WAŻNE‼️ Bardzo proszę o udostępnienie – to dotyczy również Ciebie!

W Brukseli kończą się prace nad eko-ideologiczną dyrektywą budynkową EPBD.

Kluczowe elementy „dyrektywy wywłaszczeniowej”:

⛔️ Od 2030r. wznoszone będą jedynie budynki zeroemisyjne (od 2028r. nakaz obejmie budynki użyteczności publicznej)

⛔️ Do 2050r. wszystkie budynki będą musiały zostać wyremontowane, by nie emitować ani grama CO2:

❌ -> już do 2030r. (perspektywa sześciu lat) gruntowne remonty obejmą 16% budynków mieszkalnych w Polsce -> to przymus kosztownych remontów dla miliona polskich domów (ponad 2 miliony najuboższych zazwyczaj Polaków)
❌-> już do 2033r. nakaz remontu zostanie nałożony na łącznie 26% domów w Polsce

Kto nie wykona drogich remontów (z wymianą źródła ciepła, termomodernizacją, zamontowaniem paneli fotowoltaicznych) nie będzie mógł sprzedać ani wynająć swego mieszkania/domu.

⛔️ Od 2028r. wszystkie nowe budynki będą musiały obowiązkowo posiadać panele fotowoltaiczne.

⛔ Do 2040r. wszystkie budynki w Polsce będą musiały być pozbawione kotłów węglowych i pieców gazowych!

Łączne koszty obowiązkowych remontów w Polsce są szacowane w trakcie najbliższej dekady na 1,5 BILIONA ZŁ!

Za wstępną propozycją dyrektywy EPBD w marcu 2023r. głosowali europosłowie KO, Trzeciej Drogi i Lewicy, przeciw byli europosłowie PiS.

Za ostateczną propozycją w komisji ITRE zagłosowali:
😡 Marek Balt (Lewica)
😡 Łukasz Kohut (Lewica)
😡 Jerzy Buzek (KO)

Przeciw dyrektywie byli:
✅ Zdzisław Krasnodębski (PiS)
✅ Grzegorz Tobiszowski (PiS)

Kropkę nad i w głosowaniu pod koniec marca bieżącego roku postawi Parlament Europejski.

PS. 9 czerwca 2024r. odbędą się wybory do Europarlamentu – warto wybrać przedstawicieli, którzy będą głosowali za polskim interesem.

Fot. Obraz G.C. z Pixabay