Miałem to skomentować na wadowiceonline.pl, ale jak zwykle, gdy są jakieś ciekawsze sprawy, to właściciel portalu blokuje moje IP i nie daje mi możliwości komentowania.

Rzecz dotyczy tego, że w Andrychowie ukazały się banery z Panią Beatą Smolec, która zapowiedziała, że będzie kandydować na burmistrza Andrychowa. Na banerach Beata Smolec występuje z napisem coś tam o 25-leciu starostwa powiatowego w Wadowicach.

Obecny radny, a kiedyś starosta, Jacek Jończyk wystrzelił z kapiszona, a wydawało mu się, że strzela z armaty i uznał, że to nadużycie.

Ale starosta Kurdas jasno określił, że starostwo nie ma z banerami nic wspólnego ani też za te banery nie zapłaciło. I na tym sprawa się powinna skończyć.

Nic nie broni Jackowi Jończykowi, by z takimi samymi banerami pokazał się na mieście. Przecież ten napis nie jest chroniony żadnymi prawami autorskimi, tak jak i inne np. ileś tam lecie polskiego więziennictwa…

Autor: dr hab. Józef Brynkus, prof. UP Kraków
Pracownik Katedry Edukacji Historycznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Pochodzi z rodu górali podhalańskich i orawskich. Polski historyk i nauczyciel akademicki, profesor UP Kraków, poseł na Sejm VIII kadencji.