Druga Irlandia…..
Wiele osób nadal nie dostrzega upadku, klęski Państwa i Narodu.
Polskę uzaleznioną od Ruskich zamieniliśmy na Polskę uzależnioną od EU, której pokojowo oddaliśmy nasze dobra (przemysł, rolnictwo, banki, media, supermarkety itd ) jeszcze tylko nazwa pozostała, ale jak długo jeszcze ?
Oto niektóre rzetelne i realne oceny obecnej sytuacji w kraju gdzie średnia renta realna wynosi w tym roku netto 470 zł .
Czy można z tego przeżyć cały miesiąc, opłacić mieszkanie, świadczenia i lekarstwa? Stąd ci nędzarze grzebią w śmietnikach w poszukiwaniu jedzenia i zbierają puszki po piwie.
W podobnej nędzy wegetuje klika milionów emerytów otrzymując emeryturę, która średnia wynosi w kraju zaledwie – 880 zł (realna średnia emerytura netto).
– 1.420 – zł – realna średnia płaca netto.
– 1 800 000 – osób – nie objętych ubezpieczeniem medycznym.
– 5 800 000 – bezrobotnych bez prawa do zasiłku — poza rejestrem.
– 1 900 000 – bezrobotnych pobierających średni zasiłek 534 zł netto
– 520 000 – bezdomnych.
– 3 400 000 – emigrantów wyjazdy w latach 2004 – 2012.
– 390 000 – dzieci niedożywionych.
– 13 500 000 – osób żyjących poniżej minimum biologicznego przetrwania – przyjęto kryteria ONZ – dzienny wydatek na utrzymanie 1 osoby nie przekracza 2,5 $ USA.
– 93% – przedsiębiorstw państwowych „sprywatyzowanych” – zlikwidowanych.
– 98% – sektora bankowego w obcych rękach.
– 4 600 – zlikwidowanych placówek oświatowych, szkoły, przedszkola, żłobki.
– 250.000 nowych urzędników w latach 2007-2012r.
– 56.000 – samochodów służbowych – dla naczelników, dyrektorów, krawaciarzy itp.
– 5-7 – miesięcy średni czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty!!!
– 67 – lat wiek emerytalny.
– 2.000.000.000 zł – koszt wybudowania najdroższego w Europie stadionu w Warszawie, który nie będzie w stanie po Euro2012 zarobić na siebie. Trzeba będzie dopłacać do jego utrzymania ok. 10 milionów rocznie!
– najdroższe w Europie autostrady i najdroższe opłaty za przejazd nimi.
– najdroższa energia elektryczna w Europie.
– najdroższe ceny za gaz w Unii Europejskiej.
– najdroższe czynsze za mieszkania własnościowe.
– najdroższe prowizje bankowe i najwyższy w UE procent na pożyczki.
– najdroższe w Europie opłaty za Internet i połączenia telefoniczne.
– najdroższe leki w Unii Europejskiej.
– 90% mediów jest własnością firm zagranicznych.
– ponad 90% dużych fabryk jest własnością firm zagranicznych.
– ponad 90% marketów jest własnością firm zagranicznych.
– koncesje na gaz łupkowy są w rękach firm zagranicznych.
– obsługa energii elektrycznej jest w rękach firmy zagranicznej (Tauron).
– od maja 2016 roku cudzoziemcy będą mogli kupować polską ziemię.
– trwa próba sprzedaży polskich kopalń.
– koalicja PO-PSL juz kilka razy próbowała sprzedać polskie lasy, na razie się im nie udaje.


Bardzo dobry artykuł . Maximum treści przy minimum słów. Podane fakty ściskają za gardło. Przeraża mnie prawie 50%-owe poparcie dla PBK, a zastanawia – milcząca część narodu, ta która nie brała udziału w wyborach …
Wygląda na to, że – w większości – są to ludzie, którym zabrano nawet nadzieję …
Ukłony dla popełniającego ten artykuł autora.
Sam kiedyś szukałem miejsca na świecie gdzie warto byłoby się zakotwiczyć. wybrałem Kanadę.
Nikt mi nie uwierzy ale tam było właśnie to moje Eldorado (mimo, że w rzeczywistości jest ono gdzie indziej)
Wróciłem, bo Bolek i jego krasnale obiecywali – Japonię. Ktoś powie dureń z ciebie. Lata mijały, a tu coraz gorzej. Najpierw dzieci, a później i wnuki przeżywały kolejne obiecanki. Boże, a ja Mazowieckiemu wysyłałem dolary, bo będzie lepiej. A to bagno POlitycznych frustratów stawało się coraz głębsze. Uskarżałem się śp. prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, ale go dopadli. Dziś jedyna moja nadzieja – Andrzej Duda, którego poznałem na spotkaniu z prezydentem Kaczyńskim jest ostatnią moją nadzieją, bo na inną NADZIEJĘ nie wystarczy mi ani lat , ani zdrowia.