W mediach pełno jest informacji i fotografii o zniszczonych, porzuconych czołgach, transporterach opancerzonej ponoć ” niezniszczalnej”rosyjskiej armii. A w walkach z bohaterską Ukrainą nawet Cyganie kradną rosyjskie czołgi i transportery. Super technika, którą tak się puszył putin na defiladach dostaje się w ręce Ukraińskich bohaterów praktycznie bez walki. Rosyjscy żołnierze głodni, zagubieni porzucają sprzęt i uciekają ” gdzie pieprz rośnie ”

Przykład proszę bardzo :

W walkach w rejonie Charkowa wojska ukraińskie zdobyły cysterny z paliwem oraz 6 czołgów T-80 w najnowszej modyfikacji T-80BWM. Maszyny pochodzą z 200. Samodzielnej Brygady Strzelców Zmotoryzowanych należącej do Floty Północnej. Ukraińcy informują, że pojazdy zostały porzucone przez załogi w wyniku starcia z ukraińskim batalionem zmechanizowanym wyposażonym w BMP-2 z jedną wyrzutnią ppk Javelin.

O zdarzeniu poinformował ukraiński dziennikarz portalu Cenzor.net Jurij Butusow, który jako korespondent towarzyszy żołnierzom ukraińskim na froncie. Jak poinformował na swoim koncie w mediach społecznościowych, jeden ukraiński batalion zmechanizowany uzbrojony w jedną wyrzutnię Javelin i transportery BMP-2 powstrzymał dwa rosyjskie bataliony czołgów należące do 200. Samodzielnej Brygady Strzelców Zmotoryzowanych. Jest to jednostka Floty Północnej uzbrojona w zmodernizowane czołgi T-80BWM. Zgodnie z relacją dziennikarza dowodzący tym zgrupowaniem pułkownik Denis Kuryło uciekł z pola walki „w sposób haniebny”.

W wyniku starcia zdobyto, jak informuje Butusow 6 w pełni sprawnych czołgów tego typu z zapasem amunicji, w tym najnowszymi pociskami kierowanymi i podkalibrowymi. Załogi uciekły porzucają wozy. Na zdjęciu, które opublikował dziennikarz, widać faktycznie jeden pojazd tego typu. Natomiast na zdjęciu z jego prywatnego konta na Twitterze można zobaczyć rosyjską amunicję, którą zabrał z czołgu. – „Nasi sojusznicy NATO będą bardzo zadowoleni z otrzymania całkiem nowego rosyjskiego czołgu w Aberdeen w podzięce za Javelin, prawda?” – napisał Jurij Butusow. Zapowiedział też relację na swoim kanale Youtube opisującą starcie i „haniebną ucieczkę oraz porażkę dwóch batalionów czołgów”.

Sojusznicy Ukrainy z NATO będą bardzo zadowoleni z otrzymania całkiem nowego rosyjskiego czołgu w Aberdeen w podzięce za Javelin, prawda?” – napisał Jurij Butusow. Zapowiedział też relację na swoim kanale Youtube opisującą starcie i „haniebną ucieczkę oraz porażkę dwóch batalionów czołgów”.

https://defence24.pl/geopolityka/ukraincy-zdobyli-najnowsze-czolgi-t-80bwm?fbclid=IwAR2jmTqbJHzVvw1_Mp_mJCFfoBjz_tPAX3MLGjLSjOhb5n1rO3xXaxpc97E

Chwała Bohaterskiej Ukrainie i jej Siłom Zbrojnym. Wkrótce dotrą drony, rakiety ppanc i przeciwlotnicze, samoloty to dopiero sie ruskom w dupach  zagotuje Za śmierć rozstrzelanych niewinnych dzieci i kobiet, za ludobójstwo, za niszczenie dóbr kultury światowej, za mordowanie rannych i chorych.  Bataliony międzynarodowe świetnie wyszkolonych żołnierzy z całego świata np. w walkach w Afganistanie jadą już na Ukrainę wspomóc bohaterską Armię Ukrainy.

Żołnierz Ukraiński  dzisiaj już wie,że jego rodzina jest już bezpieczna, gdyż gościnny zaprzyjaźniony naród Polski się nimi opiekuje jak najlepiej potrafi z gorącym sercem.

 

UKRAINO WALCZ ! Świat ciebie wspiera i podziwia.