Szaleństwo, celowo podsycane przez prominentnych tuzów sędziowskiej kasty. A może tylko kolejna przedwyborcza hucpa, obliczona na dyskredytację kandydata PiS na urząd prezydencki?

Mamy okazję, by przekonać się, ile to wszystko jest warte.

I to korzystając z przepisów prawnych uchwalonych jeszcze…. za odległej w czasie (choć nie mentalnie) komuny.

Raz jeszcze przypomnę słowa pierwszego w III RP Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego prof. Adama Strzembosza:

 ….. czy sędziowie  wyłonieni w procedurze prowadzonej przez KRS w obecnym składzie, to są sędziowie czy nie?

Właśnie. Według Sądu Najwyższego nie.

Czyli nie mogą wydawać wyroków dzisiaj?

Oczywiście. Według mnie, jeżeli zostali powołani przez pana prezydenta, ale na podstawie wniosku organu, który nie miał takich kwalifikacji, żeby występować z takimi wnioskami.

https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/popoludniowa-rozmowa/news-strzembosz-o-odebraniu-przez-prezydenta-slubowania-od-nowych,nId,3371878#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Idźmy więc tym tropem. I działajmy. W pierwszej kolejności sprawdźmy, czy podczas rozpoznawania jakiejkolwiek naszej sprawy przewinął się sędzia przedstawiony do nominacji przez „zależny” KRS. Mniej więcej po marcu 2018 roku. I dotyczy to nie tylko sędziów sądów rejonowych, ale , przede wszystkim, sędziów sądów okręgowych i apelacyjnych.

Poniżej lista (na koniec czerwca 2019) opracowana przez OKO.PRESS.

 

Adamaszek Mariusz Daniel SO w Poznaniu
Adamiak Krzysztof SA w Białymstoku
Adamowicz Ewa Małgorzata SO w Radomiu
Adamowicz Magdalena SR Gdańsk-Południe w Gdańsku
Adamska Dominika SR w Oleśnicy
Adaszewska Eliza SR dla Warszawy-Żoliborza w Warszawie
Adaszkiewicz Kamila SR dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie
Bakuła-Steinborn Monika SO w Gdańsku
Banach Paweł SO w Świdnicy
Banaś Tomasz SO w Szczecinie
Barańska Karolina SO w Tarnobrzegu
Barański Ziemowit Jerzy SO we Wrocławiu
Barcicka Katarzyna SR w Pruszkowie
Barczyk Tomasz SR w Gliwicach
Bartosiak Aleksandra Maria SO w Płocku
Bartoszek Mateusz Maciej SO w Poznaniu
Barwicka-Zając Anna SO w Radomiu
Basińska Mariola Irena SO w Częstochowie
Bądkowska-Gabryk Monika SR w Słupsku
Bednarek Anna Justyna SR dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie
Bednarek Małgorzata SN Izba Dyscyplinarna
Bednarska Małgorzata SO w Gdańsku
Bednarski Dominik Jan SR w Grudziądzu
Bihuń Beata SR w Kętrzynie
Bilewicz Bogumiła Krystyna SO w Kaliszu
Bilińska-Czyżyk Anna Krystyna SO w Szczecinie
Binczak Nina SR Gdańsk-Południe w Gdańsku
Birut Edyta SO w Lublinie
Biskup Tomasz SO w Zielonej Górze
Bizior Lidia SO w Zamościu
Błaziak Jarosław Jerzy SO w Lublinie
Błesiński Jakub SR w Piszu
Bojanowska Agnieszka SO w Legnicy
Bojańczyk Antoni Tadeusz SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Borkowski Piotr SO w Nowym Sączu
Borowicz Adam Jakub SO w Łodzi
Bosek Leszek SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Brancewicz Krzysztof Antoni SA w Gdańsku
Brzeziński Krystian SR w Gdyni
Brzozowska-Kępa Katarzyna SR dla Warszawy-Żoliborza w Warszawie
Bujak Iwona Zofia SO w Krakowie
Bujar Dominika Kinga SR w Przemyślu
Bury Piotr Adam SR w Myśliborzu
Butkiewicz-Pasińska Joanna SR w Grajewie
Bysiak Joanna Halina SO w Kielcach
Bystrowska Małgorzata SR dla Warszawy-Woli w Warszawie
Całbecki Jarosław Sebastian SO w Bydgoszczy
Caruk-Niewęgłowska Oliwia Aleksandra SO w Lublinie
Cechowski Marek Władysław SO w Ostrołęce
Celińska Justyna Maria SO w Koszalinie
Chapiński Karol Jakub SR w Koninie
Chmielewska Katarzyna SO w Szczecinie
Chmielewski Zbigniew Antoni SO w Olsztynie
Chodkiewicz Tomasz SO w Łodzi
Chojnacka-Kucharska Beata SO w Jeleniej Górze
Chrapoński Dariusz Piotr SA w Katowicach
Chruścielewska Dominika Maria SO w Łodzi
Chybicka Dorota SO w Gdańsku
Ciechanowicz Zbigniew SA w Szczecinie
Ciepiela Marcin Andrzej SA w Katowicach
Cieślicki Mateusz SR w Dąbrowie Górniczej
Cieślik Witold Andrzej SO w Legnicy
Ciszewska Dominika Maria SR dla Warszawy-Pragi Północ w Warszawie
Czajka Katarzyna Anna SO we Wrocławiu
Czajkowska Tatiana Łucja SO we Włocławku
Czajkowski Dariusz SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Czapiewska Maria Ewa SO w Elblągu
Czapka Sylwia Ewa SR Poznań-Stare Miasto w Poznaniu
Czapski Marcin Piotr SR w Działdowie
Czerkawski Piotr Marek SO w Płocku
Czerwińska-Szkudlarek Anna Maria SR w Drawsku Pomorskim
Czerwiński Adam Leszek SA w Lublinie
Czubik Paweł SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Daniluk Jerzy Piotr SA w Lublinie
Daniszewski Piotr Arkadiusz SA w Gdańsku
Darmoń Krystyna Maria SO w Krakowie
Dawidowska Małgorzata Elżbieta SR w Wejherowie
Dawidowska-Myszka Ewa Maria SO w Gdańsku
Dawidziuk Aneta Małgorzata SO w Olsztynie
Dąbrowska-Żegalska Joanna Danuta SO w Olsztynie
Dąbrowski Eryk Ryszard SO w Łodzi
Demendecki Tomasz SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Deorowicz Monika Aurelia SR w Dąbrowie Górniczej
Derela Michał SO w Kielcach
Dębowski Michał SR w Opocznie
Ditmer Magdalena SR w Tychach
Dobrowolski Marek Zbigniew SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Drab Dorota SO w Łodzi
Drabik Marcin Przemysław SO w Świdnicy
Drabko Iwona Anna SR w Białej Podlaskiej
Drotkiewicz Bartłomiej Zygmunt SO w Radomiu
Drożdźejko Zygmunt SO w Krakowie
Dróźdź Robert Grzegorz SO w Kielcach
Dubiał Aleksandra SR w Rawiczu
Dubowiecka Agnieszka Elżbieta SR we Włodawie
Dubowska-Kuźnia Anna Monika SR Gdańsk-Południe w Gdańsku
Duda Monika SR w Bolesławcu
Dudziak Sławomir SR w Międzyrzeczu
Duś Jarosław Jerzy SN Izba Dyscyplinarna
Dutkiewicz Agnieszka SO w Bydgoszczy
Dziedzic Paweł SR w Rzeszowie
Dziergawka Anna SO w Bydgoszczy
Dziewięcka Anna SR w Busku-Zdroju
Fedorowicz Paweł SR w Olsztynie
Feliniak Eliza Maria SO w Łodzi
Felińczak Ewa SO we Włocławku
Felińska-Żukowska Danuta SO w Poznaniu
Fiejdasz Bartłomiej Adam SO w Rzeszowie
Fortuna Magdalena Anna SO w Gdańsku
Franckiewicz Łukasz SO we Wrocławiu
Fraszewska Ewa SR w Świeciu
Furmanek-Śnitko Joanna Justyna SO w Siedlcach
Furmankiewicz Grzegorz Marcin SO w Krośnie
Gadecki Bartłomiej SO w Olsztynie
Gajewsa Edyta Maria SO w Jeleniej Górze
Gajewska Aneta SO w Lublinie
Gałęzowska Alina Iwona SO we Wrocławiu
Garbuliński Łukasz Paweł SR w Jastrzębiu-Zdroju
Gawroński Maciej Jan SR w Rzeszowie
Gąsior-Majchrowska Anna Wanda SO w Piotrkowie Trybunalskim
Gierszewski Przemysław Jan SR w Rypinie
Girek Agata SR w Dąbrowie Górniczej
Głowacka-Damaszko Izabela Elżbieta SA we Wrocławiu
Gnatowska Beata SO w Białymstoku
Goldbeck-Malesińska Małgorzata Barbara SA w Poznaniu
Golmont Jacek Bogusław SO w Łodzi
Gołyski Łukasz Przemysław SR w Ostrowcu Świętokrzyskim
Gorazdowska Maja SR Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu
Gotthardt Dominika Bożena SO w Jeleniej Górze
Gradkowska-Ferenc Brygida SO w Rzeszowie
Grela Jacek Piotr SN Izba Cywilna
Grodzicka Anna Karina SO w Lublinie
Grygiel-Stelina Beata Elżbieta SO w Gdańsku
Grzelak Danuta Iwona SR w Krośnie Odrzańskim
Grzelska Małgorzata Janina SO w Bydgoszczy
Grzenkowska Ewa SO w Gdańsku
Grześkowiak Michał SO w Poznaniu
Grzywaczewska Magdalena Stanisława SR w Grójcu
Haczyk Anetta SO w Katowicach
Hajduga Beata Lucyna SO w Bielsku-Białej
Haliński Andrzej Edward SO w Gdańsku
Hartman Łukasz Marcin SR w Zgorzelcu
Horodnicka-Stelmaszczuk Gabriela Agnieszka SA w Szczecinie
Idzikowski Dariusz SR w Lidzbarku Warmińskim
Idzikowski Tomasz SR w Bartoszycach
Ignaczak Marta Katarzyna SR w Słupsku
Jabłońska Zuzanna SR w Olecku
Jagodzińska-Bajkowska Anna Luiza SR dla m.st. Warszawy w Warszawie
Jakimko Witold Zdzisław SR dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu
Jakubiszyn-Turkiewicz Agnieszka Dorota SO w Legnicy
Jamróz Grzegorz Piotr SO w Katowicach
Janicka Dorota Ewa SA w Lublinie
Janiszewska Beata Maria SN Izba Cywilna
Janiszewska Edyta Agnieszka SO w Kaliszu
Jank Michał SO w Gdańsku
Jankowska Monika Katarzyna SR we Włocławku
Janoszczyk Agata SR Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku
Jarka Justyna SO w Poznaniu
Jaroczyński Adam SO w Olsztynie
Jasińska Agnieszka SR w Lesznie
Jasiński Artur SR w Gliwicach
Jasion Mariusz Andrzej SO w Szczecinie
Jerzyło Daria SR w Ostrołęce
Jóźwiak Magdalena SR dla Łodzi-Widzewa w Łodzi
Jurkiewicz Daniel SO w Poznaniu
Jurkiewicz Joanna Ewa SO w Poznaniu
Jurkiewicz Paweł SR w Sokołowie Podlaskim
Jurkowska-Chocyk Agnieszka Maria SA w Lublinie
Kaczanowicz-Such Anna Maria SR w Ostrowi Mazowieckiej
Kaczmarczyk-Kłak Katarzyna SA w Rzeszowie
Kaflak-Januszko Hanna Teresa SR w Słupsku, na delegacji w SO w Słupsku
Kalemba Małgorzata Krystyna SO w Opolu
Kalinowska Natalia Maria SR dla Warszawy-Woli w Warszawie
Kalinowska Renata Agnieszka SO w Katowicach
Kamieniak Bartosz Andrzej SO w Lublinie
Kamiński Piotr SR dla m.st. Warszawy w Warszawie
Kapuścińska Agnieszka Joanna SO w Poznaniu
Karłowicz Agnieszka SO w Siedlcach
Karwacka Maria Teresa SR w Wejherowie
Kasprzak Barbara SR w Tucholi
Kawa-Jerka Agata Magdalena SO w Legnicy
Kawecka Agnieszka Wanda SR w Myszkowie
Kawęcki Ireneusz SO w Kaliszu
Kirczuk-Antończak Paulina SO we Wrocławiu
Klaja Katarzyna Kazimiera SO w Katowicach
Klimek Anna SR w Przemyślu
Klin Zbigniew SO w Jeleniej Górze
Kluczyńska Agnieszka SO w Suwałkach
Kluska Michał SR dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi
Kłosowski Jan SO w Łodzi
Kmiecik Janusz SO w Krośnie
Kogut Anna SR dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie
Kokosza-Wąsik Katarzyna SO w Katowicach
Kolasa-Barczyńska Sylwia Elżbieta SO w Legnicy
Kolenda Jarosław SR w Bytomiu
Konieczna Arleta SO w Kaliszu
Konopka Iwona Joanna SO w Łodzi
Kontrym Małgorzata Anna SO we Wrocławiu
Koperek Paweł SR dla Warszawy-Woli w Warszawie
Kornacka Beata Ewa SR w Kaliszu
Korusiewicz Aleksandra Helena SO w Częstochowie
Korzeniewski Krzysztof SO w Elblągu
Kosakowski Tomasz Adam SO w Olsztynie
Kosikowska-Kosmala Karolina Anna SO we Wrocławiu
Kotas Janusz SA w Gdańsku
Kotyński Karol Antoni SA w Łodzi
Kowalski Przemysław SR w Toruniu
Kozanecka Joanna Ewa SR w Płocku
Kozłowski Piotr SO w Białymstoku
Krajewska Aleksandra SR w Kamiennej Górze
Krajewski Marcin Krzysztof SN Izba Cywilna
Krakowczyk Anna Maria SR w Głogowie
Krakowiak Damian Paweł SO w Łodzi
Krawczuk Piotr SO w Legnicy
Krekora Ewa Agnieszka SR w Słupsku
Kruczkowska-Balcerzak Magdalena SO w Bydgoszczy
Kruszewski Marek SA w Łodzi
Krysiewicz-Migoń Monika Barbara SO w Katowicach
Ksepko Katarzyna Beata SR w Wałczu
Ksiądz Beata Jowita SR w Pile
Księżak Paweł Sławomir SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Kucharczyk Marzanna Alina SO w Szczecinie
Kudelski Dariusz Eugeniusz SO we Włocławku
Kula Piotr Tomasz SO w Katowicach
Kulawik-Rudzińska Ewa SO w Gdańsku
Kulik Małgorzata SO w Zielonej Górze
Kupiec Beata Bożena SO w Kielcach
Kurek-Pachla Joanna SO w Katowicach
Kurosz Krzysztof Paweł SO w Łodzi
Kurpik Emilia SR w Wałczu
Kurzeja Aleksandra Maria SO w Katowicach
Kusiak Michał Juliusz SR dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie
Kuźma Tomasz SR w Przemyślu
Kwaśniewska Elżbieta Sylwia SO w Kaliszu
Kwiecień Barbara SR w Słubicach
Kwoczek-Wadecka Anna Honorata SR w Braniewie
Kyzioł Aleksandra Ewa SO w Katowicach
Lachowska Barbara SR w Hrubieszowie
Lasota Michał SO w Elblągu
Leleniewska Aleksandra SR dla Warszawy-Pragi Południe w Warszawie
Lemańczyk-Lis Magdalena Barbara SO w Gdańsku
Lemańska Joanna Bożena SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Leszczyna Agnieszka Irena SR w Lubinie
Leszkiewicz Dariusz Henryk SO w Słupsku
Leśniewicz Małgorzata Katarzyna SO w Gdańsku
Lewandowski Piotr SR w Sierpcu
Lipiński Michał Adam SR w Tucholi
Losoń-Manowska Anna Maria SO w Katowicach
Łabno Beata Krystyna SO w Katowicach
Łabuz Sławomir SO w Gliwicach
Łatanik Tomasz Michał SR w Jastrzębiu-Zdroju
Ławnicki Witold Kazimierz SO w Łodzi
Łazarski Jarosław SO w Szczecinie
Łobodzińska Marta Anna SO w Radomiu
Łochowski Marcin SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Łyszczarz-Witecka Iwona Małgorzata SO w Częstochowie
Maciaszek Katarzyna Ewa SO w Kaliszu
Majchrowski Jan SN Izba Dyscyplinarna
Majewska-Lewandowska Maryla Justyna SO w Gliwicach
Makarska Małgorzata SO w Siedlcach
Makarzec Katarzyna Joanna SO w Lublinie
Maksym Karina Barbara SA w Katowicach
Makuła Przemysław SR Gdańsk-Północ w Gdańsku
Malik Jolanta SO we Wrocławiu
Malmuk-Cieplak Anetta Antonina SO w Katowicach
Manowska Małgorzata SN Izba Cywilna
Marciniak Małgorzata SO w Opolu
Markowicz Andrzej SR Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu
Markowska Barbara Karina SO w Lublinie
Matysiak Paulina SR Poznań-Stare Miasto w Poznaniu
Matysiak Wiktor Paweł SO w Łodzi
Mazurek Dorota Ewa SO w Lublinie
Miąsko Aleksandra SR w Tucholi
Michalak Wojciech SO w Siedlcach
Michalska-Kania Magdalena SR w Gliwicach
Michalska-Marciniak Monika SA w Łodzi
Michalski Grzegorz SR w Nidzicy
Michałek Aneta SO w Lublinie
Michałowicz Andrzej SO w Słupsku
Michniewicz-Broda Ewa Bogumiła SO w Łodzi
Michór Andrzej SO we Wrocławiu
Miecznikowska Beata SO w Płocku
Migoń-Karwowska Maria SO w Jeleniej Górze
Miklaszewska Karolina SR w Wadowicach
Mikołajczak Anna SO w Poznaniu
Mikołajczak Marta SR Poznań-Stare Miasto w Poznaniu
Milewska-Czaja Elżbieta Ewa SA w Gdańsku
Miroszewski Leon SA w Szczecinie
Misina Grzegorz SA w Katowicach
Mistrzak Agata SO w Łodzi
Miszczuk-Rzeźniczak Małgorzata SR w Żarach
Misztal-Konecka Joanna Teresa SN Izba Cywilna
Miś Marcin SR Gdańsk-Północ w Gdańsku
Morys-Magiera Lucyna Ewa SA w Katowicach
Nawacki Maciej SO w Olsztynie
Nawrot Oktawian Dariusz SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Niczyporuk Janusz Dariusz SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Niczyporuk-Król Anna SR w Łukowie
Niedzielak Piotr Sławomir SN Izba Dyscyplinarna
Niezgoda Krzysztof Marek SA w Lublinie
Nowak Iwona SO w Olsztynie
Nowicki Dominik SR w Toruniu
Nowocień-Pluta Donata Weronika SO w Świdnicy
Nowopolski Leszek Wojciech SO w Gdańsku
Nycz-Łucjan Magdalena SO w Lublinie
Oczkowska-Kochańska Agnieszka Izabela SO w Gdańsku
Ogrodnik Aleksandra SR w Świdnicy
Ohanowicz-Wójcik Marta Anna SR w Opolu
Olejnik Anna Kinga SR w Opocznie
Oleszek Piotr SR w Żarach
Olma Bogna SO w Poznaniu
Olszanowski Jan Michał SR Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu
Olszewska Ewa SR w Myśliborzu
Orlikowski Mariusz Jacek SO w Gdańsku
Orłowska Wioletta Ewa SR w Mławie
Orwat Marta SR dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie
Orzeł Katarzyna Zuzanna SR w Chodzieży
Osowy Piotr Wojciech SO w Rzeszowie
Ostrihansky Maciej SR w Grodzisku Mazowieckim
Ostrowski Mariusz SR w Żaganiu
Oziębło Paweł Jan SO w Radomiu
Pabin Rober Leonard SO w Sieradzu
Palińska Monika Anna SR w Ostrołęce
Palka Przemysław Adam SR w Szczytnie
Paluch Wojciech Jerzy SA w Katowicach
Paluszek Dariusz Andrzej SR w Zgorzelcu
Palutek Karolina SR w Częstochowie
Papka Jan Krzysztof SO w Opolu
Parzychowski Ziemowit Jakub SO w Szczecinie
Paw Jarosław SO w Kielcach
Pawlak Mikołaj Paweł SR w Skierniewicach
Pawłowska Agnieszka Klaudia SA w Lublinie
Pawłowska-Ślebocka Dagmara SR w Płocku
Pawłowski Józef SA w Rzeszowie
Pędracka Agata SO w Gliwicach
Piątek Jolanta SO w Gdańsku
Pieczara Monika SO w Świdnicy
Pietruszka Marek Zenon SO w Łodzi
Pietrzak Patryk Andrzej SO w Kaliszu
Pilitowski Szymon Jakub SO w Szczecinie
Piotrowska Agnieszka Zofia SO w Gdańsku
Piotrowska Marta SR w Myślenicach
Pisarek Agnieszka Paulina SR w Choszcznie
Piwowarczyk-Pawlak Joanna Maria SR dla Łodzi-Widzewa w Łodzi
Pliś Grzegorz SO w Rzeszowie
Płońska Marta Grażyna SR w Nidzicy
Podsiadły-Bugaj Aneta SO w Katowicach
Polak Filip SO w Poznaniu
Pomianowski Paweł SO we Wrocławiu
Popiołek Marcin Jerzy SO w Katowicach
Potejko Patrycja SO w Katowicach
Przemyłska-Rybarczyk Żaneta SO w Płocku
Przesławski Tomasz Robert SN Izba Dyscyplinarna
Przybylska Anna Katarzyna SO w Łodzi
Przykucka Małgorzata Alicja SO w Koszalinie
Ptak Paweł SO w Częstochowie
Pulka Tomasz SR w Bolesławcu
Pyrć Katarzyna SR w Wołominie
Rabiega Monika SO w Szczecinie
Radkiewicz Tomasz SO w Szczecinie
Ratajczak Rafał Daniel SO w Opolu
Redzik Adam Janusz SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Regulska Agata SA we Wrocławiu
Roch Adam Grzegorz SN Izba Dyscyplinarna
Rodatus Łukasz Maciej SO w Przemyślu
Rogiński Rafał Wojciech SR w Ostrołęce
Rosłan Marcin Adam SR dla Warszawy-Pragi Południe w Warszawie
Roszkowski Łukasz Paweł SR w Częstochowie
Rozmus Marcin Ryszard SR w Rybniku
Rozpędowski Maciej SA w Poznaniu
Ruszkowska Anna Maria SO w Szczecinie
Rybczyńska-Sidełko Dominika Anna SO w Katowicach
Rybska-Kolenda Maria SR w Rudzie Śląskiej
Ryś Rafał Sławomir SA w Gdańsku
Rzepa Justyna Elżbieta SO w Zamościu
Sachanowicz-Dusińska Magdalena SR w Grójcu
Sadowski Mirosław SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Sawicki Rafał SR dla m.st. Warszawy w Warszawie
Sawicz Maja Małgorzata SO w Świdnicy
Segit Dariusz SR Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku
Semeniuk Arkadiusz SO w Płocku
Serwin-Bajan Anna Bronisława SO w Nowym Sączu
Seweryn-Gąska Barbara SO w Kielcach
Sieklucki Jerzy Antoni SA w Lublinie
Siuchnińska-Gumańska Sonia SR w Bydgoszczy
Siwek Małgorzata SO w Krakowie
Siwek Marek Marian SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Siwek Paweł SO we Wrocławiu
Skiera-Bilska Agnieszka Justyna SR w Kole
Skoczeń-Szmagała Agnieszka SR w Złotowie
Skowron Andrzej SO w Rzeszowie
Skowyra Mirosław SR w Bartoszycach
Skowyra Sylwester SR w Iławie
Skórzewska Justyna Ewa SO w Gdańsku
Skrzypczak-Woźny Dorota SO we Wrocławiu
Skrzypek-Siudyka Michalina SR Katowice-Zachód w Katowicach
Skwira Radosław SR dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie
Słomczyński Łukasz Jan SR w Trzciance
Smołkowicz Aleksandra SO w Łodzi
Snela-Daleszyńska Sabrina Alicja SR Szczecin-Centrum w Szczecinie
Sobas-Rogowska Monika Eliza SO w Katowicach
Sobczak-Chrzanowska Magdalena Dorota SO we Wrocławiu
Sobiecki Robert SR Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu
Sobieraj Tomasz SA w Szczecinie
Sobocińska Barbara Teresa SO w Częstochowie
Sobusiak Jaromierz Maciej SO w Tarnowie
Socha Rafał Marcin SO w Radomiu
Soja Marcin SO we Wrocławiu
Sokólska Katarzyna Maria SO w Poznaniu
Solecki Łukasz Stanisław SO we Wrocławiu
Sporek Filip SO w Gdańsku
Spychała Ewa Anna SO w Bydgoszczy
Sroka Lucyna SR w Rzeszowie
Staniszewska-Perenc Agnieszka SA w Rzeszowie
Stefańska Ewa Leokadia SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Stelmach Piotr Sebastian SR w Nowym Sączu
Stelmaszczuk-Taracha Wiesława Teresa SO w Lublinie
Stencel Łukasz SO w Kielcach
Stępień Paweł SO w Kielcach
Stępkowski Aleksander Bogusław SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Strzebinczyk-Stembalska Anna Irena SO we Wrocławiu
Sudnik-Hryniewicz Barbara Magdalena SO we Wrocławiu
Sudoł Jolanta Elżbieta SO w Poznaniu
Sumiński Marcin Michał SO w Łodzi
Suska-Obidowska Sylwia Ewa SO w Bydgoszczy
Sych Wojciech Aleksander SN Izba Karna
Syroka-Zaremba Iwona Wiktoria SO w Płocku
Szafraniec Tomasz Tadeusz SR w Żarach
Szanciło Tomasz SN Izba Cywilna
Szarek Piotr Paweł SO w Szczecinie
Szczepaniec Maria Agnieszka SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Szczupak Maciej Bogusław SR w Dębicy
Szkolarski Adam SO w Opolu
Szlendak-Karwowska Zofia SO w Gdańsku
Szmidt Paweł Piotr SO w Poznaniu
Szmydka Iwona SR w Głogowie
Sznura Michał Krzysztof SO w Gdańsku
Szopińska Izabela Ewa SO w Katowicach
Szpinda Renata Katarzyna SR w Hrubieszowie
Sztymelska Katarzyna Anna SO w Gliwicach
Szurka Rafał Jarosław SA w Gdańsku
Szykowny-Poliśkiewicz Agata Marta SR w Jarosławiu
Szymanowska-Chwirot Agnieszka SO w Poznaniu
Szymański Andrzej Jacek SO w Płocku
Szyszko Marek Piotr SO w Poznaniu
Śledziewska Dorota SR w Grajewie
Śliwińska-Buśkiewicz Kinga Barbara SO w Koninie
Świdzińska-Kozieł Aneta Katarzyna SO w Lublinie
Świerczyński Jacek SA w Łodzi
Święch Małgorzata Maria SO w Krakowie
Świniarska Aneta Maria SO w Sieradzu
Taborowska Joanna SR w Zgierzu
Tabor-Wytrykowska Joanna Maria SO w Legnicy
Tandek Grażyna Sławomira SR w Starogardzie
Telenga Edyta Barbara SO w Lublinie
Telusiewicz Piotr SO w Lublinie
Terlecki Rafał Krzysztof SA w Gdańsku
Terpiłowska Agnieszka Marta SA we Wrocławiu
Tomanek Artur Jerzy SA we Wrocławiu
Tomczak-Wiśniewska Adrianna Teresa SO w Poznaniu
Tomczewska Agnieszka SR dla m.st. Warszawy w Warszawie
Tomczyński Adam Rafał SN Izba Dyscyplinarna
Torbus Beata Maria SA w Katowicach
Trochanowska-Wojtycka Anna SO w Bydgoszczy
Trokowska-Stempnik Barbara SR w Toruniu
Tront-Grzesiak Agata Natalia SR w Żaganiu
Trzepiński Cezary SR dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi
Trześniewska Marta SR dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu
Turczyński Krzysztof Jan SO w Opolu
Tworek Alicja SR w Rzeszowie
Ulka Michał Tomasz SR w Krotoszynie
Ułaszonek-Kubacka Małgorzata Anna SN Izba Dyscyplinarna
Urbaniak Paweł Mieczysław SA w Łodzi
Walasik Marcin Wacław SO w Poznaniu
Wasiewicz Robert Zbigniew SO w Lublinie
Wasilewska Monika Anna SO w Gdańsku
Wawruszak Łukasz SR Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku
Wądołowska-Graczyk Joanna SR dla m.st. Warszawy w Warszawie
Wcisło-Szczygieł Magdalena Maria SO w Gdańsku
Weiert Tomasz SO w Elblągu
Wesołowska-Szydłowska Marta SR dla Krakowa-Podgórza w Krakowie
Wiak Krzysztof Andrzej SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Widło Jacek SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Wieliczuk Joachim Zbigniew SO w Gorzowie Wielkopolskim
Wierzchowiec Tomasz SO w Opolu
Więcek Anna SR dla Krakowa-Śródmiescia w Krakowie
Wiliczkiewicz Ireneusz Leszek SO w Gliwicach
Wilińska Ewa SO w Ostrołęce
Wiliński Jakub Zygmunt SO w Szczecinie
Willma Angelika Magdalena SO w Gdańsku
Winiarczyk Michał SO w Kielcach
Winnicka-Kaliszewska Anna Iwona SO w Szczecinie
Witczak-Słoczyńska Agnieszka Maria SA w Gdańsku
Witkowski Mariusz Wojciech SO w Katowicach
Witkowski Ryszard Jacek SN Izba Dyscyplinarna
Włoch-Tutak Ewa SR w Otwocku
Włodarczyk Piotr SR dla m.st. Warszawy w Warszawie
Włosowicz Grażyna SA w Białymstoku
Wojas Karol SR w Mysłowicach
Wojciechowska Dominika Anna SR w Jarocinie
Wojnicka-Blicharz Joanna SO w Gdańsku
Wojtaszko Andrzej SO w Gdańsku
Wojtycki Jacek Maciej SO w Bydgoszczy
Wołoszyk Joanna SO w Bydgoszczy
Wójcik Marek SO we Wrocławiu
Wójcik-Wojnowska Aleksandra SO w Szczecinie
Wróbel Agnieszka SR w Bochni
Wróblewski Jacek SR w Oświęcimiu
Wygoda Jacek Stanisław SN Izba Dyscyplinarna
Wyrwas Radosław Marcin SO w Słupsku
Wyrzykowski Paweł Tomasz SO w Jeleniej Górze
Wysmulska Monika Anna SO w Lublinie
Wysocka Iwona Małgorzata SO we Wrocławiu
Wytrykowski Konrad Kamil SN Izba Dyscyplinarna
Zabrzeńska-Kostorz Marta SR dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie
Zachariasz-Kawaler Agnieszka Józefa SO w Katowicach
Zadora Katarzyna Aleksandra SO w Katowicach
Zambrowska Joanna SR dla m.st. Warszawy w Warszawie
Zaradkiewicz Kamil Michał SN Izba Cywilna
Zaśko Żaneta SR dla Krakowa-Podgórza w Krakowie
Zawiślak Arkadiusz SR w Chełmie
Zawora Wioletta Marta SO w Rzeszowie
Zdych Robert Piotr SA we Wrocławiu
Ziemba-Kulak Jolanta Grażyna SO w Katowicach
Ziemiński Andrzej SR w Mławie
Zięba Anna Agnieszka SR w Rzeszowie
Ziębiński Andrzej Marek SA w Katowicach
Zimak Marcin SO w Rzeszowie
Zioła Łukasz Dominik SO w Gdańsku
Zubert Paweł Antoni SN Izba Dyscyplinarna
Zwolak Paweł Krystian SO w Zamościu
Żak Magdalena SR w Wołominie
Żmij Grzegorz Marian SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Żmijewska Małgorzata SR dla m.st. Warszawy w Warszawie
Żuławski Mariusz Grzegorz SO w Lublinie
Żuradzka-Stuglik Agata SO w Gliwicach
Żurek Izabela SO w Gdańsku
Żymełka Katarzyna Jadwiga SA w Katowicach

Po tym terminie należy sięgnąć do materiałów źródłowych – zajrzeć na stronę www Pana Prezydenta i wrzucić w wyszukiwarkę słowo „sędziowie”. A potem odszukać nominacje.

Drugi krok będzie wymagał już ciut więcej.

Skoro stwierdzimy, że w orzekaniu  brał udział sędzia z ww. listy bądź też nominowany po czerwcu 2019 r. sięgamy do kodeksu postępowania cywilnego.

Zgodnie z art. 401:

Można żądać wznowienia postępowania z powodu nieważności:

1) jeżeli w składzie sądu uczestniczyła osoba nieuprawniona albo jeżeli orzekał sędzia wyłączony z mocy ustawy, a strona przed uprawomocnieniem się wyroku nie mogła domagać się wyłączenia;

(…).

Komentarz:

Udział w składzie osoby nieuprawnionej. Ad 1) Wznowienie postępowania jest dopuszczalne, gdy w składzie sądu uczestniczyła osoba nieuprawniona, co oznacza, że w sprawie, od której została wniesiona skarga o wznowienie postępowania orzekała osoba niebędąca: 1) sędzią sądu danej instancji, np. gdy sędzia niższej instancji orzekał w sądzie wyższej instancji, nie będąc należycie delegowany do orzekania w tymże sądzie wyższej instancji, albo gdy sędzia orzekał w sądzie wyższej instancji, mimo iż okres delegacji zakończył się, a sędzia nie uzyskał jeszcze nominacji na stanowisko sędziego sądu wyższej instancji; 2) osoba niebędąca ławnikiem, np. dlatego że skończyła się kadencja, na którą udzielono jej mandatu ławnika, albo też gdy dana osoba jeszcze nie została prawidłowo zaprzysiężona na stanowisko ławnika; 3) referendarz sądowy orzekał w sprawie, w której zgodnie z przepisami KPC nie mógł orzekać; 4) orzekała osoba niebędąca (w ogóle) sędzią, referendarzem ani ławnikiem, choć taką sytuację należy uznać za całkowicie hipotetyczną.

Autor powyższych słów, zawartych w: Kodeks postępowania cywilnego. Tom I A. Komentarz do art. 1-424(12), red. prof. nadzw. dr hab. Agnieszka Góra-Błaszczykowska najwyraźniej nie przewidział wypowiedzi prof. Adama Strzembosza.

Ba, nie brał pod uwagę OKO.press czy też gazety wyborczej i pewnej stacji tivi z Wiertniczej nie wspominając.

A to już o wiele gorsze niedopatrzenie.

Co jednak powinien zrobić każdy uczciwy Polak, zainteresowany ukazaniem prawdziwej twarzy polskiego sądownictwa?

Ano nic, tylko złożyć skargę o wznowienie postępowania.

Generalnie sądem właściwym jest ten, który wydał zaskarżony wyrok. Jeśli orzekała druga instancja, właściwy jest sąd wyższy.

 

Polskie prawo nie zna bowiem pojęcia nieważności wyroku.

Choć historycznie biorąc pojęcie takie istniało. Przed utratą niepodległości w 1939 r. oraz dwa lata po wprowadzeniu obecnego kodeksu postępowania karnego (art. 101).

Niestety. Rząd Millera był zmuszony ugiąć się przed sędziami, którym nie pasowało zbytnie obciążenie robotą.

A to oznacza, że jeśli nawet orzekł nie-sędzia (wg Strzembosza oraz publicystów gazety prawnej, pardons, wyborczej) nic się nie zmieni, jeśli strona sama o to nie wystąpi.

 

Dlatego wszyscy popierający oPOzycję powinni wystąpić do sądów. Aby pokazać, do czego doprowadziła reforma PiS.

Stawiam jednak dolary przeciw orzechom (ewentualnie franki szwajcarskie przeciw rublom), że ani jeden antyPiSior nie kiwnie nawet palcem.

 

Bo to przecież jest kolejna hucpiarska impreza, w której autentyczność nikt nie wierzy.

 

I tak jest w rzeczywistości, proszę państwa.

 

Wyrok SN, na który z taką ochotą powołują się opozycjoniści plus papa Strzembosz, nie ma żadnego znaczenia.

Zgodnie z art. 390 § 2 kpc uchwała SN wiąże, ale tylko w danej sprawie.

Polska nie jest krajem common law w związku z czym nie mamy precedensów, które wytyczałyby obowiązującą linię orzeczniczą.

I dlatego właśnie powinniśmy wnosić skargi o wznowienie z powołaniem się na nieważność postępowania spowodowanego udziałem w składzie sądu osoby nieuprawnionej.

By uzyskać procesowe stanowisko sądu, a nie tylko propagandową hucpę.

Prędziutko okaże się, ze skargi są niezasadne, a KRS (rzekomo upolityczniony i nieważny) może przedstawiać kandydatów Prezydentowi.

Wystarczy potem upublicznić otrzymaną odpowiedź.

 

I śpieszmy się, bo mamy tylko trzy miesiące na wniesienie skargi.

Potem już będzie za późno.

 

10.12 2019

 

Podstawa prawna: art. 401-409 kpc.