Zniszczone wyposażenia, ukradziony sprzęt. Rosjanie zdemolowali czarnobylską elektrownię.

Komputery, pojazdy, oprogramowanie – Rosjanie nie mieli hamulców w niszczeniu wyposażenia atomowej elektrowni w Czarnobylu. Mykoła Bespały, dyrektor Centralnego Laboratorium Analitycznego obiektu w rozmowie z „Washington Post” przekazał, że okupanci ukradli również sprzęt wart miliardy dolarów, który dla Rosjan będzie bezużyteczny.

Lista tego, co rosyjskie siły okupacyjne ukradły, wysadziły w powietrze lub podziurawiły kulami w laboratoriach Czarnobyla i w ich pobliżu, jest nadal opracowywana – pisze „Washington Post”. Powołując się na rozmowy z pracownikami elektrowni atomowej, wśród strat wymienia 698 komputerów, 344 pojazdy, 1500 dozymetrów, kluczowe oprogramowanie i prawie wszystkie elementy sprzętu przeciwpożarowego.
Koszt naprawienia szkód szacuje na ponad 135 mln USD. „Oprogramowanie zostało jednak wykonane na zamówienie i jest niezastąpione. Bez niego najważniejsza praca laboratorium – monitorowanie poziomu promieniowania w strefie zamkniętej w poszukiwaniu oznak wzrostu – jest prawie niemożliwa. Zostało ono stworzone dla naszych urządzeń i dla Rosjan jest nieprzydatne” – dodał analityk.

Kilku techników wróciło do pracy. Pokazali przyjezdnym reporterom nagrania z telefonów, które zrobili, gdy wrócili i zastali swoje miejsce pracy w kompletnej ruinie. „Pracuję tu od 1 maja 1986 roku i wszystko, nad czym pracowałem przez 30 lat, zostało zniszczone i rozgrabione” – powiedział Leonid Bohdan, kierownik działu spektrometrii i radiochemii w laboratorium.
https://niezalezna.pl/445107-z…(link is external)

Ambasada ukraińska w Bejrucie poinformowała, że Rosja – od czasu inwazji na Ukrainę – wysłała swojemu sojusznikowi w Syrii około 100 tysięcy ton kradzionej pszenicy. – To działalność przestępcza – podkreślono.Przy międzynarodowych cenach pszenicy powyżej 400 dolarów za tonę, taka ilość byłaby warta ponad 40 milionów dolarów. Lekceważenie przepisów patentowych ma być jednym ze sposobem Rosji na obchodzenie zachodnich sankcji. Kreml de facto zezwala na piractwo komputerowe, wykorzystywanie cudzych wynalazków, a może zezwolić nawet na kradzież znaków towarowych.

Używane dziecięce zabawki, ubrania, nowy i stary sprzęt domowy, a czasami łazienkowa armatura. Patelnie, garnki, ekspresy do kawy, prostownice do włosów, suszarki, golarki, płyty z muzyką, gry wideo, alkohol, telefony i komputery, słuchawki, opony do rowerów, zegarki, noże, trampki, a nawet chińskie gadżety o wartości – w przeliczeniu na złote – ledwie groszy.

Ukraińscy żołnierze, którzy dopadli auto z szabrem, nagrali to, co chcieli wywieźć Rosjanie. Materiał wideo, ku przestrodze, umieścili w rosyjskojęzycznym serwisie społecznościowym Telegram. Trochę też pewnie chcieli się pośmiać się z „orków”, jak nazywają rosyjskich żołnierzy. Bo skala kradzieży zdumiewa Ukraińców. Żołnierze przesyłają telewizory, klimatyzatory, alkohol, karty graficzne, okapy, baterie, części samochodów, głośniki, stół czy namioty, a nawet hulajnogę elektryczną. Jeden przesłał około 450 kilogramów przedmiotów. A tylko jednego dnia – na początku kwietnia – z Białorusi do Rosji żołnierze rosyjscy wysłali blisko 2 tony przedmiotów. I większość z nich została skradziona – mówi Wirtualnej Polsce Hanna Liubakova, białoruska dziennikarka i aktywistka, która prześledziła nagrania z kamer jednego z operatorów pocztowych w tym kraju. To właśnie biuro dostaw ekspresowych, zlokalizowane na granicy Białorusi z Ukrainą, stało się małym centrum przerzutowym łupów.

W okupowanej komunistycznej Polsce te ścierwa, ta dzicz to wykopywali z ziemi kable elektryczne ,rury wodociągowe a nawet cembrowiny ,cegły i płyty chodnikowe, kradli co się da i ile się da. Zabierali cale wyposażenia mieszkań i domów. Z fabryk wyrywali maszyny z fundamentami. Wywozili wszystko co tylko się dało, czego wywieżdż nie mogli niszczyli albo wysadzali w powietrze.

Na jaką kwotę okradli Polskę Sowieci W 1946 r. była to już kwota 667 mln. dolarów, szkody powstałe z tytułu wandalizmu żołnierzy Rosyjskich w czasie dokonywania rabunków wyniosły ponad 292.5 mln. dolarów co łącznie w przeliczeniu na dzisiejszą wartość, jak podają dostępne źródła, daje nam niebagatelną kwotę ponad 54 miliardy dolarów nie licząc odsetek.
https://www.mpolska24.pl/post/…(link is external)

Była i jest to  dzicz, bandycka i pedofilska ze znakiem „Z” jak zabójcy.

 

UKRAINO BIJ TYCH MORDERCÓW I LUDOBÓJCÓW ILE WEJDZIE..BIJ !