Jestem premierem Rzeczypospolitej Polskiej. Odpowiadam za bezpieczeństwo Polski i jej obywateli. Dlatego jako odpowiedzialny polityk oficjalnie ODRZUCAM cały paragraf konkluzji szczytu dotyczący migracji. Polska jest i pozostanie bezpieczna pod rządami Prawa i Sprawiedliwość!

Rząd Prawo i Sprawiedliwość jest jedynym gwarantem powstrzymania fali nielegalnej migracji, którą Unia Europejska usiłuje rozlokować po całej Europie – w tym również po Polsce.

Na zakończonym dziś szczycie Rady Europejskiej w Grenadzie było to widoczne szczególnie wyraźnie. Polska nie zgadza się na to, aby ktoś inny meblował nasz dom. Dla nas granica jest świętością.

Słusznie ostrzegaliśmy przed kryzysem migracyjnym w 2015 i 2016 roku – i teraz przestrzegamy przed tym samym zjawiskiem. Na sali plenarnej wyraziłem nasze stanowisko bardzo zdecydowanie i podjąłem decyzję o zawetowaniu tej części ustawy, która dotyczyła migracji.

Podnosimy wysoko czerwoną flagę – ale przedstawiamy też pięciopunktowy plan rozwiązania tego narastającego problemu:

1️⃣ Bardzo silna ochrona granic zewnętrznych UE – także morskich.

2️⃣ Zdecydowana walka z gangami przemytników – oraz z tymi, którzy im pomagają (a więc np. ludźmi z organizacji pozarządowych, które de facto pod płaszczykiem czynności humanitarnych, są w kontakcie z przemytnikami).

3️⃣ Odcięcie pomocy socjalnej dla tych, którzy wdarli się nielegalnie. My w Polsce nie mamy tego typu przywilejów socjalnych.

4️⃣ Referenda w tej sprawie w kolejnych krajach.
(Do takiego wniosku doszedł już zresztą sam m. in. prezydent Francji, pan Macron).

5️⃣ Pomocna dłoń przy strzeżeniu granic zewnętrznych i przy readmisji dla krajów, z których ci imigranci pochodzą.

Partia Tuska w Brukseli jest całkowicie podporządkowana pany Weberowi i brukselskim biurokratom – dlatego zgodziła się na nielegalną imigrację. My postawiliśmy temu weto.
Od państwa to decyzji 15 X będzie zależało w którą stronę pójdzie dalej Polska.

Fot. Facebook / Mateusz Morawiecki

Autor: Mateusz Morawiecki
Prezes Rady Ministrów, poseł na Sejm RP, wiceprezes PiS.