Przed polską reprezentacją koszykarzy dwa ważne turnieje.Pierwszy z nich rozgrywany w Kownie a planowany na 29 czerwca – 4 lipca 2021 wyłoni jedną z czterech drużyn, które uzyskają rzutem na taśmę kwalifikację na turniej Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020.

Trener Mike Taylor
FOT. WOJCIECH FIGURSKI / 058sport.pl

Polska w grupie B zagra ze Słowenią i Angolą w grupie A rywalizować będą drużyny Litwy, Korei Południowej i Wenezueli. Oczywiście turniej olimpijski będzie odbywał się w sierpniu 2021. Będzie w nim brało udział 12 reprezentacji. Olimpiada została przeniesiona z 2020 roku z powodów pandemicznych.
Odbędą się cztery turnieje (Kowno, Belgrad, Split, Victoria)

Druga z imprez, w której wezmą udział Polacy to Eurobasket – Mistrzostwa Europy 2022. Turniej zostanie rozegrany w czterech krajach: Czechach, Gruzji, Niemczech i Włoszech od 1 do 18 września.
Polacy w grupie D zagrają w Czechach. W Pradze zmierzymy się z zespołem gospodarzy turnieju, Serbią, Finlandią, Izraelem i Holandią.
W przypadku wywalczenia awansu Polacy w dalszej fazie turnieju Polacy zagrają w Berlinie.

 

źródło:https://pzkosz.pl/ , wikipedia foto:fot. Wojciech Figurski/400mm.pl