W Polsce dość powszechny jest pogląd, że Niemcy prowadzą racjonalną i skuteczną politykę, np. w przeciwieństwie do Polski („głupi” Beck ze swoim honorem).
1 września 1939 Niemcy napadły na Polskę, 3 września 1939 Wielka Brytania i Francja wypowiedziały wojnę Niemcom.
30 kwietnia 1945 Adolf Hitler popełnił samobójstwo, 8 maja 1945 III Rzesza skapitulowała, przywódcy III Rzeszy popełnili samobójstwa lub zostali powieszeni przez Aliantów.
Zginęło 6, 9 – 7, 4 mln Niemców. 3 mln niemieckich żołnierzy trafiło do niewoli sowieckiej, ponad milion zostało tam zamordowanych.
Zniszczeniu uległo większość niemieckich miast w rezultacie bombardowań alianckich i w trakcie ich zdobywania przez Sowietów.
1 września 1939 terytorium III Rzeszy obejmowało 633 786 km² , w 1945, po likwidacji III Rzeszy Niemcy utraciły 276 208 km², z czego na rzecz Polski 101 000 km²
W 1933 ci rozsądni i mądrzy – podobno – Niemcy obdarzyli władzą Adolfa Hitlera, który nawet powiedział: „Byłbym idiotą, gdybym rozpoczął wojnę z powodu Polski.”
………………………..
Poniżej: 2 stycznia 1939 „idiota” człowiekiem roku amerykańskiego tygodnika „Time, The International Magazine of Events”..

PS. Zamieściłem też zdjęcie okładki Time z podobizną „laureata” Adolfa i Facebook nie pozwala mi tego opublikować bowiem: „Twój post narusza Standardy społeczności w zakresie niebezpiecznych osób i organizacji”. Ciekawe, że mordka Stalina (też człowiek roku „Time”) niczego nie narusza – to akurat można publikować.
Autor: prof. Romuald Szeremietiew
Polski polityk, publicysta, doktor habilitowany nauk wojskowych specjalista w zakresie obronności (habilitacja „O bezpieczeństwie Polski w XX wieku”), nauczyciel akademicki, m.in. profesor nadzwyczajny Akademii Obrony Narodowej i Akademii Sztuki Wojennej, więzień polityczny PRL, poseł na Sejm III kadencji, były wiceminister i p.o. ministra obrony narodowej.
Zostaw komentarz