Mamy szansę przejść do historii jako przykład państwa, które po latach znakomitej koniunktury pogrążyło się w kryzysie gospodarczym nie z powodu wojny, klęski żywiołowej, czy też globalnej dekoniunktury – takich przykładów jest bez liku – ale wskutek zdemolowania przez walczących z sobą polityków wymiaru sprawiedliwości.
Wygląda na to, że sądownictwem jest już pozamiatane.

Teraz, ku radości gawiedzi, zaczyna się przedstawienie pt. Która partia uśmierciła więcej pacjentów: PiS nieudolnością wykazaną podczas pandemii, czy jednak KO w Szpitalu Południowym i innych obsadzonych przez aktyw partyjny?

A co dalej?

Dalej przyjdzie pora i na armię, bo to dla polaryzacji kąsek szczególnie smakowity. Wprost proporcjonalnie do góry pieniędzy jaką w nią ładujemy.

Autor: prof. Antoni Dudek
Polski politolog i historyk, profesor nauk humanistycznych, członek Rady Instytutu Pamięci Narodowej, profesor zwyczajny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.