Minister sprawiedliwości Adam Bodnar pytany w Radiu Zet o poczynania ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza w sprawie mediów publicznych powiedział: „mamy sytuację, w której przywracamy tę konstytucyjność i szukamy jakiejś podstawy prawnej, żeby to zrobić”.

Wydaje się, że jedyną podstawą działań obecnej koalicji jest „Rudé Právo” (czerwone prawo). To może trochę mylić bowiem w PRL takie „źródło” prawa miało inną nazwę, nazywało się „Trybuna Ludu”. Zdaje się, że obecni doradcy min. Bodnara, wydający mu opinie w kwestiach prawnych, wychowali się na „Trybunie Ludu”.

Autor: prof. Romuald Szeremietiew
Polski polityk, publicysta, doktor habilitowany nauk wojskowych specjalista w zakresie obronności (habilitacja „O bezpieczeństwie Polski w XX wieku”), nauczyciel akademicki, m.in. profesor nadzwyczajny Akademii Obrony Narodowej i Akademii Sztuki Wojennej, więzień polityczny PRL, poseł na Sejm III kadencji, były wiceminister i p.o. ministra obrony narodowej.