Pod okupacją niemiecką Polacy musieli kłaniać się na ulicy Niemcom, schodzić im z drogi, ustępować pierwszeństwa, niepokornych bito, więziono. Przy wejściach do obiektów użyteczności publicznej – np. parków – okupant umieszczał tablice zakazujące wstępu Polakom i psom (w Kaliszu zgadzano się na wprowadzanie psów na smyczy, Polakom wejście do parku było surowo wzbronione). Utrudniano Polakom korzystania z opieki zdrowotnej, np. w Łodzi Polacy mieli dostęp tylko do jednego szpitala. Wyjątek czyniono tyko w wypadku, gdy Polka chciała usunąć ciążę. Adolf Hitler: „W obliczu dużych rodzin tubylczej ludności jest dla nas bardzo korzystne, jeśli dziewczęta i kobiety mają możliwie najwięcej aborcji”. Aborcja była surowo zakazana w przypadku Niemek bowiem oznaczała osłabienie III Rzeszy, była działaniem na rzecz jej wrogów, odbierała führerowi kolejnego żołnierza.
…………………
Powszechny dostęp do aborcji jest obecnie głównym postulatem lewej części rządzącej „koalicji 13 grudnia”, natomiast ustępowanie (w inwestycjach) i okazywanie szacunku Niemcom realizuje całość ekipy rządzącej.
Autor: prof. Romuald Szeremietiew
Polski polityk, publicysta, doktor habilitowany nauk wojskowych specjalista w zakresie obronności (habilitacja „O bezpieczeństwie Polski w XX wieku”), nauczyciel akademicki, m.in. profesor nadzwyczajny Akademii Obrony Narodowej i Akademii Sztuki Wojennej, więzień polityczny PRL, poseł na Sejm III kadencji, były wiceminister i p.o. ministra obrony narodowej.
Zostaw komentarz