
Już w niedzielę, 28. sierpnia o 15.drużyna Juvenii Kraków zmierzy się na własnym obiekcie z Lechią Gdańsk w starciu w Ekstralidze Rugby. Bilety dostępne w kasie Stadionu Juvenii przed meczem oraz : ekobilet.pl/juveniakrakow

Mecz Ekstraligi Rugby mecz Lechia Gdańsk – Juvenia Kraków sezon 2021/2022foto:KwiatkowskiFoto
W pierwszej kolejce po dobrym meczu krakowianie ulegli w Warszawie Skrze, przegrywając „Trofeum Królów”, które jest przechodnią nagrodą dla zwycięskiego zespołu z jednego z dwóch Miast Królewskich – Krakowa i Warszawy.
Juvenia Kraków foto:materiały prasowe Juvenia Kraków
Lechia Gdańsk pokonała w derbach Trójmiasta zespół Arki Gdynia. Nowy szkoleniowiec Lechistów – Paweł Lipkowski z pewnością wniósł powiew mobilizacji w szeregi drużyny. Natomiast w starciu derbowym w ekipie Arki aż sześciu zawodników doznało kontuzji.
Oglądając spotkanie w Gdańsku widać było, że wraz z upływającym czasem coraz bardziej dominują podopieczni trenera Lipkowskiego. Z pewnością miały wpływ poważne, wykluczające z gry kontuzje dotykające ofiarnie grających zawodników Gdynian. Jednak grając z zespołem Lechii nie można dopuścić do dekoncentracji i do zdystansowania punktowego. rozpędzeni Gdańszczanie potrafią wykorzystać każdy błąd, lukę i okazję do zdobycia punktów.
RC Lechia Gdańsk v RC Arka Gdynia 45:10 (17:3)

Mecz Smoków w stolicy Polski zaskoczyło wielu kibiców a zwłaszcza postawa i styl prezentowany przez zespół z krakowskich Błoń.
Spotkanie toczyło się w rytm pressingu Smoków na Skrze, jednak to drużyna gospodarzy w drugiej części, drugiej odsłony spotkania kilkoma skutecznymi akcjami zdystansowała Juvenię i wygrała zawody 28:12.
Wynik otworzyli podopieczni nowego trenera Aarona Paintera. Jednak krakowianie nie utrzymali prowadzenia 7:0. Nie potrafili wykorzystać przewag w akcjach czy młynie. Do przerwy był remis 7:7 choć to Juvenia wydawała się lepiej zorganizowaną i zgraną ekipą. Jednocześnie Smoki wydawały się bardziej zdeterminowane i twardą grą w obronie oraz konsekwencją w młynie czy próbach oskrzydlających ataków pokazywała zakusy na zwycięstwo.

Juvenia Kraków oto: Jacek Włodarczyk, pressmania.pl/MediaWłodarczyk
Niestety przełamanie linii obronnej i pogoń w wydaniu zespołu brązowych medalistów z ubiegłego sezonu Ekstraligi Rugby zakończyła się zdobyciem 15. punktów w ostatnim kwadransie meczu.

Aaron Painter przyleciał do Krakowa i przygotowuje zespół razem ze sztabem szkoleniowym. foto: JUVENIA KRAKÓW
Nieskuteczność Juvenistów kosztowała nie tylko porażkę ale zdecydowała o jej rozmiarze. Pomimo walki, ambicji i znakomitych akcji, niezdobyte punkty odebrały szansę na dopisanie punktów w pierwszej kolejce sezonu 2022/2023.
„Uważam, że nasza drużyna zagrała naprawdę dobrze. Postawa chłopaków w obronie była doskonała i mogą być z tego dumni. Przez 70 procent czasu byliśmy w grze o zwycięstwo i sprawiliśmy, że Skra była pod presją. Zatrzymało nas kilka drobnych urazów, niewykorzystane okazje oraz detale nad którymi musimy popracować, jak choćby auty obronne. Myślę jednak, że zawodnicy mogli schodzić z murawy z wysoko poniesionymi głowami, bo wynik nie oddaje tego, jak zacięte było to spotkanie” – powiedział trener Juvenii Aaron Painter.

uvenia Kraków foto:Jacek Włodarczyk, Ekstraliga, Rugby, Juvenia, Arka Gdynia
Up Fitness Skra Warszawa – Juvenia Kraków 28:12 (7:7)
Skra: Paul Walters 8, Sebastian Kostałkowski 5, Michał Mirosz 5, Violeti Kolo 5, Łukasz Ślusarczyk 5
Juvenia: Rafał Lewicki 5, Peter Diergaardt 5, Riaan van Zyl 2
Żółta kartka: Dariusz Janik (Juvenia)
Juvenia: Marcin Siemaszko, Jerzy Głowacki, Andrzej Matsiuk (Grzegorz Kiraga), Krzysztof Gola (Artur Stawiarski), Peet Vorster (Kacper Wiśniewski), Maciej Dorywalski, Radion Yavorshchuk (Bartłomiej Skoczeń), Peter Diergaardt, Arseni Pastukhov, Hanreco van Zyl, Mateusz Polakiewicz (Dariusz Janik), Bartłomiej Janeczko (Nikita Hostyuk), Artur Fursenko, Rafał Lewicki, Riaan van Zyl.

Bilety dostępne w kasie Stadionu Juvenii przed meczem oraz ; ekobilet.pl/juveniakrakow
źródło:
www.rcorkan.pl, Juvenia Kraków:https://juvenia.info/
https://www.facebook.com/juveniakrakow
https://pzrugby.pl, foto: Wojciech Szymański, TVP SPORT, interia.pl, flashscore.pl, sportowy24.pl, https://sport.trojmiasto.pl/, Polski Związek Rugby Youtube: https://www.youtube.com/c/PolskiZwi%C4%85zekRugby1/videos, https://www.pzrugby.pl, https://sport.trojmiasto.pl, https://gs24.pl/, flashscore.pl, interia.pl, TVP SPORT, RUGBY STATS 365: https://rugbystats365.pl (polecam, znakomity i profesjonalny na światowym poziomie serwis),
Zdjęcia Lechii Gdańsk, użyte po udzielonej zgodzie (prawa do używania należą do:) https://www.facebook.com/KwiatkowskiFoto
www.skleprugby.pl/firm-pol-1457131457-GONGA.html
Zostaw komentarz