Sami swoi ograli Kukiza! Bliski koniec jego ruchu?

//Sami swoi ograli Kukiza! Bliski koniec jego ruchu?

Sami swoi ograli Kukiza! Bliski koniec jego ruchu?

Niektórzy politycy by kłamać i nabierać swoich wyborców czekają do wyniku wyborów (gdy zostaną wybrani). To nic, że w ten sposób oszukują i wypierają się swego programu. Czy Paweł Kukiz chce nabrać wyborców zanim jeszcze zaakceptowani przez niego kandydaci na posłów zostali wybrani? Przedstawiając kandydatów na posłów z pierwszych trzech miejsc udowodnił, że to, co mówił jest całkowitą blagą i nie warto się z nim liczyć.

Wystarczy podać dwa przykłady – wyznaczył granice wiekowe dla kandydatów na posłów. Przynajmniej w jednym z okręgów kandydat z pierwszego miejsca przekroczył granicę wieku wyznaczoną przez Pawła Kukiza i to znacznie. To nic, że jest to osoba zacna i można by było potraktować ten przypadek jako wyjątek. Ale ile tych wyjątków może być?

W przypadku Kukiza i doboru kandydatów na posłów to chyba są same wyjątki. Kukiz w ogóle nie miał orientacji w doborze kandydatów. Zlecił to komisjom weryfikującym. Ale ich rola była przysłowiowym kwiatkiem u kożucha. Nic nie znaczyli.

W okręgu nr 12 „jedynką” na liście Kukiza został człowiek, którego internetowe newsy (TUTAJ) całkowicie są sprzeczne z deklaracjami Kukiza co do tego, jak ma Polska wyglądać. Co więcej, jest to spadochroniarz z Krakowa. Tak jakby w okręgu nr 12 nie było kandydatów godnych bycia jedynką. To jest klasyczny przykład partyjniactwa, z którym miał rzekomo Kukiz walczyć.

No ale za tą „jedynką” stała szara eminencja, która wprost ośmieszyła rolę komisji weryfikującej dobór kandydatów. A w samej komisji większość stanowili wybrani przez szarą eminencję klakierzy mało kumaci, ale wierni. A co z rzekomym partyjnym „dziewictwem’?

Na listach znaleźli się ludzie zwani arbuzami, powiązani z PSL-em. Na górze zieloni, a w środku czerwoni. Aktualni członkowie PiS-u. Ci zawsze wierni swojemu układowi, niezdolni, albo niechcący się postawić, gdyż straciliby miejsce na liście i poparcie swojej partii. Jak oni będą lojalni wobec Kukiza, gdy nie daj Boże wejdą do Sejmu? Nigdy nie będą. No ale przeciw tym silnym osobowościom był spin doktor, spec od dziecięcej psychologii.

Na listach też mieli nie być członkowie komisji weryfikujących, ale są i to z miejsc tzw. biorących – przykład to Kraków. Co więcej ta osoba – Kamila Kępińska – wielokrotnie powtarzała, że stając na czele Ruchu Kukiza w Małopolsce nie może być kandydatem na posła. Takie jest słowo Kukiza i wybranych przez niego ludzi?

Niektórzy politycy by kłamać i nabierać swoich wyborców czekają do wyniku wyborów (gdy zostaną wybrani). To nic, że w ten sposób oszukują i wypierają się swego programu. Czy Paweł Kukiz chce nabrać wyborców zanim jeszcze zaakceptowani przez niego kandydaci na posłów zostali wybrani? A może nie wie o tym, że ktoś rozrabia i wykorzystuje idee głoszone przez niego?

CDN.

Dr hab. Józef Brynkus mówi o Powstaniu Warszawskim na Rynku Głównym w KrakowieAutor: dr hab. Józef Brynkus
Pracownik Katedry Edukacji Historycznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Doktorat otrzymał za rozprawę: Bohaterowie dziejów ojczystych w podręcznikach szkolnych XIX wieku. Habilitację uzyskał w 2014 roku za całokształt dorobku, w którym wyróżniają się prace poświęcone tożsamości i świadomości historycznej Polaków i historii komunistycznej Polski. Wygłosił kilkadziesiąt referatów na polskich i międzynarodowych konferencjach naukowych (m. in. w Berlinie, Ostrawie i Preszowie). Wydał ponad 80 publikacji naukowych (niektóre jako współautor) w języku polskim, angielskim, niemieckim i francuskim. Spośród  nich najcenniejszą jest książka wydana w 2013 r.: Komunistyczna ideologizacja a szkolna edukacja historyczna. Praca ta stawia w zupełnie nowym świetle edukację historyczną w Polsce Ludowej i same dzieje tego państwa, co spowodowane jest przywołaniem w niej dotąd nieudostępnianych źródeł historycznych. W Katedrze Edukacji historycznej zajmuje się  przygotowaniem nauczycieli do pracy w szkole. Prowadzi liczne prelekcje dla młodzieży szkolnej i różnych środowisk, w których odsłania mechanizmy funkcjonowania Polski Ludowej. Tematyka publikacji dra hab. Józefa Brynkusa m. in dotyczy: roli jednostki w dziejach, wizji bohaterów dziejów polskich i powszechnych w edukacji historycznej oraz popularyzacji dziejów, kształtowania tożsamości i świadomości narodowej, historycznej oraz społecznej Polaków przez edukację historyczną i inne procedury upowszechniania wiedzy o przeszłości w okresie od XIX do XXI wieku, doskonalenia procesu nauczania historii, metodologii historii i historiografii oraz dziejów komunizmu w Polsce Ludowej.

By |2015-08-28T00:24:30+00:00Sierpień 27th, 2015|Polityka|14 komentarzy

About the Author:

Redakcja
Niezależny portal obywatelski. Łączymy ludzi, dla których pisanie jest pasją. Poruszamy tematy, które dla innych mediów są zbyt trudne.

14 komentarzy

  1. Radek 27 sierpnia 2015 w 21:20

    doktorek nie może znieść porażki że nie jest na liście ……….Masakra co za dożłobowiec bez honoru. Dowiedział się że nie będzie 1 i sieje zamęt. Takim ludziom mówi się nie !!!! ETYKA Gdyby był 1 sławił by Kukiza a później odszedł do PIS .Brak HONORU

  2. Marek 27 sierpnia 2015 w 21:32

    Okręg 34 / Elbląg /

    Wioleta Machniewska
    Sławomir Pszenny
    Stefan Rembalski
    ta poniżej ma jedno „t” więcej, czy to różne osoby czy nie?

    http://www.se.pl/wiadomosci/polska/wioletta-machniewska-dzieki-sasiadowi-zarobia-po-m_137543.html

  3. Józef Brynkus 27 sierpnia 2015 w 21:41

    @Radek
    – gdybyś miał honor, to podpisałbyś się pełnym imieniem i nazwiskiem. Już dawno miałem tekst podobny napisać, ale mnie powstrzymywano. Po tzw. przesłuchaniu w Krakowie. Dożłobowcy bez honoru to są ci, którzy wykiwali ludzi. Ciekawe ile razy swoją twarz wystawiłeś za Kukizem. Wygląda na to, że wcale, bo się teraz też boisz ujawnić.

  4. Sławomr Zasadzki
    Sławomr Zasadzki 27 sierpnia 2015 w 21:41

    Przykro mi to mówć, ale Ruch Kukiza zapłaci za odizolowanie Pawła od informacji na temat tego, co dzieje się na dole i od tego, jakie były i są – nastroje oraz przebieg wydarzeń. Inaczej – nie mówił by o oddolności i prezentując „liderów”. Problem w tym (o czym publicznie mówi się mało), że wpływ na kształt list – ten ostateczny – miało więcej osób, niż tylko cztery ze Sztabu.

    Jak wiecie – robiłem sporo, by ideę przejrzystości i oddolności ratować, wskazywałem zarówno uchybienia wobec niej, jak i sposoby działania w zgodzie z nią. Także poprzez swoje publikacje tutaj.
    Bardziej – o ironio – obawiałem się manipulacji ze strony znanych mi osób aspirujących na listy, niż spadochroniarzy i ludzi przyniesionych w teczce.
    To co zaprezentował Paweł – przy poprzedzającej prezentację „inwokacji” utwierdza mnie w przekonaniu, że ten sen się skończył.
    Nie będę dociekał kto – Sanocki, Lodowski, może Pitaś – stoi za tym co nam zaprezentowano.
    Wierzę tylko, że decydenci pośród wielu atutów dostrzegli u liderów listy w moim okręgu (37) – oprócz niekwestionowanych kompetencji także głębokie zakorzenianie w środowiskach lokalnych (to wszak fundament JOW), jak i wynikający z tego kapitał społecznego zaufania i poparcia, które pozwolą „”liderom” i podpisy pod listą zebrać i o parlament się otrzeć.

    Cóż – oddolność – kpina.
    Transparentność – szyderstwo
    Etyka – a co to takiego?

    JOW – tak, Kukiz’15 – nie…

    • Marek 28 sierpnia 2015 w 07:08

      Nie wierzę w model dobrego cara i złych bojarów. S. żarł się z L., wspólnie dymali K., a może to K. dymał J. – nie ma znaczenia… Dzisiaj, prawie wszyscy bojarzy mają jedynki, a car Qkiz nie widział, nie słyszał tylko piosenki śpiewał. ROTFL!

      Nie znam szczegółów walk frakcyjnych bojarów na południu, w centrum czy na Mazowszu, dochodziły odgłosy tego okładania się nad morze, a słupki leciały w dół na łeb na szyję. Posiadam natomiast wiedzę, co działo się w okręgach 25 i 26. Gdzie jeden Dziambor rozpierniczył dwa okręgi – majstersztyk i wyrazy uznania. Dziambor już w lipcu wiedział, że będzie kandydował z listy Qkiza w o. 26 Dowodem na to jest jego wywiad dla radia gdańsk, kiedy nie było nawet wiadomo kto będzie weryfikował zgłoszenia w okręgu. W mojej ocenie – od początku wał i ustawka. A jakie wartości moralne reprezentuje rzeczony Dziambor? Proszę bardzo: https://www.youtube.com/watch?v=2irpoyZ2TwU&app=desktop

  5. Kasia
    Kasia 28 sierpnia 2015 w 09:09

    Święta racja!

  6. Zofia Gerlach-Kolasa 28 sierpnia 2015 w 10:01

    Jako dodająca komentarz nie kryję swojego nazwiska. Ciekawa jestem czemu pan doktor re-hablilitowany uczepił się tylko Kamili Kępińskiej, na 3-cim miejscu listy? A nie pani prof. Izabelli czy pani Agnieszki, która wspomaga niepełnosprawnych? Kamila z całym entuzjazmem promowała ruch Kukiza nie szczędząc czasu i należy się jej to miejsce …. choćby dla tego że Kodeks Wyborczy wymaga 35% kobiet na listach. Nieładnie panie doktorze re-habilitowany!!!

  7. Andrzej Szypulski 28 sierpnia 2015 w 15:56

    Najważniejsza jest Polska a nie koryto. Resztę dopowiedzcie sobie sami.

  8. Józef Brynkus 28 sierpnia 2015 w 21:54

    @Zofii Gerlach-Kolasa
    – nie uczepiłem się Kamili Kępińskiej Co więcej dodam, że długo wzbudzała u mnie sympatię za co robi. Pozostałych Pań nigdy chyba nie spotkałem i nic o nich nie wiem. Zaś w przypadku Pani Kępińskiej kilka razy ja spotkałem i słyszałem jej deklaracje, stąd „uczepienie się” tej osoby. Co innego mówiła, a co innego zrobiła
    – ponadto nie widzę, by Pani próbowała zdyskredytować mój tytuł naukowy. Solidnie na niego zapracowałem.

  9. Kamila Kępińska
    Kamila Kępińska 29 sierpnia 2015 w 03:07

    Skomentuję tylko raz w tym miejscu wzmiankę o mnie.
    Kłamstwem jest, że „wielokrotnie powtarzałam, że nie koordynator wojewódzki nie może kandydować”. Takiej zasady nie było, a kandydują (i to z jedynek:)) inni koordynatorzy wojewódzcy, np. Stanisław Tyszka, Artur Dziambor, Maciej Masłowski (z 2), itd… Reszta zespołu wojewódzkiego nie mogła kandydować. Mówiłąm w Chrzanowie na spotkaniu, na którym był dr Brynkus, że zespół nie może kandydować. (Zasady zmieniały się w Ruchu, bo sam Paweł te zasady zmieniał, ale nigdy celowo nie skłamałam i nie powiedziałam jednoznacznie, ani tym bardziej wielokrotnie, że nie mogę kandydować)
    Nie ubiegałam się o to miejsce, zostałam poproszona/namówiona i przeszłam wszystkie te same procedury, co inni kandydaci.
    Wielokrotnie mówiłam, że nie myślę o kandydowaniu i dopiero, jeśli ktoś uzna, że chciałby widzieć mnie na listach, rozważę propozycję. Tak też się stało. Jest w sieci kilka wywiadów, oraz nagranie z konferencji prasowej, gdzie mówię, że funkcja reprezentanta nie jest z automatu jedynką i taką ewentualność rozważę w swoim czasie, o ile będzie taka okazja.
    Od początku mojej działalności w Ruchu, staram się robić wszystko uczciwie i zgodnie z zasadami. Nie mam interesu w oszukiwaniu kogokolwiek, ani okłamywaniu, więc nie rozumiem ataków na moją osobę. Nigdy nie miałam na celu wprowadzenie kogoś w błąd. Jest wielu świadków, oraz linków w internecie, na potwierdzenie moich słów.

  10. Michał Bochenkiewicz 29 sierpnia 2015 w 03:45

    Kukiz od początku mówi o JOWach i to one powinny być celem dla wszystkich „wojowników”. Podkładając świnie jego ruchowi w postaci takich lamentów lub tworząc konkurencyjne komitety wyborcze, przez które rozbijane jest jego poparcie pokazujecie co dla was na prawdę było ważne! Jeżeli nadal twierdzicie, że JOWy to zróbcie wszystko, żeby zdobył duże poparcie, a na lamenty przyjdzie czas po wyborach!

  11. Bolesław 29 sierpnia 2015 w 08:10

    Jak to mówią – pożyjemy zobaczymy!

  12. Łukasz Lewandowski 29 sierpnia 2015 w 10:14

    Referendum jest najważniejsze. Kamila Kępińska powinna być na 2 miejscu jej wkład jest nie oceniony dla ruchu Kukiz 15. Tak jak i wielu inteligentnych młodych działaczy wojowników. Tu powinniśmy wspierać tych odważnych i tych którym udało się jakimś cudem dostać. Istotą jest zmiana i ciągle wieże w słowa Pawła, które mi powiedział prosto w oczy. Ja dotrzymałem słowa.

  13. nonamed 29 sierpnia 2015 w 14:51

    Zanim spojrzycie na nieprzejrzystości i tego typu sytuacje w doborze kandydatów ,spójrzcie na nieprawidłowości systemu w jakim listy muszą być porządkowane.