Komorowski nie przejdzie do drugiej tury według antyrządowego sondażu!

//Komorowski nie przejdzie do drugiej tury według antyrządowego sondażu!

Komorowski nie przejdzie do drugiej tury według antyrządowego sondażu!

Telewizje prorządowe typu TVN, TVP1, TVP2, TVP-Info, Polsat itp. próbują wmówić wyborcom, że do drugiej tury wyborów prezydenckich przejdzie jako pewniak Bronisław Komorowski. Wszelkie sondaże zamawiane i opłacane przez koalicyjną klikę PO-PSL dają urzędującemu Prezydentowi R.P. od 40% do 49% poparcia branego prosto z … manipulacji socjotechnicznych,

Postanowiłem to sprawdzić w sposób bardziej obiektywny, gdyż bezpłatnie! Zapytałem 100 spotykanych przy różnych okazjach znajomych na kogo zagłosują i skrupulatnie odnotowywałem odpowiedzi w postaci znaku x przy określonym przez respondenta nazwisku. Odpowiadali szczerze i oto wynik tego obiektywnego sondażu:

1. Bronisław Komorowski (Platforma Obywatelska)             2%

2. Andrzej Duda (Prawo i Sprawiedliwość)                        37%

3. Adam Jarubas (Polskie Stronnictwo Ludowe)                   1%

4. Janusz Palikot (Twój Ruch)                                               0%

5. Janusz Korwin-Mikke (Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja)  4%

6. Paweł Kukiz (bezpartyjny)                                                                                25%

7. Magdalena Ogórek (Sojusz Lewicy Demokratycznej)                                           2%

8. Jacek Wilk (Kongres Nowej Prawicy)                                                                  1%

9. Paweł Tanajno (Demokracja Bezpośrednia)                                                           1%

10. Marian Kowalski (Ruch Narodowy)                                                                    5%

11. Grzegorz Braun (bezpartyjny)                                                                             21%
Niezdecydowani :                                                                                                       1%

Zatem z tego antyrządowego sondażu jasno wynika, że druga tura odbędzie się bez udziału kandydata PO=Bronisława Komorowskiego. Do ostatecznej, drugiej tury zakwalifikują się najprawdopodobniej Andrzej Duda z PiS i bezpartyjny Paweł Kukiz.
W ostatniej chwili może także dojść do sensacji w postaci drugiej tury w składzie Duda-Braun, gdyż różnica sondażowa między bezpartyjnymi kandydatami jest niewielka!

Tak czy owak, to  Bronisław Komorowski ma marne szanse na reelekcję! Żmudną pracę sondowania preferencji wyborczych wykonał


Rajmund Pollak

By |2015-05-01T03:24:34+00:00Maj 1st, 2015|Polityka|30 komentarzy

About the Author:

30 komentarzy

  1. jolka 1 maja 2015 w 07:41

    Na jakim województiee byla robiona ta ankietA? 🙂 ja to czułam że sondaż jest oszukany

  2. Przemek 1 maja 2015 w 08:05

    Oj już nie piszcie takich głupot. Jak reprezentatywną dla społeczeństwa grupą są znajomi autora? Czy byli tam ludzie z różnych regionów Polski? Czy w liczebności proporcjonalnej do liczebności tych regionów? Mieszkający na wsi i w mieście w proporcjach takich jak są w społeczeństwie? Czy zostały uwzględnione inne czynniki? Ja rozumiem, że w sondażach są przekłamania, ale nie takie.

  3. Bartosz 1 maja 2015 w 08:55

    Nie będę głosował osobiście na Komorowskiego jednak jestem z wykształcenia socjologiem i niestety muszę stwierdzić, ze twoja grupa wybrana do badan jest strasznie niemiarodajna, ponieważ do badania wziąłeś swoich znajomych a człowiek dobiera sobie znajomych, którzy maja podobne poglądy. O wiele lepiej by to wyszło gdybyś zapytał 100 przypadkowych osób, chodź i tak na tak małej grupie wyniki są strasznie niewiarygodne.

  4. Paweł 1 maja 2015 w 09:38

    100 osób? Serio? to m być rzetelna sonda? eh..

  5. Marian Witek 1 maja 2015 w 09:52

    Pamiętaj, że są wybory i wybory…

  6. mar 1 maja 2015 w 11:15

    Owszem człowiek wybiera znajomych, ale nie powiecie mi, że liczba 100 znajomych to osoby wszystkie o podobnych poglądach? Grupa jest jak najbardziej reprezentatywna. Oczywiście, miejsce zamieszkania, województwo ma tu duże znaczenie, ale chwila…. Te wszystkie sondaże w TV są na podobnym poziomie jakości, albo i gorsze, bo są zmanipulowane.. Więc czemu nie podpierać się takim uczciwym sondażem?
    Według mnie sondaże przed wyborami powinny być zakazane! W kręgu moich znajomych ok 50 osób nikt nie chce oddać głosu na p. Komorowskiego i zawsze zachodzę w głowę skąd te 49 % poparcia, skąd?

  7. antolek 1 maja 2015 w 11:50

    Wśród znajomych łatwo o taki wynik, bo grono znajomych jest raczej określone poglądami i sympatiami politycznymi, tym bardziej, że dystans do Komorowskiego się zrobił ogromny…

  8. antolek 1 maja 2015 w 11:53

    …brak tu obiektywnej oceny, tylko tyle.

  9. obserwator 1 maja 2015 w 12:38

    Chciałbym żeby tak było, ale niestety jest to mało realne. Sondażownie szoguna i Pana nie oddają prawdziwych preferencji Polaków. Wynik zapewne leży po środku i w 2 turze spotkają się Duda z szogunem, a pieski medialne zrobią wszystko by wygrał ich jedynie słuszne kandydat. Jeżeli wybory będą uczciwe to nie wierzę że Polacy są tak głupi żeby głosować na SZOGUNA Z KOŚCIERZYNY-KOŻLA. Duda przed 2 turą powinien puścić spot w TV nie o sobie, a swoim rywalu co OBIECAŁ i jak OSZUKAŁ. Tylko to może sprawić że niektórzy obudzą się z letargu.

  10. Johnnek 1 maja 2015 w 12:39

    Pytasz skąd tyle ludzi zagłosuje na PO? to proste, pomnóż 800tys urzędników razy 5 (średnia rodzina, dziadki, teściowie urzędnika) = 4 miliony elektoratu. Teraz już wiesz, czemu liczba urzędników nie maleje.

    • ania 3 maja 2015 w 02:43

      Mój tata jest urzędnikiem i nie głosuje na Komorowskiego, podobnie jak reszta rodziny

      • Anon6 7 maja 2015 w 00:27

        tak tak… karty do glosowania sprawdzasz przed wrzucieniem…?! 😉

  11. xxx 1 maja 2015 w 14:10

    Obiektywny sondaż przeprowadzony wśród znajomych? Kto to pisał, jakiś gimnazjalista?

  12. adam 1 maja 2015 w 15:06

    Z moich znajomych na Komorowskiego też nikt nie głosuje (Warszawa i okolice)

  13. jasiek 1 maja 2015 w 15:47

    Druga tura dr Magdalena Ogórek, kontra Andrzej Duda

  14. jasiek 1 maja 2015 w 15:49

    tzn. że moderator może się nie zgodzić? Brawo!!!!!!

  15. Byku 1 maja 2015 w 15:52

    Wreszcie jakaś dobra wiadomość!!

  16. jontek 1 maja 2015 w 17:26

    1 kwietnia był miesiąc temu…

  17. Witold 1 maja 2015 w 18:24

    Jak pytałeś kumpli to się nie dziwie, że wszyscy mają takie poglądy jak Ty.

  18. Lolinka 1 maja 2015 w 18:38

    Jak czytam takie „sensacyjne wiadomości”, to niestety uświadamiam sobie, że może zwolennicy prezydenta Komorowskiego są zaślepieni i głupi, ale zwolennicy obalania systemu też inteligencją nie grzeszą. Opłacanie sondaży to jedno, ale metodologia badań sondażowych to nie kwestia złego systemu, tylko rzetelności i obiektywności. Autor chyba naprawdę nie wyszedł jeszcze z gimnazjum…

  19. maniek 1 maja 2015 w 21:11

    Powiem Wam ze ludzie maja już dość wiec i ja uważam że Polskie społeczeństwo dojrzałości już do tego aby zmienić coś w końcu w tej zaklamanej propagandzie politycznej. Nie mam nic do pana Komorowskiego ale jako prezydent nie sprawdził się wcale

  20. marek 1 maja 2015 w 22:39

    mysle że Paweł Kukiz jest pierwszy w tym notowaniu moja rodzina głosuje na niego i zanjomi tez

  21. marek 1 maja 2015 w 22:40

    Paweł jest pierwszy moja rodzina i znajomi głosuja na Pawła Kukiza

  22. Izabela 2 maja 2015 w 00:12

    szkoda że wszyscy oficjalnie nie piszą kogo chcą na prezydenta, ja osobiście dużo czytam w necie i przegladam wiele stron, jak bym wiedziała jakie jest dokładnie zdanie wielu polaków. to po wyborach wiedziała bym czy były sfałszowane. Powinna byc tworzona inna dodatkowa niezależna lista

  23. Szogun 2 maja 2015 w 02:24

    Dajcie spokój szogunowi on sprawia wrażenie upośledzonego ciekawe czy ma zniżki na bilobil na koncentracje i pamięć powinien… Pamięta o średniowieczu i polowaniach na niedźwiedzie , a w sadzie nie pamięta nic z przed likwidacji WSI

  24. Janek 3 maja 2015 w 19:02

    Przerażającą masz okolicę… 21% na Brauna? Sami antysemici i fani intronizacji Jezusa Króla Polski…

  25. Arkadiusz Bąk 3 maja 2015 w 19:37

    Dno. Trzeba być skonczonym bezmozgowcem zrzeby takie pierdoly pisać i lubic. Tak prawda i rzetelne dziennikarstwo bije z tv trwam, tv republika, gazeta polska, uwarzam rze. I inne pisowskie wykładdnie faktow.
    ciekaw jestem czy ten art. Zniknie w przyszłą niedzielę o 20… kazdy ma za uszami komor też ale łgac i podle manipulować nikomu nie wolno.

  26. Krzysztof Mróź 5 maja 2015 w 17:30

    Ten sondaż to banialuki. Zrobiony wśród znajomych. To jaja

  27. robert 6 maja 2015 w 00:01

    wylosuj sobie 1000 peseli z bazy pesel, znajdz tych ludzi i zadaj im swoje pytanie. blad do ogolu wyniesie ok. 3%, jak wylosujesz 100 peseli to twoj blad wyniesie ok 10%. nie wdajac sie w szczegoly statystki udowodnino ze trzymajac sie kilku kryteriow jak wiek wielkosc miejscowosci i wyksztalcenie oraz plec na koncu wojewodztwo pytajac odpowiednio dobrane osoby spelniajce kryteria doboru do proby wynik nie bedzie sie roznil istototnie od losowania pesel.

    jeszcze prosciej nikt nie bedzie dralowal do 1000 ludzi w polsce mieszkajcych w 370 wioskach i 630 miastach. tylko wylosuje proporcjonlnie 100 punktow badawczych w ktorych przepyta odpwiednie osoby wg plci wieku i wyksztalcenia a wynik bedzie niamal identyczny.

    dlatego twoj sondaz to sondaz wlasnie a nie badanie bo nie spelnia zadnych norm doboru proby

  28. robert 6 maja 2015 w 00:15

    ps. skad 1000? bo po 985 badnych dobrze dobranych masz niemal pewnosc ze twoje badanie rozni sie o max 3% od ogolu. i to nie wazne czy ogol to 100 tys czy 100mln. chcac jeszce bardziej zmniejsyc blad np do 2% nie wystarczy przebadac 200 osob wiecej a 2000 wiecej. dlatego wiedz ze partie te wielkie badaja na probach ok 12000 By kazde wojewodztwo miec rozpracowane. oczywiscie wynikow tych badan w mediach nie uswiadczysz. w mediach masz wyniki zawsze z najtanszych badan telefonicznych ktore nie maja wcale 3 % bo samych ludzi bez telefonu jest wiecej. do tego wyniki sa przemielane przez odrzucenie nie glosujacyh czyli 60% zatem zostaje 400 efektywnie przebadanych. z nich 100 nie wie na kogo zaglosuje, zatem zostaje 300 respondentow. czyli prawdziwy blad przy takim badaniu to jie 3 a 8%. tego ci tvn nie powie