Oświadczenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy:

„Moje stanowisko jest jednoznaczne: prerogatywa prezydencka została wykonana w 2015 r., a panowie zostali skutecznie ułaskawieni i to zamknęło sprawę. Nie mam wątpliwości, że Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik mają mandaty poselskie i mają prawo je wykonywać.

Zaproponowałem Marszałkowi Sejmu, by dla zamknięcia tej sprawy i uniknięcia niepokojów, po prostu uznać dzisiaj, że to ułaskawienie z 2015 r. było i jest skuteczne.

Nie doszliśmy z Marszałkiem Sejmu do porozumienia, uścisnęliśmy sobie ręce i dalsze decyzje Marszałek będzie ponosił w ramach odpowiedzialności związanych ze swoim urzędem.”

Pełna treść oświadczenia tutaj.

#ZamachStanuTuska #PonuraDyktatura