Zaskakujący początek spotkania nie podyktował dalszej jego części. Spotkanie od faulu we własnym polu karnym zaczęły piłkarki mistrza Polski. Rzut karny na bramkę zamieniła Gabriela Grzybowska. W dalszej części spotkanie miało szybkie tempo, były ostrzeliwane słupki i poprzeczki obu bramek ze wskazaniem na zespół gości.
Wspaniałym strzałem po slalomie popisała się Martyna Wiankowska. Reprezentantka Polski uderzyła w samo okienko reprezentacyjnej bramkarki Oliwii Szperkowskiej.
W drugiej połowie obie ekipy nieco opadły z sił po intensywności w pierwszej odsłonie. Zagrożenie dla Czarnych stwarzała Ernestina Abambii, zawodniczka SMS albo strzelała albo wygrywała pojedynki z rywalkami. Przewagę w spotkaniu miały łodzianki lecz nie potrafiły efektywnie wykorzystać swoich sytuacji.

UKS SMS Łódź – Czarni Sosnowiec 1:1
Grzybowska 2 – Wiankowska 21.

W pierwszej części pomimo optycznej przewagi Medyka gra defensywy i bramkarki Rekordu nie dawała szansy na zdobycie kilku bramek. Jednocześnie vis a vis goalkeeperki zespołu z Bielska – Oliwia Szymczak ratowała swój zespół przed utratą bramki po groźnych kontratakach „Rekordzianek”. Po przerwie Koninianki zaczęły rozciągać formację rywalek przez co rozgrywanie piłki i stwarzanej akcji przychodziło dużo łatwiej. Zdecydowana i pewna gra gospodyń przyniosła efekt bramkowy. Pomimo walki ze strony drużyny przyjezdnej i starań zawodniczek poza trafieniem z dystansu Magdaleny Knysak. Medyk nie pozwolił na więcej i zakończył spotkanie efektownym 4:1.

Medyk Konin – Rekord Bielsko-Biała 4:1
Fabova -2 (37,67), Miksone 56, Gawrońska 66 – Knysak 85.

Mecz walki, wyrównany, w którym zdobycia punktu blisko była drużyna gospodyń. Obie drużyny miały swoje sytuacje i szanse. Jednak dojrzalsza i zdecydowana gra zespołu Lotosu stanowiła „wartość dodatkową” i przyniosła ostateczny triumf na stadionie rywalek. Doświadczenie i umiejętność znajdowania pozycji strzeleckich oraz lepsza dynamika w konstruowaniu akcji zaważyła na wyniku spotkania.

Olimpia Szczecin – AP Lotos Gdańsk 1:2
Szymaszek 63 – Szewczuk 68, Słowińska 89.

Ambitne Tarnovianki starały się przeciwstawić ambicję i walkę zgraniu, doświadczeniu i zwyczajnie lepszemu poziomowi piłkarskiemu przeciwniczek. Udawało się to do 24. minuty gdy Łęcznianki znalazły receptę na swoją skuteczności przełamały grę obronną rywalek. Beniaminek pomimo wysokiej porażki nie przyniósł wstydu – piłkarki Tarnovii musiały uznać wyższość jakości zespołu Górnika. Górnik Łęczna zdominował spotkanie w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła.

Tarnovia Tarnów – Górnik Łęczna 0:5
Lefeld 24, Ratajczyk 37, Macleans 38, Zawadzka 45+, Dereń 69.

Mecz zapowiadał się na wyrównany pojedynek. Wiele walki i „przebijanek” w środku pola. Akcje z obu stron lecz brak skuteczności i spokojnego rozegrania w ofensywie kończył się niepowodzeniem.
Na początku drugiej połowy gospodynie ruszyły na „Jagiellonki”. W ofensywnej akcji Paulina Oleksiak zdecydowała się na strzał z dalszej odległości lobując bramkarkę AZS – Mochnacką. Niespełna 10.minut później bramkarka AZS UJ Kraków popełniła błąd wychodząc z bramki i ponownie dając się przelobować. Mochnacka próbowała wracać do bramki lecz nie wykonała wyskoku i brakło refleksu i doświadczenia. Bramkę dla Sportisu KKP Bydgoszcz zdobyła 21. letnia wychowanka Medyka Konin, która przyszła do Bydgoszczy z pierwszoligowej Pogoni Środa Wielkopolska podpisując 3. letni kontrakt.
Akcje „Akademiczek” były bez szczęścia i były rozbijane przez drugą linię bydgoszczanek.
Zawodniczka, która przyszła do Sportisu razem ze Stasiak – Aleksandra Witczak,wychowanka Medyka Konin – ostatnio przez 5 sezonów występująca w Olimpii Szczecin.

Pomimo iż zastępczyni Karoliny Klabis to zdolna piłkarka z potencjałem to wydaje się, że Klabis jest dzięki doświadczeniu i mentalowi rozwiązaniem na spokój w bramce krakowianek. AZS „szarpał” lecz pressing i sprawne operowanie piłką przez KKP wybijało z uderzenia „Akademiczki”. Triumf Sportisu jest na pewno zaskoczeniem – szczególnie jeśli chodzi o wymiar zwycięstwa. Bardzo niepewna postawa bramkarki Jagiellonek nie pomogła zespołowi z Krakowa.

Sportis KKP Bydgoszcz – AZS UJ Kraków 3:0

Oleksiak 49, Stasiak 57, Witczak 67.

Drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego AZS Kraków

Mecz, który przyniósł emocje, walkę i gole. Z animuszem rozpoczęły katowiczanki. Jednak w ich akcjach brakowało wykończenia, precyzji i spokoju. W zamieszaniu wynikającym z upadku piłkarki Śląska Iwaśko piłkę do bramki zaskoczonych katowiczanek wpakowała Ostrowska. Iwaśko nie podnosząc się wywołała przekonanie wśród defensywy GKSianek, że wrocławianki wybiją piłkę na out, gospodynie postanowiły jednak grać dalej co się opłaciło. W drugiej części pechowym wybiciem piłki nie-popisała się bramkarka WKSu: Sowalska. Wyekspediowała futbolówkę wprost pod nogi przeciwniczki, która nie zmarnowała suweniru.
Jednak to gospodynie miały przewagę na szybkiej, sztucznej nawierzchni boiska. Wiktoria Kiszkis podała piłkę do Joanny Krzyżanowskiej, która przepięknym strzałem z 30. metrów zdobyła gola. Podobnym uderzeniem z dystansu popisała się Katazryna Ostrowska, zdobywając swoją drugą bramkę w meczu w doliczonym czasie gry.
Mecz walki ale w większości pod kontrolą drużyny gospodyń.

Śląsk Wrocław – GKS Katowice 3:1
Ostrowska -2 (24,90), Krzyżanowska 70 – Vojtkova 53.

12.  Olimpia Szczecin 6 0 7-19

Spotkania 6. kolejki 2. – 3. października 20121.

GKS Katowice – Tarnovia Tarnów

Górnik Łęczna – TME UKS SMS Łódź

AP Lotos Gdańsk – Śląsk Wrocław

UJ AZS Kraków – Olimpia Szczecin

Sportis KKP Bydgoszcz – Rekord Bielsko – Biała

źródła:,  http://kobiecapilka.pl/24kurier.pl, medykkonin.pl, flashscore.pl, interia.pl, laczynaspilka.pl, dziennikwschodni.pl, gol24.pl, slaskwroclaw.pl, pomorska.pl, ligowiec.net, sportisfc.com