Tusk i Kopacz wydali w Brukseli wyrok na Śląsk

//Tusk i Kopacz wydali w Brukseli wyrok na Śląsk

Tusk i Kopacz wydali w Brukseli wyrok na Śląsk

Krzysztof Szczerski w piątek (20.03.2015r.), podczas składania wniosku formalnego w Sejmie pytał retorycznie: Dlaczego Tusk i Kopacz podpisali dziś w nocy wyrok śmierci na polski węgiel?! Tej nocy premier Kopacz zgodziła się na dekarbonizację polskiej gospodarki, na wyeliminowanie węgla z polskiej energetyki — powiedział w Sejmie poseł PiS Krzysztof Szczerski, prosząc o informację rządu na temat konkluzji Rady Europejskiej podjętej tej nocy w Brukseli.

Parlamentarzysta informował o zdradzie Polskiej Racji Stanu w Brukseli. – W konkluzjach tych po raz pierwszy w oficjalnym dokumencie tej rangi znalazł się postulat, iżby Unia Energetyczna opierała się na dekarbonizacji gospodarki. To jest zamach na Śląsk. To jest wyrok na polski węgiel. — alarmował poseł PiS.

Poseł dopytywał kto stoi za tą decyzją. – Chcemy koniecznie wiedzieć pod jakim naciskiem, pod jakimi argumentami premier Ewa Kopacz i przewodniczący RE Donald Tusk zgodził się na dekarbonizację polskiej gospodarki. Dlaczego podpisaliście wyrok na Śląsk? Dlaczego podpisaliście certyfikat śmierci dla polskiego węgla? — pytał Szczerski.

Polska dyplomacja poniosła klęskę. – Słowo dekarbonizacja było słowem zakazanym w dokumentach europejskich przez wszystkie lata. To był główny cel polskiej dyplomacji – wykreślanie dekarbonizacji z dokumentów unijnych, a teraz tej nocy premier Kopacz zgodziła się na dekarbonizację polskiej gospodarki, na wyeliminowanie węgla z polskiej energetyki — mówił poseł PiS. Jego wypowiedź została przerwana przez marszałka Radosława Sikorskiego, który pouczył posła, że wniosek formalny może dotyczyć wyłącznie spraw dotyczących przebiegu posiedzenia — stwierdził Sikorski.

Były wiceminister MSZ domagał się debaty sejmowej. – Chcemy, aby to się stało przedmiotem obrad obecnego posiedzenia. Węgiel jest bardzo ważny, polska gospodarka jest ważna. Nam się na piąteczek nie spieszy. Możemy czekać tutaj w Sejmie aż premier Kopacz wróci i powie dlaczego zgodziła sie na śmierć polskiego węgla — dodał Szczerski.

Marszałek Sejmu zignorował wniosek posła PiS. – Nie zamierzam zwoływać konwentu seniorów w tej sprawie — skwitował jego wystąpienie Sikorski.

Wystąpienie posła Krzysztofa Szczerskiego w Sejmie.

By |2015-03-22T05:43:23+00:00Marzec 20th, 2015|Społeczeństwo|18 komentarzy

About the Author:

Redakcja
Niezależny portal obywatelski. Łączymy ludzi, dla których pisanie jest pasją. Poruszamy tematy, które dla innych mediów są zbyt trudne.

18 komentarzy

  1. Robert Boberek 21 marca 2015 w 12:59

    Tusk ten sku*wi*l sprzedał za posadkę co było do sprzedania a teraz ta szmata kopacz resztę „zamyka”. Politycy to ku*wy.

  2. Gumiś 21 marca 2015 w 22:55

    A co tym chlebusom do noszygo wongla!. Pozawierają hawiernie i konic fedrowania, koniec fajcowania i konic geltagu! I kaj hajery mają se szychta znoleść potym?! Ta Rapitołza Kopaczówna niech sie odczepi od Czornygo Ślunska bo gdyby nie hawiernie to Polska zowsze była by gównym!!!

  3. Dolnoślązak 22 marca 2015 w 13:59

    Wyrok na Górny Śląsk, a nie na Śląsk !!!

    Dolny Śląsk ma się dobrze.

  4. Adam 22 marca 2015 w 17:30

    Gumiś wypie*dzi*laj z internetu jak nie umiesz pisać po Polsku.

    • Kol 22 marca 2015 w 18:53

      To wy… bo sam masz problemy z pisaniem po polsku.

    • Anna 23 marca 2015 w 20:09

      Śląsk jest częścią Polski. Od zarania wieków Ślązacy mówią gwarą i ludziom z innych regionów nic do tego. Mnie to nie razi, że inni Polacy posługują się gwarą/dialektem itd. Trzeba w końcu nauczyć się tolerancji!

    • Hanys 27 marca 2015 w 09:45

      Jo tysz jestech ślonzok i swojej gwary sie nie wstydza ino takie gorole rasisty jak ty ciu.u zazdroszczo nam tygo ze my znomy dwa jezyki a ty jeden. ja znam polski i śląski gorolu jeden więc sam wyp..erdalaj.

  5. pol 22 marca 2015 w 21:09

    W nocy robotę przeważnie ku*wy wykonują i to przeważnie robotę mało godziwą.

  6. jaro 23 marca 2015 w 04:36

    Gumiś ni wycieraj we swojej rylowskiej gęby Polską bo teraz to ona musi dopłacać do takiego główna jak kopalnie.

  7. Łukasz 23 marca 2015 w 12:32

    jaro nie wrzucaj wszystkich kopalni do jednego worka, poczytaj trochę innych informacji niż te, które podaje ci tvn cz polsat

  8. zbyszek 23 marca 2015 w 14:36

    I co że podpisali, Putin dużo podpisywał a nic nie realizował. Cała ta maskarada idzie w kierunku prywatyzacji kopalń tylko nie przez polską gospodarkę a czeską. Polaczki będą tanią siłą roboczą w swojej ojczyźnie.

  9. Krzysztof 23 marca 2015 w 16:58

    Co wy gadacie kto do płaca weź poczytaj ile z kopalń idzie pieniędzy do Warszawy a ile wraca kurde ludzie zobaczcie ile przywilej maja Policja Straż Lekarze Radni Politycy Nauczyciele a wy się przyczepiliście Górników którzy maja połowę z tego pozdrawiam

  10. anonim 23 marca 2015 w 17:43

    Sprzedają Polskę…

  11. iza 24 marca 2015 w 08:14

    Dobrze ze opuscilam Katowice 2 lata temu po ukonczeniu studiow. Zamiast rozwoju mamy powolny rozklad….

  12. Jola 24 marca 2015 w 09:04

    Jaki butny i pewny siebie jest pan Sikoroski co Go obchodzi węgiel i ludzie którzy pracuja na kopalniach Jest butny i zarozumiały On ma za co żyć Jego rodzina też !! Sprzedają i rozkradają Polskę po cichutku a nas straszą wojną Putinem i terrorystami Czego my zwykli ludzie mamy tu bronić ich majatków ? Jestem Ślązaczką i zawsze sie czułam Polką ale teraz coraz częściej myślę ze lepiej by nam było gdybyśmy zostali w granicach Niemiec bo Polska nami gardzi i robi wszystko zeby Ślązacy czuli sie ludzmi gorszego gatunku

  13. z niejednego pieca chleb jadl 24 marca 2015 w 09:16

    Proszę was wszystkich o jedno, zamiast się na wzajem oczerniać, wyciągać jakieś brudy bo Ci ze Śląska a Ci z Sosnowca a tamci z Pomorza…
    Nie ważne z kas wszyscy jesteśmy Polakami, nasi dziadkowie walczyli za Polskie czy to w powstaniach Śląskich czy tez w Powstaniu Warszawskim, a i może z zaborem rosyjskim a i może z Niemieckim pruskim NIE WAŻNE! Ważne że sprzedali wszystko a wy się tylko kłócicie o jakieś pierdoły, jeden lepszy od drugiego! A może tak cały czas jaki poświęcacie na bluźnienie i gadanie głupot, może go poświecicie na to A żeby odsunąć od władzy tych którzy was cały czas RUC*A…JA W DU..PE.
    ZRÓBMY WRESZCIE PORZĄDEK! W POLSCE POTRZEBNA JEST REWOLUCJA! POZDRAWIAM

  14. Łukasz 24 marca 2015 w 15:01

    A koło mnie Czesi otwierają na nowo starą kopalnie Hahaha. Można ? Można !

  15. Wojtek 25 marca 2015 w 15:49

    Gdybym miał wierzyć PiSowskiej hołocie w każde wybełkotane słowo, musiałbym upaść na głowę. Przecież oni powiedzą prawdę tylko wtedy jak się pomylą.