Monthly Archives: Lipiec 2019

//Lipiec

Akcja Przemka Ledziana „ Zapal światełko dla Dawidka”

By |2019-07-23T09:32:08+01:00Lipiec 23rd, 2019|Społeczeństwo|

Największą tragedią, jaka może się zdarzyć jest śmierć dziecka. Od kilkunastu dni tysiące osób martwiło się o pięcioletniego Dawidka. Tliła się nadzieja, że chłopczyk żyje. Niestety, niewinne dziecko zakończyło ziemską pielgrzymkę. Zaduma, pytania, – dokąd zmierzamy. Dlaczego dzieci poddawane są przemocy, dlaczego nikt nie zapobiegł nieszczęściu, czy można było życie ocalić... Przemek Ledzian- młody chłopak [...]

Najemnicy z orłem na piersiach czyli pułapka na „suwerena”

By |2019-07-22T23:11:09+01:00Lipiec 22nd, 2019|Felietony|

Po dzisiejszej KChT zostanę znienawidzony przez wszystkie środowiska, a tzw. narodowe nie zostawią na mnie "suchej nitki". Trudno! Może w końcu ktoś przestanie podniecać się tematami zastępczymi. Obawiam się też, że za kilka miesięcy przyznacie mi rację, lecz będzie już za późno.

Pielgrzymka do Rosji cz.1 -St.Petersburg

By |2019-07-22T23:05:38+01:00Lipiec 22nd, 2019|Kultura|

Naszą podróż do St. Petersburga i Moskwy rozpoczęliśmy 30 czerwca 2019r z lotniska Fr. Chopina na Okęciu w Warszawie. Z ulgą opuszczaliśmy upalną Warszawę mając nadzieję, że umiarkowany północny klimat będzie sprzyjał naszym wędrówkom. Lot do St. Petersburga trwał niecałe dwie godziny i przebiegał bez zakłóceń. Było nas 40 osób (dość liczna grupa) przeważnie z [...]

Demonstracja w Białymstoku i jej pokłosie

By |2019-07-22T11:48:24+01:00Lipiec 22nd, 2019|Felietony|

Niechetnie, ale z obowiązku, widząc gorąca dyskusję, jaka rozgorzała pod moim ostatnim wpisem w mediach społecznościowych o sytuacji w Bialymstoku - kilka słów o demonstracjach, prawach człowieka, "marszach równości" LGBT, gender i tak dalej. Myślę, że powinnam jasno przedstawić moje stanowisko.

Projekt Meat. Odcinek 001 – Herrenvolk, Bieniuk i Esmeralda

By |2019-07-22T00:05:03+01:00Lipiec 22nd, 2019|Polityka|

Pierwszy odcinek z cyklu Projekt Meat prowadzonego przez Piotra Wrońskiego i Daniela Stypułkowskiego. O tym, kto chciał, bym odstąpił od walki z rynkiem żywego towaru. Zbiórka na Projekt "Meat" (Mięso Herrenvolku).

Nie wpuścili niepełnosprawnych do Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

By |2019-07-21T23:19:08+01:00Lipiec 21st, 2019|Kultura|

W mieśce rodzinnym największego z Polaków doszło do niebywałego skandalu. Jak poinformowała siostra Małgorzata Chmielewska w niedzielę 21 lipca 2019 roku nie wpuszczono do Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach wycieczki osób niepenosprawnych. - "Po raz pierwszy piszę źle o kimś, ale...." - pisze zbulwersowana zakonnica na jednym z portali społecznościowych. Oficjalnym powodem było spóźnienie, bo grupa z osobami na wózku nie mogła wyjść z autobusu w czasie burzy i ulewnego deszczu, który nawiedził Wadowice w godzina popołudnoowych. - "Gdyby byli sprawni, przebiegliby parking. Wstyd Wadowice" - Nie pomogły żadne argumenty informuje siostra Chmielewska, która od wielu lat pomaga osobom wykluczonym i ubogim.

Sąd za prawdę? Sprawa ucznia z Torunia

By |2019-07-21T20:33:26+01:00Lipiec 21st, 2019|Felietony|

Sąd opiekuńczy w Toruniu zajmował się sprawą rodziców 10-latka, który zwrócił uwagę ukraińskiemu koledze, że nie powinien wychwalać Stepana Bandery. Szkoła twierdzi, że nie posiada „potwierdzonych informacji”, by chłopiec z Ukrainy mówił coś nt. Bandery.

Roszczenia wobec Niemiec – Wywiad z Bohdanem Stypułkowskim

By |2019-07-21T20:02:09+01:00Lipiec 21st, 2019|Wywiady|

Daniel Stypułkowski wyjaśnia zasady działania Projektu Herrenvolk. W ten sposób przez sieć realizujemy nasz cel i prosimy o wsaprcie i ciepłe słowa za dotychczasowe już dziękujemy. Dziś cofamy się w czasie, ale to wszystko po to aby Państwo zrozumeili skąd sie to wszystko wzięło. Czyli opowiemy o korzeniach Projektu Herrenvolk.

Weteran „Okrongłej” Izby!

By |2019-07-22T14:07:24+01:00Lipiec 20th, 2019|Felietony|

Nie mogę czegoś zrozumieć i nie zrozumie. Jeśli idzie o tytuł, to wyjasniam, że znam ortografię języka polskiego, ale ten tytuł to jest żart. Wsparcie dla wybranych. W KChT mówię dlaczego można łatwo sfinansować film antypolski, a pomysły typu "Projekt Herrenvolk" nie mają szans. Polska klasa polityczna musi odejść. 

Google+