Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/pressmix/domains/pressmania.pl/public_html/wp-content/themes/Avada/includes/custom-functions.php on line 199

Z odłamkami w sercu

By |2019-07-30T22:42:24+01:0030 lipca, 2019|Kultura|

Niekwestionowana diva performance, światowej klasy artystka, kobieta z krwi i kości. Niezależna, odważna, intensywna, rozpaczliwie kochająca, na krawędzi. Marina Abramović. „Performance jest trudną sztuką, trzeba w niej być samemu, by jej doświadczyć i móc wzbudzić emocje w widzu. Być zarówno artystką, jak i sztuką, a to bardzo trudne.” Czym w ogóle jest performance? Jest to [...]

Możliwość komentowania Z odłamkami w sercu została wyłączona

W szkole przyzwala się na propagowanie banderyzmu? Polski sąd ściga ucznia za sprzeciw?

By |2019-07-30T11:24:08+01:0030 lipca, 2019|Polityka|

W Polsce obecna władza postawiła pamięć historyczną na głowie. Wystąpiłem z interpelacją do Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Sprawiedliwości w sprawie łamania ustawowego zakazu propagowania ideologii totalitarnych poprzez przyzwolenie na propagowanie banderyzmu w polskiej szkole oraz sądowego prześladowania ucznia Polaka sprzeciwiającego się szerzeniu kultu Stepana Bandery i zbrodniczego nacjonalizmu ukraińskiego.

Możliwość komentowania W szkole przyzwala się na propagowanie banderyzmu? Polski sąd ściga ucznia za sprzeciw? została wyłączona

Generalnie cały czas leczymy objawy i powikłania, a nie przyczyny

By |2019-07-30T11:04:46+01:0030 lipca, 2019|Polityka|

Polak potrafi .... przecież przy tak małych nakładach mamy całkiem niezły poziom i jakość udzielanych świadczeń. Tak zawsze było dzięki niewolniczej pracy białego personelu na kilku etatach, w kilku miejscach i po to,by spiąć budżet rodzinny. Zła nowina dla polityków - to niewyczerpane źródło rezerw w systemie już się skończyło, hasełka o dobru pacjenta, powołaniu i obowiązkach wobec chorego nie są w stanie zasłonić prawdy - powołanie i obowiązki MUSZĄ być realizowane i wypełniane w określonych warunkach systemowych i finansowych. A to rola i pole działania polityków i wyborców.

Możliwość komentowania Generalnie cały czas leczymy objawy i powikłania, a nie przyczyny została wyłączona

Bycie martwym ma swoje zalety…

By |2019-07-27T15:10:42+01:0027 lipca, 2019|Kultura|

...stwierdził w jednej z najlepszych scen „Stulatka, który wyskoczył przez okno i zniknął“ zakochany w piromanii, uwikłany w niezwykłe okoliczności, ciągle żądny przygód, i do końca dumny ze swoich „tajnych“ wywiadowczych misji kurierskich „podwójny agent“ zachodniego wywiadu w czasach zimnej wojny - Allan Karlsson w słynnej szwedzkiej komedii, której akcja i przeżycia jej głównego bohatera, a zwłaszcza [...]

Możliwość komentowania Bycie martwym ma swoje zalety… została wyłączona

Wadowickie obchody stulecia Polskiej Policji. Wyróżnienie dla posła dra hab. Józefa Brynkusa

By |2019-07-27T03:27:08+01:0027 lipca, 2019|Polityka|

Uroczysta zbiórka funkcjonariuszy wadowickiego garnizonu Policji z okazji Święta Policji odbyła się w piątek 26 lipca 2019 roku w Wadowickim Centrum Kultury. Zasłużonym funkcjonariuszom wręczono awanse, listy gratulacyjne i odznaczenia. Wśród osób wyróżnionych za działalność patriotyczną i wspieranie Policji znalazł się poseł Ziemi Wadowickiej dr hab. Józef Brynkus.

Możliwość komentowania Wadowickie obchody stulecia Polskiej Policji. Wyróżnienie dla posła dra hab. Józefa Brynkusa została wyłączona

Wielkie bohaterskie powstanie narodowe

By |2019-07-27T03:12:58+01:0027 lipca, 2019|Felietony|

Okazało się, że moja KChT 054 i pozostałe programy o Smoleńsku są znane „tubylcom” i analizowane. Zaskoczyło mnie to kompletnie. Tylko dlaczego chcą mnie zniknąć uniemożliwiając nadawanie. Niestety, nie mam możliwości kupna internetu podobnego do tego, jakiego używałem w Trondheim. W dwadzieścia minut po opublikowaniu tego postu na Facebook'u (25.07.2019 r.) za pomocą telefonu Internet [...]

Możliwość komentowania Wielkie bohaterskie powstanie narodowe została wyłączona

Auto powypadkowe – jak je rozpoznać i czy jazda nim jest bezpieczna?

By |2019-07-26T16:13:53+01:0026 lipca, 2019|Społeczeństwo|

Chcąc kupić auto, powinniśmy uważać na samochody powypadkowe. Coraz częściej są one naprawiane i przywracane do użytku. Jak rozpoznać uszkodzone auto? Może mieć ono wgniecione drzwi czy maskę, a także pęknięty zderzak. Zdarza się, że handlarze podmieniają części i malują je na odpowiedni kolor. Jakie są konsekwencje zakupu auta powypadkowego?

Możliwość komentowania Auto powypadkowe – jak je rozpoznać i czy jazda nim jest bezpieczna? została wyłączona

Turkusowa organizacja – fakty i mity

By |2019-07-26T15:28:53+01:0026 lipca, 2019|Społeczeństwo|

Turkusowa organizacja to nowatorski pomysł na zarządzanie firmą, którego wprowadzenie wymaga zarówno od pracowników, jak i osób decyzyjnych odwagi i otwartości na zmiany. Zostaliśmy wychowani w kulturze tradycyjnych organizacji hierarchicznych, gdzie drabinka decyzyjności jest z góry określona i taka rewolucja już z założenia wyzwaniem. Sytuacja jest o tyle trudniejsza, że w mediach pojawiają się różne, czasem sprzeczne informacje na temat turkusowej organizacji. Przyjrzyjmy się kilku mitom z nią związanym i sprawdźmy, jakie są fakty.

Możliwość komentowania Turkusowa organizacja – fakty i mity została wyłączona