To właśnie o to toczy się gra!
Chociaż polska energetyka węglem stoi, łączny koszt prowadzenia biznesu jest u nas wciąż niższy niż w Niemczech, których gospodarka była od dawna nastawiona na zasilanie tanim rosyjskim gazem i tak ułożono tam wszystkie bilanse, cenniki i budżety, że teraz nie da się tego łatwo odkręcić.
Michelin przenosi część działalności do Polski. Koniec produkcji w Niemczech (czytaj więcej).
Dlatego celem Niemiec na najbliższe lata będzie przede wszystkim podnoszenie kosztów dla gospodarki polskiej, co zamierzają osiągnąć metodami politycznymi.
Zostaw komentarz