Po miesiącach milczenia i bezczynności, Rada Miejska w końcu zajęła się moją petycją z 8 grudnia 2024 roku w sprawie zwolnienia rolników z opłaty targowej.
I co?
ZDRADA rolników na oczach całej gminy. Większość radnych zagłosowała PRZECIWKO interesom tych, którzy codziennie ciężko pracują, by mieszkańcy naszej gminy mieli dostęp do świeżej, zdrowej żywności.
Przypomnę: petycja dotyczyła prostego postulatu – umożliwienia rolnikom handlu przez cały tydzień bez opłaty targowej. To minimum, jakie gmina powinna zapewnić tym, którzy tworzą lokalną gospodarkę. Ale dla radnych… to za dużo.
A teraz najlepsze:
Petycja „zaginęła w SPAMIE”. Tak tłumaczył się burmistrz.
Przez 5 miesięcy nikt nie kiwnął palcem – musiałem interweniować u Wojewody Łódzkiego, składając skargę na bezczynność Rady. I dopiero wtedy się ruszyło. Tylko po to, by… zignorować rolników.
Niektórzy z tych, którzy głosowali przeciwko, sami są rolnikami! Czy naprawdę nie widzą, komu szkodzą? A może widzą – i właśnie o to chodzi…
🟥 PRZECIW byli:
❌ Kinga Flis
❌ Aleksy Pietrzak
❌ Zbigniew Jaworski
❌ Bogusław Klimaszewski
❌ Marek Laskowski
❌ Sławomir Kędzia
❌ Łukasz Nieborak
❌ Anna Wietrzyk
❌ Andrzej Wiktorowski
🟩 ZA byli:
✅ Krzysztof Pawlak
✅ Piotr Snopczyński
✅ Sylwester Łakomiak
✅ Magdalena Marczak – Dziękuję za odwagę i zdrowy rozsądek!
W Błaszkach potrzeba zmian. Poważnych zmian. Nie odpuszczę tej sprawy. Opłata targowa zniknie – to tylko kwestia czasu. Bo mieszkańcy zasługują na uczciwość, rozwój i szacunek dla ludzi pracy!
#Rajewski2029
#NICoNASbezNAS
#RolnicyBezOpłatyTargowej
#WsparcieDlaRolników
#GminaBłaszki
#DośćIgnorancji #PietrzakAleksy #ZbigniewJaworski
#WiktorowskiAndrzej #FlisKinga #KędziaSławomir #KlimaszewskiBogusław #LaskowskiMarek #ŁakomiakSylwester #MarczakMagdalena #NieborakŁukasz #PawlakKrzysztof
#PłuciennikAgnieszka #SnopczyńskiPiotr #WietrzykAnna
#WinowskaJałoszyńskaIwona
Zostaw komentarz