Za tydzień wybory.

Pomyślałem sobie, że na kanale „Dudek o Historii” warto z tej okazji przypomnieć o czasach, kiedy Polacy nie tyle mogli, co musieli głosować. I nie po to, aby kogokolwiek wybrać, ale aby poprzeć rządy partii, która władzę wzięła sobie siłą, z pomocą swojego wschodniego patrona.

Jeśli ten program przekona bodaj kilka wahających się osób, aby 15 X skorzystać z prawa do rzeczywistego wybierania, które nie jest nam dane raz na zawsze – będę miał wielką satysfakcję.

Autor: prof. Antoni Dudek
Polski politolog i historyk, profesor nauk humanistycznych, członek Rady Instytutu Pamięci Narodowej, profesor zwyczajny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.