Kiedy w grudniu 2019 r. pojawiały się pierwsze informacje o nowym wirusie nie jeden sobie pomyślał, Chiny są bardzo daleko, to nas nie dotyczy.
Z biegiem czasu jednak w mediach zaczęły się pojawiać informacje o nowych krajach w których wykryto wirusa. Było już wiadome, że i nas to nie ominie. Od samego początku byliśmy bombardowani informacjami o zjadliwości i wysokiej śmiertelności
SARS-Cov2 bo tak został nazwany nowy wirus. Przyszedł i taki dzień kiedy w Polsce zdiagnozowano „pacjenta zero”. Rozpoczął się szturm na sklepy, zaczęto robić zapasy żywności, środków czystości, płynów do dezynfekcji. Dla każdego było to tak nowe i nieznane doświadczenie, że nawet nie bardzo było wiadomo co robić. Codzienne informacje Ministerstwa Zdrowia o ilości osób zakażonych, ofiar śmiertelnych. Spirala strachu rozkręciła się na dobre. Media oczywiście cały czas to wszystko podsycały. I tak pojawiały się pierwsze obostrzenia, limity osób w miejscach publicznych, maseczki, zamknięte kościoły, zamknięte urzędy, zamknięte parki, lasy aż w końcu twardy lockdown. Ale jaka jest prawda? O ile w skali kraju statystyki są podawane często, wręcz jesteśmy nimi zalewani, to tak na dobrą sprawę nie mamy pojęcia jak sytuacja wygląda z perspektywy gminy, powiatu. Może nie jeden zastanawiał się ile osób chorowało na COVID-19 w naszym regionie.
W 2020 r. w każdej miejscowości zauważalna była wyższa niż w innych latach śmiertelność. Pewnie COVID słyszało się przy okazji kolejnych nekrologów. Ale czy na pewno? Ja właśnie to postanowiłem sprawdzić.
Każdy obywatel ma dostęp do informacji publicznej. Ba mało tego każdy urzędnik ma dwa tygodnie aby na pytanie zadane przez obywatela odpowiedzieć. Skorzystałem z prawa jakie gwarantuje mi Konstytucja i do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wadowicach skierowałem następujące pytania;
- Zachorowalność na grypę w 2019 r. w powiecie wadowickim
- Zachorowalność na grypę w 2020 r. w powiecie wadowickim.
- Zachorowalność na COVID-19 w 2020 roku w powiecie wadowickim z rozbiciem na poszczególne gminy, grupy wiekowe.
- Śmiertelność na COVID-19 w 2020 roku w powiecie wadowickim z rozbiciem na poszczególne gminy, grupy wiekowe.
A oto takie otrzymałem odpowiedzi;
- Zachorowalność na grypę w 2019 r. w powiecie wadowickim.
Na podstawie zgłoszonych przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę w 2019 r. w powiecie wadowickim odnotowano 17 822 przypadki co daje zachorowalność na poziomie 11 138,33 przypadki w przeliczeniu na 100 000 mieszkańców.
- Zachorowalność na grypę w 2020 r. w powiecie wadowickim.
Na podstawie zgłoszonych przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę w 2020 r. w powiecie wadowickim odnotowano 12 960 przypadków co daje zachorowalność na poziomie 8 117,15 przypadki w przeliczeniu na 100 000 mieszkańców.
- Zachorowalność na COVID-19 w 2020 roku w powiecie wadowickim z rozbiciem na poszczególne gminy, grupy wiekowe.
- Śmiertelność na COVID-19 w 2020 roku w powiecie wadowickim z rozbiciem na poszczególne gminy, grupy wiekowe.
W zakresie odpowiedzi na pytania 3-4 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje, że dysponuje danymi do dnia 22 listopada 2020 r. i nie posiada żądanej informacji publicznej w zakresie rozbicia zarówno zachorowalności jak i śmiertelności na grupy wiekowe.
Od dnia 23 listopada 2020 r. dane dotyczące zakażeń koronawirusem Sars-CoV-2 gromadzone są i publikowane przez Ministerstwo Zdrowia na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2.
Do dnia 22 listopada 2020 r. w poszczególnych gminach odnotowano:
(liczba stwierdzonych przypadków zakażeń/zapadalność w przeliczeniu na 10 000 mieszkańców; liczba zgonów z powodu COVID-19/ z powodu chorób współistniejących)
Gm. Andrychów – 1230 / 284,16; 0 / 13
Gm. Brzeźnica –265 / 251,88; 0 / 3
Gm. Kalwaria Zebrzydowska –364 / 181,80; 0 / 9
Gm. Lanckorona – 196 / 314,86; 0 / 4
Gm. Mucharz – 135 /326,32; 0 / 1
Gm. Spytkowice – 208 / 201,71; 0 / 3
Gm. Stryszów – 174 / 252,63; 0 / 0
Gm. Tomice – 173 / 210,39; 0 /1
Gm. Wadowice – 989 /263,13; 0 / 17
Gm. Wieprz – 370 /295,91; 0 / 1
Jakież było moje zdziwienie gdy w rubryce „zgony na COVID-19” przy każdej gminie widnieje cyfra zero. Tak drodzy Państwo do 22 listopada 2020r.w Powiecie Wadowickim na COVID-19 nie zmarła żadna osoba. I TO WYDAŁO MI SIĘ NAJBARDZEJ DZIWNE .TAKI ŚMIERTELNY WIRUS.
Pokusiłem się również o pewne obliczenia które naświetlą Państwu skalę zjawiska w gminie Kalwaria Zebrzydowska i w Powiecie Wadowickim.
Gmina Kalwaria Zebrzydowska liczy ok.20000 mieszkańców. W gminie potwierdzono 364 przypadki COVID-19 co stanowi 1,82% ogólnej liczby mieszkańców. Przypadków śmiertelnych nie stwierdzono, zgony na COVID-19 plus choroby współistniejące 9 osób, co stanowi 0,045% ogólnej liczby mieszkańców.
Powiat Wadowicki liczy ok.160000 mieszkańców. W całym powiecie mieliśmy 4104 przypadki COVID-19 co stanowi 2,57% ogólnej liczby mieszkańców.
Jak już wspomniałem wcześniej na COVID-19 w Powiecie Wadowickim nie zmarła żadna osoba, natomiast na COVID-19 plus choroby współistniejące zmarły w powiecie 52 osoby, co w przeliczeniu na liczbę mieszkańców stanowi 0,032% ogólne liczby mieszkańców.
Kolejną sprawą która wywołała moje zdziwienie jest to, że w 2020r.
grypa jakoś dziwnie zniknęła. W Powiecie Wadowickim w 2019r. odnotowano 17 822 co stanowi 11,2% mieszkańców.
To jak to jest , że 4104 przypadki to już pandemia a 17822 to jeszcze nawet nie epidemia?
Jeśli do liczby stwierdzonych przypadków grypy w 2020r.dodamy liczbę stwierdzonych przypadków COVID-19 to wyjdzie nam liczba wręcz taka sama jak zachorowań na grypę z 2019r.
Tak właśnie wygląda pandemia w Powiecie Wadowickim w 2020r.
Kolejnym zagadnieniem nad którym chciałbym się wspólnie z Państwem zastanowić jest to co stało się ze funkcjami które od zawsze uchodziły za autorytety w lokalnej społeczności. Burmistrz który w maseczce i lateksowych rękawiczkach chyba nawet śpi, ksiądz który na mszy więcej razy wypowie słowo epidemia niż słowo amen, nauczyciel przy którym dziecko w szkole boi się kichnąć, lekarz który nie chce Cię leczyć bo możesz być chory. Wszyscy wymienieni stali się wyznawcami covidowej herezji, bezkrytycznymi strażnikami pandemii dla których nie istnieje żadna inna racja. Na cóż mi się zda tytuł zawodowy, na cóż mi się zda stopień naukowy jeżeli wyłączam logiczne myślenie. .Przyszła pora aby zastanowić się nad tym komu powierzyliśmy losy naszej Małej Ojczyzny, komu powierzyliśmy nasze życie duchowe, komu powierzyliśmy nasze dzieci i zdrowie. Powiem to z całą stanowczością, najwyższa pora szukać innych autorytetów.
Od prawie dwóch lat jesteśmy karmieni zapewnieniami typu:
„Jeszcze tylko dwa tygodnie”,
” Ostatnia prosta”
„Zaszczep się -żyj normalnie‘’
A co będzie jeżeli okaże się, że w jakimś chorym umyśle zrodził się pomysł aby wprowadzić nowy porządek na skalę i w sposób niespotykany do tej pory .Wiemy z historii, że było już kilku którzy próbowali. Czy wykorzystanie do tego celu wirusa, pandemii i strachu jaki temu towarzyszy, nie byłoby dobrym sposobem na to aby z nas uczynić współczesnych niewolników którym na dodatek wydaje się , że są wolni? Jeżeli kiedyś by się okazało, że jest to prawda co wtedy usłyszymy od naszych lokalnych autorytetów, „ja nie wiedziałem”, „wykonywałem tylko rozkazy”?
Przymus „dobrowolnych szczepień”, postępująca, niczym nie uzasadniona segregacja sanitarna to wszystko jest zamachem na naszą wolność i godność. A jest to wszystko tak absurdalne i nielogiczne, że czasami trudno uwierzyć, że dzieje się to naprawdę. Jak nie mieć takiego zdania kiedy słyszy się ministra zdrowia który w wywiadzie mówi, że obostrzenia kompletnie nie działają a za kilka dni wprowadzane są kolejne? Wygląda to tak jakbyśmy byli tresowani jak zwierzęta w cyrku. Kagańce już musimy nosić, czy następne będą smycze?
CZY CERTYFIKAT SZCZEPIEŃ NIE JEST JUŻ TAKĄ SMYCZĄ?
Ja nie mam już żadnych złudzeń, że w tym wszystkim najmniej chodzi o nasze zdrowie. Nie chcę również nikogo straszyć, ale to jeszcze nie jest koniec.
Wiele razy zastanawiałem się nad słowami Jana Pawła II kiedy mówił „Wolność jest nam od Boga nie tylko dana ale i zadana”, w dzisiejszych czasach te słowa nabierają szczególnego znaczenia. Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, moja Mała Ojczyzna, miejsca szczególnie umiłowane przez Karola Wojtyłę. Spogląda na nas z pomników, do tej cukierni chodził na kremówki, w tym miejscu lądował ,w tym miejscu się zatrzymał ale cóż z tego. Chociaż w uszach jeszcze brzmi „Kochamy Ciebie” „Zostań z nami” sprzed kilkudziesięciu lat to dziedzictwo które nam zostawił wydaje się już całkiem zapomniane.
Wielu mówi mi po co ci to, po co się za to bierzesz, sam nic nie zdziałasz.
Robię to bo nie wyłączyłem myślenia, robię to bo zależy mi na zdrowiu, zależy mi na bliskich, zależy mi na mojej Małej Ojczyźnie i zależy mi na Polsce.
Zainspirował mnie do działania pan Grzegorz Płaczek który takich pism do różnych instytucji wysłał już setki, wszystko po to aby obnażyć zakłamanie i manipulacje jakie towarzyszą pandemii.
To w takim razie może się nasunąć pytanie, jeśli nie COVID-19 to co było przyczyną tylu zgonów, ale to już temat na kolejny artykuł.
Pełna treść odpowiedzi PSSE w Wadowicach, odpowiada Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wadowicach mgr inż. Krystyna Kozik.
Wadowice, dnia 12 października 2021 r.
EP.1331.1.2021
L.dz.4794.21
Pan
Mariusz Czopek
Skrytka e-PUAP:/domyslna/
Odpowiadając na Pana Wniosek o udostępnienie informacji publicznej z dnia 28.09.2021 r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wadowicach informuje:
- Zachorowalność na grypę w 2019 r. w powiecie wadowickim.
Na podstawie zgłoszonych przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę w 2019 r. w powiecie wadowickim odnotowano 17 822 przypadki co daje zachorowalność na poziomie 11 138,33 przypadki w przeliczeniu na 100 000 mieszkańców.
- Zachorowalność na grypę w 2020 r. w powiecie wadowickim.
Na podstawie zgłoszonych przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę w 2020 r. w powiecie wadowickim odnotowano 12 960 przypadków co daje zachorowalność na poziomie 8 117,15 przypadki w przeliczeniu na 100 000 mieszkańców.
- Zachorowalność na COVID-19 w 2020 roku w powiecie wadowickim z rozbiciem na poszczególne gminy, grupy wiekowe.
- Śmiertelność na COVID-19 w 2020 roku w powiecie wadowickim z rozbiciem na poszczególne gminy, grupy wiekowe.
W zakresie odpowiedzi na pytania 3-4 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje, że dysponuje danymi do dnia 22 listopada 2020 r. i nie posiada żądanej informacji publicznej w zakresie rozbicia zarówno zachorowalności jak i śmiertelności na grupy wiekowe.
Od dnia 23 listopada 2020 r. dane dotyczące zakażeń koronawirusem Sars-CoV-2 gromadzone są i publikowane przez Ministerstwo Zdrowia na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2.
Do dnia 22 listopada 2020 r. w poszczególnych gminach odnotowano:
(liczba stwierdzonych przypadków zakażeń/zapadalność w przeliczeniu na 10 000 mieszkańców; liczba zgonów z powodu COVID-19/ z powodu chorób współistniejących)
Gm. Andrychów – 1230 / 284,16; 0 / 13
Gm. Brzeźnica –265 / 251,88; 0 / 3
Gm. Kalwaria Zebrzydowska –364 / 181,80; 0 / 9
Gm. Lanckorona – 196 / 314,86; 0 / 4
Gm. Mucharz – 135 /326,32; 0 / 1
Gm. Spytkowice – 208 / 201,71; 0 / 3
Gm. Stryszów – 174 / 252,63; 0 / 0
Gm. Tomice – 173 / 210,39; 0 /1
Gm. Wadowice – 989 /263,13; 0 / 17
Gm. Wieprz – 370 /295,91; 0 / 1
Państwowy Powiatowy
Inspektor Sanitarny w Wadowicach
mgr inż. Krystyna Kozik
Dokument podpisany elektronicznie
Otrzymują:
- Adresat – e-PUAP
- a.a
Wyk. P.Pytlowski
To jeszcze nie koniec cdn.
Zostaw komentarz