Zgodnie z zapowiedziami dziś ujrzała światło dzienne moja najnowsza książka, poświęcona kampanii wrześniowej 1939 roku.
Jest to książka o tym, jak przegraliśmy wojnę, której nie mieliśmy prawa przegrać i dlaczego tak się stało.
To nie jest przyjemna lektura, ale w moim przekonaniu dla tych, którzy chcą wyciągać wnioski z lekcji historii, będzie bardzo pożyteczną nauką.
Ponieważ zaś żyjemy znowu w trudnych czasach, to tym bardziej warto uczyć się na błędach, które tak tragicznie zaciążyły na naszych losach.
A tak Jagielloński Instytut Wydawniczy zapowiada moją książkę:
Od kilkudziesięciu lat jako naród utrwalamy w pamięci kolejnych pokoleń tragiczne wydarzenia września 1939. Z całą pewnością obrońcom Polski z tamtego okresu należy się szacunek i hołd, ale również trzeźwa, uczciwa i obiektywna ocena.
Z okazji 85 rocznicy wybuchu II wojny światowej prezentujemy najnowszą publikację Grzegorza Górskiego „Kampania wrześniowa. Wojna polsko-niemiecka. Wrzesień-październik 1939 roku”, w której autor analizuje zgubne skutki decyzji podejmowanych w pierwszych dniach wojny przez polskich przywódców. Ich błędy kosztowały naszą ojczyznę wiele – nie tylko utratę terytorium, wyniszczenie kraju i ludności, ale również utratę dopiero co odzyskanej wolności i początek wieloletniej zależności od Związku Sowieckiego.
Książka stanowi kontynuację wcześniejszej pozycji „Wrzesień 1939. Nowe spojrzenie”.
Autor: prof. Grzegorz Górski
Polski prawnik, nauczyciel akademicki, adwokat, polityk, samorządowiec, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor nadzwyczajny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, od 2011 do 2014 sędzia Trybunału Stanu. Więcej na stronie autorskiej: grzegorzgorski.pl
Zostaw komentarz