Schadenfreude to nasza nieodłączna cecha narodowa :)

Szczerze mówiąc to nie zazdroszę opozycji budującej swój kapitał na torpedowaniu (wespół z państwami-konkurentami) inwestycji, która nawet jeśli ostatecznie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów i korzyści, to na pewno odsłania wasalistyczną naturę tych, którzy chcieliby jedynie rządzić „tym krajem” i pobierać z tego tytułu stosowne wynagrodzenie.

Jako politolog nie mogę się nadziwić, że siedem lat mija a opozycja na prawdę nie potrafi zbudować POZYTYWNEGO programu dla Polski i jedyne na co ją stać, jest słaba krytyka rządu, który w istocie i tak sam jest słaby i niedołężny w wielu aspektach.

Konkludując: słabość obecnego rządu wynika wprost z miernoty opozycji. Nie ma stosownego dopingu, nie ma mobilizacji by być lepszym.

Mylę się?

Autor: prof. Radosław Zenderowski
Polski socjolog i politolog, profesor nauk humanistycznych, profesor zwyczajny w Katedrze Stosunków Międzynarodowych i Studiów Europejskich Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, kierownik tej katedry.