Konfederacja oraz Prawo i Sprawiedliwość domagają się powołania specjalnej komisji, która wyjaśni, co działo się w Warszawskim Szpitalu Południowym. Opozycja nie wierzy, że prokuratura Waldemara Żurka rzetelnie podejdzie do sprawy, bo dotyczy ona polityków Koalicji Obywatelskiej.
………………
Afera w Warszawskim Szpitalu Południowym rozwija się, do opinii publicznej docierają coraz bardziej bulwersujące fakty (na SOR umierali ludzie?). Sytuacja z punktu widzenia rządzących jest o tyle zła, że istnieją niezależne media (TV Republika, TV w Polsce24) docierające do milionów Polaków, a do tego są dociekliwi dziennikarze i media społecznościowe więc coraz więcej ludzi dowiaduje się o tym strasznym i kompromitującym rządzących zdarzeniu, Tej sprawy, jak to się mówi „nie da się zamieść pod dywan”. Czyli jest źle i będzie jeszcze gorzej.

Wieści z kręgu rządowego (nieoficjalne) mówią, że premier Tusk rozważa wykonanie, a raczej powtórzenie – jak przed laty – operacji: niespodziewana „Ewakuacja”.

Nie wyklucza się, że protektorka Ursula, tak jak dawniej Angela, przygotowuje Donaldowi jakąś dobrze płatną synekurę i on nagle wyjedzie, bo będzie musiał, gdzieś do UE. Wtedy rolę neo-Kopacz miałaby odegrać dama od der Safe, a obecnie wiceminister obrony Magdalena Maria Sobkowiak-Czarnecka. Ta pra-premier’a zarządzałaby masą upadłościową po koalicji 15X-13XII do czasu jej przegranej w wyborach.

Pani Magdalena robiła karierę asystując Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi. Państwo nawet „razem i w porozumieniu” wystąpili biorąc pożyczkę Der Safe i pani Magdalena została wice MON u pana Władsyława. Teraz jednak pryncypał Władysław miałby zostać wice przy premier Magdalenie?

Można rządzącym podpowiedzieć rozwiązanie. W II Rzeczypospolitej najwyższym stanowiskiem w wojsku był Generalny Inspektor Sił Zbrojnych. Wprawdzie był nim zawsze wojskowy, ale cywil Kamysz już nabrał militarnego sznytu, krzyczał, że nikogo się nie boi, a do tego robił marsowe miny na tle F-35 więc chyba można by go mianować Generalnym Inspektorem SZ?

No tylko ten prezydent Nawrocki, do tego jeszcze zwierzchnik sił zbrojnych? Chyba…, że Tusk mianuje Kosiniaka uchwałą, albo jakimś rozporządzeniem omijając prezydenta?

Autor: prof. Romuald Szeremietiew
Polski polityk, publicysta, doktor habilitowany nauk wojskowych specjalista w zakresie obronności (habilitacja „O bezpieczeństwie Polski w XX wieku”), nauczyciel akademicki, m.in. profesor nadzwyczajny Akademii Obrony Narodowej i Akademii Sztuki Wojennej, więzień polityczny PRL, poseł na Sejm III kadencji, były wiceminister i p.o. ministra obrony narodowej.