To nie może przecież być tak, że technologicznie Polska wyprzedza przodujący kraj UE (a wyprzedza).
———————-

„GovTech Polska od 2018 r. budował świadomość sektora publicznego czym są innowacje, jak można je wdrażać i jakie płyną z tego korzyści. W 2019 r. Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie programu GovTech Polska, która na celu miała podniesienie efektywności prowadzonych dotychczas działań w budowaniu kompetencji sektora publicznego w obszarze innowacyjności.

GovTech koncentrował się na realizacji projektów z wykorzystaniem tzw. podejścia modułowego, tj. przeprowadzania pilotaży poprzedzających wdrożenie danego pomysłu na szerszą skalę. Stosowanie zasady „drobnych kroków” otwierało sektor zamówień publicznych w administracji na mniejszych dostawców usług, jednocześnie ograniczając ryzyko związane z wdrażaniem nowych technologii. […] W nowo powstałym centrum […] będą także: rozwój nowych e-usług publicznych i ich popularyzacja wśród obywateli.”


Autor: Skipper