Nigdy nie ukrywałam, że lubię Polsat, ale to co grafice to dziennikarski megakiks…
Czegoś podobnego to chyba jeszcze nie widzialam od czasu kiedy ponad 25 lat temu Wiadomości, 3 czy 4 razy pod rząd puszczały 1 stycznia po zapowiedzi materiału o kacu, rozmaite inne materiały całkiem z kacem nie związane. Prowadzacy przepraszał, czytał jeszcze raz zapowiedź, że kac to to i tamto i znowu wchodziło coś innego, a potem jeszcze raz…
Tu jest pochrzanione wszystko. Począwszy od tego, że tytuł sondażu jest z jednego sondażu (tylko z błędem językowym), cyfry z drugiego, przy czym PiS z KO są przestawione a Nowa Lewica z Trzecią Drogą, zero (jedno z zer wystepujących na grafice sic!) jest większe od 3,4%, 9, 4% wyrażnie stanowi połowę 30,5%.
To jest rekord toru dziennikarskiego kiksu.
Jeśli jeszcze kiedyś odwiedzę Polsat przyjrzę się dokładnie czy nad wejściem nie wisi skalp tego, kto to zrobi.
(źródlo: zdjęcie Konrad Karpieszuk)
Autor: Agnieszka Maria Romaszewska-Guzy
Polska dziennikarka prasowa i telewizyjna, dyrektor Biełsat TV, od 2011 do 2016 roku wiceprezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Zostaw komentarz