List otwarty do Grzegorza Schetyny

//List otwarty do Grzegorza Schetyny

List otwarty do Grzegorza Schetyny

Przelała się szala goryczy. Polka pisze list otwarty do szefa totalnej opozycji w Sejmie. – „NIE chcę żyć w kraju, w którym bohater afery cmentarnej staje się obrońcą demokracji. NIE chcę żyć w kraju, w którym byle szmondak, analfabeta nie znający ani historii Polski, ani historii Europy, jak pan Petru, mieni się obrońcą demokracji. NIE chcę żyć w kraju, w którym zdrajcy interesu narodowego mienią się obrońcami demokracji”  – pisze w liście otwartym dr Elżbieta Morawiec do szefa Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny.

Pełna treść listu otwartego dr Elżbiety Morawiec

Panie Schetyna, liderze opozycji,

NIE jestem członkinią PiS
NIE chcę żyć w kraju w którym wy, po obaleniu rządu będziecie rządzić nadal
NIE chcę żyć w kraju, w którym bohater afery cmentarnej staje się obrońcą demokracji
NIE chcę żyć w kraju, w którym nadal będą królowały korupcja, kłamstwo, manipulowanie opinią publiczną
NIE chcę żyć w kraju zdrady narodowej, jakiej pańska formacja PO się dopuszcza
NIE chcę żyć w kraju, w którym tzw. opozycja, czyli współczesna Targowica, wzywa zewnętrzne siły do ingerencji w sprawy mojego kraju
NIE chcę żyć w kraju, w którym  potop  nienawiści leje się na zwycięską partię w wyborach, czyli na naród
NIE chcę żyć w kraju, w którym prawdziwy  zamach stanu, dokonany w czerwcu 2015, aby zablokować reformy nowego rządu jest przemilczany
NIE chcę żyć w kraju, w którym sędzia, prezes Trybunału Konstytucyjnego, jawnie knuje z przegraną partią PO, jak doprowadzić do blokady działań nowe go rządu w ustawie czerwcowej 2015
NIE chcę żyć w kraju, w którym sędzia!!!, jak prezes TK Rzepliński, jest na usługach  j e d n e j, przegranej w wyborach partii
NIE chcę żyć w kraju , w którym pod pozorem obrony demokracji, demokrację, wolę narodu, jawnie się gwałci
NIE chcę żyć w kraju, gdzie jedynym paliwem debaty publicznej jest szerzona przez PO et consortes. nienawiść do PiS i Jarosława Kaczyńskiego
NIE chcę żyć w kraju, w którym byle szmondak, analfabeta nie znający ani historii Polski, ani historii Europy, jak pan Petru, mieni się obrońcą demokracji
NIE chcę żyć w kraju, w którym zdrajcy interesu narodowego mienią się obrońcami demokracji.
Przeżyłam wiele „przełomów”. Pierwszym był Październik 1956, drugim Grudzień 1970, Sierpień 1980  i wielka zdrada Okrągłego Stołu.
Jestem człowiekiem „Solidarności” i pozostanę nim do końca moich dni.
NIE chcę dożyć powrotu  do władzy pospolitych krętaczy własnych interesów, zwykłych targowiczan
NIE chcę tej chwili dożyć, bo to będzie KONIEC POLSKI.
NIE chcę dożyć najbliższego roku  (mam 76 lat), w którym pańska partia PO, partia   zdrady   narodowej,   zwycięży

Tak mi dopomóż Bóg!
dr Elżbieta Morawiec.

Elżbieta Morawiec – krytyk literacki i teatralny, doktor KUL; wieloletni członek redakcji „Arcanów”, w latach 1970 – 1990 kierownik literacki teatrów (Starego w Krakowie, Studio w Warszawie, Polskiego we Wrocławiu, Ósmego Dnia w Poznaniu), członek kapituły Nagrody im. Józefa Mackiewicza, autorka licznych książek, m. in. „Powidoki teatru”(1991)”Małe lustra albo długi cień PRL-u”(1999), „Jerzy Grzegorzewski- mistrz światła i wizji”(2006), „Nadzieja, świat i krętacze”(2011).

By |2016-12-26T22:43:30+00:00Grudzień 26th, 2016|Polityka|135 komentarzy

About the Author:

Redakcja
Niezależny portal obywatelski. Łączymy ludzi, dla których pisanie jest pasją. Poruszamy tematy, które dla innych mediów są zbyt trudne.

135 komentarzy

  1. Jozef Zakrzewski 26 grudnia 2016 w 22:14

    zgadzam sie z Pania calkowicie

    • Ewa Pieńkos 15 maja 2017 w 22:51

      Cała moja rodzina począwszy od mojego św. Dziadka Mateusza i mojej św Babci Rózi i współcześni jesteśmy dumni z Pani i dziękujemy !!!!

  2. Krysta 27 grudnia 2016 w 00:23

    Brawo! Ja też nie chcę tego wszystkiego!

  3. TOMEK 27 grudnia 2016 w 05:30

    KOCHAM PRAWDZIWE SLOWA I NAJPRAWDZIWSZĄ PRAWDĘ. Z CAŁEGO SERCA DZIEKUJĘ PANI .WYSTARCZY SPOJRZEĆ NA SCHETYNĘ I PETRU ,NIE MA BARDZIEJ FAŁSZYWYCH POLAKÓW.TEŻ NIE NALEŻĘ DO PIS ALE JEST TO JEDYNA WŁADZA KTÓRA KOCHA POLSKĘ I POLAKÓW.

    • Wiesia 16 maja 2017 w 05:50

      Popieram Państwa wypowiedzi w 100% !!!!!Pozdrawiam i życzę realizacji Panstwa życzeń bo są to życzenia także moje by Polską w spokoju kierowali ludzie dbający o rozwój i dobro kraju ! Rząd i Prezydent kochający Naród Polski i realizujący program zaakceptowany przez większość Narodu ! A pseudodemokraci i pseudopolacy opłacani środkami odwiecznych wrogów Polski będą rozliczeni i ukarani !

    • ALICJA 26 czerwca 2017 w 14:17

      Zabrakło w tym komentarzu najwiekszego zdrajcy TUSKA

  4. marek 27 grudnia 2016 w 07:08

    braaaawooo.

  5. marek 27 grudnia 2016 w 07:54

    chyba ten list oddaje to, co czuje wielu

  6. Grzegorz Wienc 27 grudnia 2016 w 09:14

    Popieram we wszystkim co ta Pani napisała

  7. eliza 27 grudnia 2016 w 09:22

    popieram, ale jest polskie przysłowie ” dla towarzystwa cygan dał sie powiesic”

  8. tes 27 grudnia 2016 w 09:31

    Popieram w całej rozciągłości ten list, Targowica z PO i KOD wspierana szemranymi finansami zagranicznymi próbuje wszelkimi sposobami obalić demokratycznie wybrany rząd i torpedować wszystkie ich kroki – nie jestem politykiem, nie należę do żadnej partii, ale to mi się zdecydowanie nie podoba co robi PO i KOD, to banda złodziei, sprzedawczyków i karierowiczów, dosyć tego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Sabina 26 czerwca 2017 w 11:34

      Ja też chcę żyć w takim kraju, o jakim wspominasz, tylko że obecny rząd ani nie dba o rozwoj kraju, ani prezydent i rząd nie kochają wszystkich Polaków, tylko ich dzielą, ani nie tealizuje programu, ktory skceptuje większość społeczeństwa. Większość to przynajmniej 50 % + 1.,

    • Ryszard 27 czerwca 2017 w 05:47

      Też nie należę do PIS, ale popieram w całej rozciągłości.

  9. Ania 27 grudnia 2016 w 09:56

    Bardzo pięknie to Pani ujęła. Podpisujemy się rękoma i nogami pod tym listem cała nasza dużą rodziną..

  10. Wieslawa 27 grudnia 2016 w 09:58

    Jak najbardziej popieram ten list w którym Pani dr. Elżbieta Morawiec w treści nic nie przesadziła .

  11. WiliN 27 grudnia 2016 w 10:05

    Brawo !!! Brawo !!!! – tak wielu, wielu rodakow mysli………no TARGOWICA ma inne cele…… zreszta je deklaruje….

  12. Janusz 27 grudnia 2016 w 10:20

    Niestety nie zgadzam
    Się z Panią. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku

    • Andrzei 16 maja 2017 w 16:20

      To chce Pan aby pieniądze z 500+ szły do kieszeni celebrytów , oszustów w Warszawie czy do Michnika . Ja nie nie nie

  13. Jan Rogowski 27 grudnia 2016 w 10:40

    BARDZO SMUTNA PRAWDA.Ale nie damy się już zmanipulować.Przez 8 lat oszukiwali.Dosyć!!!

  14. Krys 27 grudnia 2016 w 10:42

    Zgadzam się całkowicie i popieram!!!!

    • Robert 28 grudnia 2016 w 13:28

      Popieram nie chce tych mord oglądać

  15. Janusz 27 grudnia 2016 w 10:46

    Szanowna Pani pisze czego nie chce,a może napisze czego chce i wskaże jak to zrobić z korzyścią dla Polaków

    • Zenon 16 maja 2017 w 06:08

      Co zrobić ? Wystarczy zaniechać złodziejstwo.

      • Andzia 17 maja 2017 w 11:01

        Prędzej czy później każda partia kradnie.

  16. jjerryskowron 27 grudnia 2016 w 10:57

    W liście tym,jest wyrażona dusza Narodu w obecnej sytuacji. Wrogów Polski, mamy we własnym domu-ojczyznie.
    Wiem napewno,że Polacy kochają swoją Ojczyznę. Lewackiej tzw.opozycji,jest znikomy procent.To są ci,ktorzy obecnie okupują
    gmach Sejmu ,kwicząc najgłośniej .To są zdrajcy ,specjalisci od nic nierobienia,targowica.
    Obecnie los Polski,naszej Ojczyzny, jest w rękach właśnie jej Synów.Po raz kolejny musimy się mocno zmobilizować,żeby przeciw stawić się tym, tzw.opozycjonistom.płatnym pachołkom.

  17. Tieri śmiałek ze Szczecina 27 grudnia 2016 w 11:33

    Zyczę Pani dużo zdrówka jest Pani bardzo mądrą kobietą

  18. ORZECH 27 grudnia 2016 w 11:36

    I TO JEST PRAWDZIWA POLKA A NIE JAK TE IDIOTKI Z PO I NOWOCZESNEJ

    • Teresa 26 czerwca 2017 w 13:34

      rewelacja wyjal mi pan to z ust

  19. jan krepa 27 grudnia 2016 w 12:21

    jestem tak jak Pani polakiem popieram Pani wypowiedż całkowicie

  20. Pinkowska 27 grudnia 2016 w 12:26

    A ja nie chcę żyć w Polsce, w której rządzi jeden człowiek. Chcę żyć w Polsce demokratycznej, wolnej od dyktatora!

    • Wojtek 28 grudnia 2016 w 23:21

      Popieram Panią i nie rozumiem o czy Ci ludzie mówią . Kto tu do kogo pała nienawiścią . Kto krzyczy na normalnych Polaków komuniści i złodzieje . Ludzie ogarnijcie się bo nie rozumiecie co wypisujecie .

  21. Anna Romaszkiewicz 27 grudnia 2016 w 14:49

    Pani Elżbieta Morawiec- i ja myślę tak jak Pani, nie chcę zyć w takim kraju jak Pani pisze, w kraju zdrajców, krętaczy i złodziei,
    w kraju manipulowanym, okradanym. Ci wszyscy z opozycji bardziej kochają Europę/ bo tam mają zyski/ niz Polskę.
    To zdrajcy narodu, kto tych osłów wybrał na posłów.???? wstyd i żenada.
    Nigdy nie można dopuścić ich do jakiekolwiek władzy, tylko za kratki za zdradę ojczyzny. Chciałabym doczekać tej chwili kiedy
    zobaczę ich wszystkich za kratkami.

  22. Amfi 27 grudnia 2016 w 15:00

    Brawo!!!

  23. Kutek 27 grudnia 2016 w 16:20

    Bardzo mądre słowa, które chciałyby powiedzieć nie jeden Polak kochający swój kraj

  24. KRYSTYNA 27 grudnia 2016 w 16:34

    Całym sercem jstem z PANIĄ , POPIERAM , szanuję i łączę we wspólnej sprawie.

  25. Teresa 27 grudnia 2016 w 17:23

    IDENTYFIKUJĘ SIĘ Z PANIĄ , DZIĘKUJĘ ZA MĄDROŚĆ.

  26. Staś. 27 grudnia 2016 w 17:36

    Pani nie jest bezstrona ,jest Pani uzależniona i to bardzo silnie od kleru . Pani dr E. MORAWIEC z Pani ust BÓG jest jak hasło i proszę tego imienia nie używać nadaremno.

    • Magda 16 maja 2017 w 16:40

      Alez wezwanie Boga jest jak najbardziej usprawiedliwione. Bog ci przeszkadza? Chcialbys sciagac krzyze z kazdej sciany , w oczy kole, tak jak politykow PO i reszty klamcow i zlodziejstwa?. Uwazasz, ze ta kobieta jest uzalezniona od kleru? Pod jakim wzgledem? Placa jej za cos, jest na ich utrzymaniu? A od kogo sam jestes uzalezniony? Od partii komuchow i pseudodemokratow, ktorzy chca wyrwac spoleczenstwu jak najwiecej do wlasnej kieszeni?

    • ric 16 maja 2017 w 17:16

      wonnn z Polski, ale już

  27. Lola 27 grudnia 2016 w 18:25

    Brawo !!!!!

  28. Jurek Pierchała 27 grudnia 2016 w 18:48

    A ja chcę żyć w tym kraju ale nie chcę aby ONI tu żyli. To Polska , kraj Polaków a nie zdrajców i zaprzańców.

    • Cezary 26 czerwca 2017 w 10:58

      Racja oni woń a my zostajemy!

  29. Gertruda 27 grudnia 2016 w 19:45

    Popieram Panią całym sercem

  30. zniesmaczony 27 grudnia 2016 w 20:29

    popieram w 100%

  31. Łaniok 27 grudnia 2016 w 22:41

    W kraju, gdzie media tv-nowskie,polsatowskie i różne gw. oraz nesviki kłamią i niszczą POLSKĘ.

  32. Tomasz 27 grudnia 2016 w 23:21

    Przepięknie to pani ujęła. Strzł w sam środek dziesiątki! Życze pani pani Elżbieto 100 lat życia. Takich Polaków jak Pani potrzeba mojej Polsce

  33. Tomasz 27 grudnia 2016 w 23:24

    Stasiu …nie pi…dol bo jesteś palantem i niczego nie wiesz ani o klerze ani o wierze ani o Bogu ani dekalogu! Nie tobie więc wygłaszać przykazania.

  34. Aaaa 27 grudnia 2016 w 23:40

    A ja nie chcę żyć w kraju, gdzie rządu nie kontoroluje żaden organ, a ludziom zamyka się usta jałumużną w wysokości 500 zł.

    • Magda 16 maja 2017 w 16:41

      A kto kontrolowal poprzedni rzad?

  35. HELA 28 grudnia 2016 w 00:08

    POPIERAM CAŁKOWICIE PANI WYPOWIEDŻ

  36. Tito 28 grudnia 2016 w 01:58

    Brawo! Ten cały bałagan ma jeden skutek bardzo poważny i pozytywny. Ludzie zaczynają powoli otwierać oczy.

  37. Zdedustowany 28 grudnia 2016 w 02:59

    Zabawne..

    A wcale nie przeszkadza Pani ani Wódz, który nie mówi poprawnie po polsku,
    ani posłanka zachowująca się bez elementarnej ogłady na sali sejmowej i broniąca „jak niepodległości” swoich błędów językowych, ani inna, specjalistka od historii, która „o Katyniu uczyła się z przedwojennych podręczników”?

    Polecał bym pani z KUL przejrzenie Bibli… Może coś o belce i oku Pani znajdzie..

  38. edver 28 grudnia 2016 w 13:54

    Jestem w całości z Panią. Trafnie ujęte i wyczerpująco.

  39. HENRYK BOROWSKI 28 grudnia 2016 w 14:19

    Popieram Panią całym sercem.Pani poglądy są słuszne i całkowicie się zgadzam. !!!!

  40. d 28 grudnia 2016 w 18:39

    Podpisuję się dwoma rękami i nogami !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  41. Iwona 28 grudnia 2016 w 18:52

    Pani Elzbieto, dziękuję że myśli które noszę w moim sercu ujęła Pani w słowa. Mam 72 lata, nie jestem członkiem PiS-u i bardzo pragnę by rządy pani premier Beaty Szydło i pana prezydenta Andrzeja Dudy dalej skutecznie były realizowane.Wierzę że za wstawinnictwem naszego Świętego Papieża Jana Pawła II Polska dalej będzie zmierzała drogą wyznaczoną przez Wielkich Patriotów Prawa i Sprawiedliwości..

  42. Zygmunt Bok 28 grudnia 2016 w 19:45

    Boże, chroń takich ludzi jak dr Elżbieta Morawiec.
    Pani Elżbieto, to co Pani napisała to, co ja chciałem wygarnąć totalitarnym zdrajcom Narodu Polskiego, złodziejom, oszustom, kombinatorom, konfidentom i puczystom z PO, którzy nie zawahali strzelać do górników. Dla zdrajców Polski jest tylko jedna kara – pluton egzekucyjny lub w drodze łaski – wieczysta infamia na nich i na ich potomków.

  43. wieslaw 28 grudnia 2016 w 21:07

    Niech Bog prowadzi PiS bo to ostatnia nasza nadzieja

  44. wieslaw 28 grudnia 2016 w 21:14

    Zgadzam sie z Pania w 100%

  45. zbigniew 28 grudnia 2016 w 22:36

    Ktoś musiał im to powiedzieć, dziękuję

  46. czytelnik 28 grudnia 2016 w 23:31

    Zgadzam sie z niektorymi pogladami, ale:
    1.NIE jestem członkinią PiS
    Odp. Nie jestem członkiem żadnej partii.

    2. NIE chcę żyć w kraju w którym wy, po obaleniu rządu będziecie rządzić nadal
    Odp. Boje się kraju, w którym partia rządząca robi co chce i przed nikim nie odpowiada (dotyczyło to też poprzedniej ekipy, która przejęła pieniądze z funduszy emerytalnych, żeby „zmniejszyć” dług publiczny).

    3. NIE chcę żyć w kraju, w którym bohater afery cmentarnej staje się obrońcą demokracji
    Odp. Nie chcę życ w kraju, w którym jeden przywódca partii centralnie steruje wszystkimi organami władzy państwowej i kontroli. To, że jest wystarczająco inteligentny, żeby przejąć pełnię władzy, nie znaczy, że to jest dobre dla kraju.

    4. NIE chcę żyć w kraju, w którym nadal będą królowały korupcja, kłamstwo, manipulowanie opinią publiczną
    Odp. Zgadzam się. W związku z tym oglądanie jakiejkolwiek telewizji, łącznie z „publiczną” jest nie do wytrzymania obecnie.

    5. NIE chcę żyć w kraju zdrady narodowej, jakiej pańska formacja PO się dopuszcza
    Odp. Slogan, bez poparcia faktami. Polityka „dziel i rządz” J. Kaczyńskiego również doprowadza do osłabienia państwa.

    6. NIE chcę żyć w kraju, w którym tzw. opozycja, czyli współczesna Targowica, wzywa zewnętrzne siły do ingerencji w sprawy mojego kraju
    Odp. Unia Europejska to obecnie ostatnia tratwa ratunkowa, na wypadek, gdyby rządy jednej partii miały się zamienić w dyktaturę. Nie doszukiwałbym się w działaniach UE złej woli.

    7. NIE chcę żyć w kraju, w którym potop nienawiści leje się na zwycięską partię w wyborach, czyli na naród
    Odp. PiS nie reprezentuje większości narodu. Ma większość w parlamencie tylko dzięki błędom lewicy, która nie dostała się do parlamentu, bo startowała jako sojusz partii (wyższy próg wyborczy). Jakiekolwiek próby przywłaszczania sobie woli całego narodu, przypominają to co znamy z historii.

    8. NIE chcę żyć w kraju, w którym prawdziwy zamach stanu, dokonany w czerwcu 2015, aby zablokować reformy nowego rządu jest przemilczany
    Odp. Jeśli ustawa o TK z czerwca 2015 to zamach stanu, to jak nazwać to co przez ostatni rok zrobił (i robi) J. Kaczyński? Wprowadzenie w ciągu roku siedmiu sędziów związanych z J. Kaczyńskim i/lub PiSem, zablokowanie działania TK na rok i niepublikowanie wyroków TK trzeba jakoś nazwać.

    9. NIE chcę żyć w kraju, w którym sędzia, prezes Trybunału Konstytucyjnego, jawnie knuje z przegraną partią PO, jak doprowadzić do blokady działań nowe go rządu w ustawie czerwcowej 2015
    Odp. W pełni się zgadzam, pod warunkiem, że pojawią się dowody na udział prezesa TK w opracowaniu finalnej wersji ustawy.

    10. NIE chcę żyć w kraju, w którym sędzia!!!, jak prezes TK Rzepliński, jest na usługach j e d n e j, przegranej w wyborach partii
    Odp. Zgadzam się. Dodałbym nazwisko „cudownie ozdrowiałej” nowej pani prezes…

    11. NIE chcę żyć w kraju , w którym pod pozorem obrony demokracji, demokrację, wolę narodu, jawnie się gwałci
    Odp. Mam nadzieję, że demokracja ciągle jest, chociaż zagrożona przez przejmowanie wszystkich instytucji w państwie przez jedno ugrupowanie polityczne.

    12. NIE chcę żyć w kraju, gdzie jedynym paliwem debaty publicznej jest szerzona przez PO et consortes. nienawiść do PiS i Jarosława Kaczyńskiego
    Odp. PiS, a szczególności J. Kaczyńskiemu zależy na spolaryzowaniu społeczeństwa (podobnie jak wcześniej D. Tuskowi). Dzięki temu utrzymują swój elektorat i marginalizują pozostałe partie.

    13. NIE chcę żyć w kraju, w którym byle szmondak, analfabeta nie znający ani historii Polski, ani historii Europy, jak pan Petru, mieni się obrońcą demokracji
    Odp. Cechą demokracji jest to, że każdy może wygłaszać swoje poglądy i głosować (również osoby słabo wykształcone. Zgadzam się, że jest to wada, dzięki której niektóre partie doszły do władzy.

    14. NIE chcę żyć w kraju, w którym zdrajcy interesu narodowego mienią się obrońcami demokracji.
    Odp. Opinia, kto lepiej dba o interes narodowy będzie zależała od punktu widzenia roli Polski w Europie.

    15. Przeżyłam wiele „przełomów”. Pierwszym był Październik 1956, drugim Grudzień 1970, Sierpień 1980 i wielka zdrada Okrągłego Stołu.
    Odp. Mimo wielu wad, uważam Okrągły Stół i bezkrwawe przejęcie władzy przez opozycję, za jedno z największych dokonań współczesnej Polski. Pamiętajmy, że w tym czasie ciągle stacjonowała w Polsce armia radziecka, a polskie wojsko było o wiele liczniejsze niż obecnie.

    16. Jestem człowiekiem „Solidarności” i pozostanę nim do końca moich dni.
    NIE chcę dożyć powrotu do władzy pospolitych krętaczy własnych interesów, zwykłych targowiczan
    NIE chcę tej chwili dożyć, bo to będzie KONIEC POLSKI.
    Odp. PO rządziło przez 8 lat i kraj się nie zawalił. Ale zgadzam się – rok temu twierdziłem, że PiS wcześniej rządził i kraj się nie zawalił. Z perspektywy minionego roku widzę swój błąd… Więc zawsze trzeba zachowywać czujność i patrzeć władzy na ręce. I krzyczeć, gdy sprawy idą w złym kierunku. To, że partia ma pełnię władzy nie znaczy, ze ma monopol na słuszność.

    • Magda 16 maja 2017 w 17:04

      Unia Europejska jest tak naprawde niemieckofrancuskim dyktatorem, ktory prowadzony przez komunistow, agentow bezpieki, alkoholikow, masonow narzuca innym krajom destabilizujaca, demoralizujaca, islamizujaca polityke. Jezeli to ma byc ostatnia deska ratunku, to ja nie wiem czlowieku, gdzie masz oczy, bo nie widzisz tego burdelu, ktory sie w Europie dzieje. Tak samo jak nie widzisz do czego doprowadzilyby rzady PO:
      1.chcieli sciagnac tabun muzulmanow, ktorzy rozmnazaja sie bardzo szybko, narzucaja swoje pseudoprawa spolecznosci, ktora ich przyjmuje, domagaja sie coraz agresywniej przywilejow dla siebie kosztem innych. Wystarczy popatrzec co sie stalo z krajami kiedys chrzescijanskimi, jak sa traktowani chrzescijanie we wlasnych krajach.
      2.demoralizacja dzieci i mlodziezy przez agresywne bombardowanie w szkolach ideologia gender, seksualizacje od najmlodszych.
      3.niszczenie zasad i wartosci chrzescijanskich przez demoralizacje spoleczenstwa, propagowanie homomalzenstw, adopcje dzieci przez homoseksualistow – nie ma zadnych homomalzenstw, malzenstwo tworza tylko kobieta i mezczyzna, a dzieci potrzebuaj ojca i matki a nie ludzi zaburzonych psychicznie z wyktretna moralnoscia.
      4.okradanie ludzi z majatku narodowego, niszczenie i sprzedawanie za „grosze” fabryk, przedsiebiorstw, zeby sie samemu nachapac a jeszcze Merkelowej zrobic przyjemnosc.
      5.zalatwianie posadek ludziom bez zadnych kwalifikacji, niekoniecznie trzeba miec studia, ale trzeba byc madrym czlowiekiem, trzeba miec umiejetnosci vi zdolnosci, Placenie cwaniakom tylko dlatego, ze byli na liscie plac np. z afery podsluchowej posadki w ambasadach, nieistniejaca elektrownia atomowa itd.
      6.tajna wspolpraca z przeciwnikami Polski – agentury, udzial w masonerii, -np. Radoslaw Sikorski- mason i agent sluzb, ( z wiadomosci udostepnionj publicznie w internecie) lekcewazenie i atakowanie na forum miedzynarodowym interesow Polski.
      To nie jest zdrada?

      • kk 27 czerwca 2017 w 16:54

        https://pl.wikipedia.org/wiki/Mitteleuropa

        Mitteleuropa – niemieckie słowo oznaczające Europę Środkową, mające znaczenie geograficzne[1], czasem używane także w innych językach i mające kilka różnych znaczeń. Oznacza także, jako pojęcie historyczne[1], polityczny program będący celem wojennym Niemiec podczas I wojny światowej, zakładający dominację Cesarstwa Niemieckiego nad Europą Środkową i jej eksploatację przez Niemcy, aneksję terytoriów zamieszkanych w większości przez ludność nieniemiecką oraz ich germanizację.

        Rządzące elity polityczne Niemiec zaadaptowały ideę Mitteleuropy podczas I wojny światowej przy wytyczaniu celów wojennych oraz planów nowego porządku europejskiego po ewentualnym zwycięstwie Państw Centralnych[5]. Mitteleuropę tworzyłyby marionetkowe państwa (w tym Królestwo Polskie) pod polityczną, gospodarczą i wojskową kontrolą Rzeszy. Rejon miał być wykorzystywanym gospodarczo zapleczem imperium niemieckiego, a jego zasoby miały służyć rywalizacji z Anglią na arenie światowej w celu uzyskania pozycji wiodącego mocarstwa. Organizacja gospodarcza opierałaby się na dominacji Niemiec, które narzuciłyby szereg korzystnych dla siebie umów gospodarczych z podległymi im satelickimi państwami, takimi jak Ukraina czy Polska. Liczono również na to iż nastroje klasy pracującej w Niemczech mogą być uspokojone przy pomocy aneksji terytorialnych, osadnictwa oraz lepszej kondycji gospodarczej Niemiec[6]. Populacja na podporządkowanych terenach stopniowo byłaby germanizowana, także poprzez czystki etniczne na ludności rodzimej i równoległe osadnictwo niemieckie[5]. Niemiecki plan Mitteleuropy podczas I wojny światowej przewidywał znaczną aneksję terytorium Polski (tzw. polskiego pasa granicznego) i wypędzenie z tych terytoriów Polaków oraz Żydów, zastępowanych stopniowo kolonistami niemieckimi[5]. Sama Polska miała być stopniowo germanizowana, także poprzez zmniejszenie populacji polskiej na skutek klęsk głodu[7][8]. Częściowa realizacja tych planów miała swoje odzwierciedlenie w Traktacie Brzeskim, powiązanym z gwarancjami gospodarczej i militarnej dominacji Niemiec na Ukrainie[9].

  47. pola 28 grudnia 2016 w 23:42

    BRAWO ! Więcej takich Listów ! Podpisuję się i popieram PIS !

  48. Sobiepan 29 grudnia 2016 w 07:12

    Pani woli żyć w kraju, w którym sędziwie TK chadzają na lewe zwolnienia, premier i prezydent łamią jawnie konstytucję, rządzi szeregowy poseł nie biorący żadnej odpowiedzialności za swoje czyny, gdzie wszechobecna ksenofobia , homofobia i mizoginia stawiają nas w jednym szeregu z Arabią Saudyjską, gdzie kobiety mają podobne prawa jak w Salwadorze, gdzie minister obrony robi lewe interesy z płatnymi konfidentami rosyjskich służb i z amerykańskimi mafiozami? Nie chce mi się dalej wymieniać, ja nie chcę żyć w pani kraju, będziemy musieli w końcu nasz kraj podzielić…

    • Joanna 15 maja 2017 w 20:23

      Nie uważa Pan że już dość podziałów tego kraju? Może zamiast dzielić ten kraj zacznijmy WSZYSCY zadawać sobie pytanie Co Ja mogę zrobić dla mojego Kraju a nie tylko oczekiwać co kraj może zrobić dla Mnie?

      • Zygmunt 16 maja 2017 w 19:59

        Brawo .to jest znakomite pytanie do tych co szczekaja na dobre zmiany.

      • Zygmunt 16 maja 2017 w 20:02

        Brawo .To jest znakomite pytanie do tych co szczekaja na dobre zmiany a popieraja ,,demokratow” za dyche.

    • beata 15 maja 2017 w 23:41

      jak nie chce pani zyc w naszym kraju prosze poczekac do nastepnych wyborow i zaglosowac na swoja partie zycze powodzenia

    • REGINA 16 maja 2017 w 10:10

      Ty SOBIEPAN PODZIEL SWOJE NAZWISKO : SOBIE PAN , a o podziale kraju ZAPOMNIJ – JEST JEDNA POLSKA I TAKA POZOSTANIE !!!!!! a ty pozostan sobie panem -zycze powodzenia 1

    • Magda 16 maja 2017 w 17:18

      Beata , ale sobiepan to jest facet, ktory widzi jak kobiety w kraju sa „uciemiezone”, chyba chodzi o to, ze nie ma publicznego przyzwolenia na skrobanki i na lajdaczenie sie po katach. Moze mieszka gdzies w zapadlej dziurze , z ojcem pijakiem, ktory leje matke i nie widzi, ze kobiety w naszym kraju studiuja bez przeszkoda, wybieraja sobie mezow, same stanowia o sobie, zajmuja wysokie stanowiska.
      Jesli jestes taki otwarty, to wyjedz z kraju, jednego przyglupa ,mniej. Tak ci teskno do pedalstwa, klubow gejowskich, transwestytow, chorob wenerycznych? Moze za murzynami tesknisz i za rozrobami, ktore robia. Przyjedz do Londynu, z nozem sobie polatasz, przylaczysz sie do jakiegos gandu a moze w Soho z facetami w kieckach pobiegasz po ulicach? Przyjedz do UK, tu jest taka swoboda, wszystkiego pod dostatkiem, i homoseksualizmu i genderyzmu i Afrykanczykow i Arabow, ktorzy co chwila planuja jak rozpie… ten kraj i Europe. W UK co 3 dni ginie kobieta z reki ex partnera czy obecnego partnera, a codziennie zglaszana jest przemoc domowa, to dopiero rownouprawnienie i kultura!

    • Cezary 26 czerwca 2017 w 11:07

      Jedź do Unii biedaku całować homusiów i uchodźców

  49. pawel 29 grudnia 2016 w 18:44

    kompletnie się nie zgadzam, jaki lider opozycji ??? a Kaczyński następny psychol

  50. Bogusz 30 grudnia 2016 w 20:55

    Są to słowa pełne goryczy – takiej samej, jaka mnie przepełnia. Też organizowałem „Solidarność” w moim zakładzie pracy i pozostałem do dziś solidarny. PO – ta banda złodziei, bandytów, oszustów, karierowiczów powinna zniknąć – skazana na niebyt!

  51. Jack 31 grudnia 2016 w 08:22

    Czy za rządów PO był jakiś KOD czy za rządów PO były takie demonstracje-nie pamiętam.A teraz co się robi.Przegrani powinni odejść z honorem a nie doprowadzać do podziału Polaków bo to prowadzi do WOJNY DOMOWEJ.Dokładnie pamiętam 1980r i nie chciałbym żeby się powtórzył.Dajcie im spokojnie rządzić,po kadencji Polacy ich rozliczą z resztą jak każdych.

  52. Renata 1 stycznia 2017 w 21:14

    Nie jestem czlonkiem zadnej partii, ale utozsamiam sie z pogladami p. MORAWIEC. MAM TAKE SAME ODCZUCIA odnosnie partii w Polsce, calej opozycji I sposobu prowokowania spoleczenstwa do otwartej walki, wywolywania „Majdanu” w Polsce. Jest to krotkowzroczne I opozycji brak wyobrazni co moze sie stac jesliby ludzie, szczegolnie podatna na zrywy rewolucyjne mlodziez posluchala tych hasel. Chce zyc spokojnie w Polsce bez obawy, ze moze wybuchnac walki bratobojcze. Za 3 lata beda nowe wybory I OPOZYCJA MOZE SIE DO NICH PRZYGOTOWAC I je wygrac o Ile wyborcy tak zadecyduja.

  53. Renata 3 stycznia 2017 w 09:56

    Ja również nie chcę oglądać już więcej jak moja ukochana Ojczyzna była sprzedawana i poniewierana przez takich pazernych sprzedawczyków i nieuków , sb-ków, wsi -ków itp. Dość tego „ch…, dupa i kamieni kupa” jak powoiedział jeden z „klasyków” tej bandy.

  54. zbigniew 3 stycznia 2017 w 21:41

    Grzesiu czego ja się dowiaduję co ty wyprawiasz sejm okupujesz rządy chcesz obalać do wyborów nie możesz się doczekać sondaże Ci spadają weź się za robotę, płacą ci za uprawianie polityki a nie za pajacowanie skończ już z tym cebulactwem

  55. alicja 15 maja 2017 w 13:35

    Tak, dajmy rzadowi spokojnie pracowac i opozycja powinna wspopracowac dla dobra naszego kraju i jego mieszkancow. To nie godne , ze osoby, ktore piastowaty w Polsce urzad prezydenta sa przeciwko Polsce , czas najwyzszy rozliczyc te osoby i ich powiazania. Spierajmy sie na argumenty, ale nie mozna doprowadzic do wojny domowej, gdyz wtedy gina niewinni ludzie niezaleznie od religii, pogladow , partii. Liderzy partii powinni byc pociagnieci do odpowiedzialnosci za oklamywanie spoleczenstwa. Ludzie chca zyc w spokoju i dosyc nieuzasadnionych klotni,nienawisci tylko dlatego, ze ktosc ma inne poglady, bo ma do tego prawo, ale nie moze byc zdrajca lub dzialac jawnie na niekorzysc naszej ukochanej ojczyzny.

  56. Arek 15 maja 2017 w 17:55

    ŚWIETNY TEKST. POPIERAM I ŻYCZĘ PANI DUŻO ZDROWIA.

  57. Aleksander 15 maja 2017 w 18:21

    podpisuję się pod tym listem

  58. M.M. 16 maja 2017 w 01:10

    Polska sie „dorobila – najwiekszch Judaszy w świecie”. Diabel udaje Aniola i to w bialy dzień. DNA Urbana i na to nie ma lekarstwa- tylko jak sie ich POzamyka to bedxie swirze powietrze ! Prezes powinien „ubrac szaty” – Pinocheta i „wrzucić POmylencow do Baltyku !

  59. Do czytelnika 16 maja 2017 w 01:12

    @czytelnik Akysz POlszewicki propagandzisto!

  60. Ewa 16 maja 2017 w 04:12

    Dlaczego nikt otwrcie nie powie , źe Polską rządzą źydzi?
    Nie moźna ich od źłobu odstawić?
    Czy tak trudno im zabrac to co sobie przywłaszczyli?
    Oproźnić im konta i dać najuboźszym emerytom?
    Emeryyom , ktorzy po opłatach rachunkow nie mają nawet ns chleb!
    Dleczego nie mozna ich odedłac tam skąd przybyli?
    Bylam naocznym świadkiem jak szabrowali polski majątek!
    Ja aby wslczyć z chorobą zaciągnełam kredyt.
    Teraz m syndyka.
    Przed tym komornika.
    Syndyk zabronił abym nie odbierała z poczty paczek z zywością ani lekami.
    Nie o taką Polske wałczyli moi rodziece!
    Jak mam xyć za 1056 zł emerytury wraz z dodatkiem pielegnacyjnym?
    Mam zbierać butelki i źebrać pod Biedronką?
    Moja rodzina jest prześladowana bo mąz odmowił wspołpracy z bezpieką!!
    Corka jest na czarnej liście kràźàcej po Polsce.
    Na tej liście sa osoby ktore nigdy nie dostaną pracy!!
    Mam 70 lat i nie wiem jak długo poźyje bo moja choroba nieleczona w błyskawicznym tepie sie rozwija i prowadzi do śmierci!!

  61. edward 16 maja 2017 w 07:00

    BRAWO PO STOKROĆ BRAWO W 100 %popieram takie przejawy zdrowego patriotyzmu .temu szemranemu kolesiostwu
    dziękujemy

  62. Teresa 16 maja 2017 w 07:10

    Popieram…takie są odczucia bardzo wielu Polaków,nie chcemy rządów oszustów manipulantów i zdrajców…chcemy żyć godnie w wolnej Polsce w której Rządzący są ludźmi sumienia ,którzy chcą dobra Polski i Polaków..

  63. Radek 16 maja 2017 w 07:17

    Czy to w grudniu, czy to w maju
    Też nie chcę żyć w takim kraju
    Gdzie lider partii Schetyna
    (wprost nie chce się już wspominać)…

  64. a 16 maja 2017 w 07:27

    Też nie jestem PiS ale podzielam pani słowa też byłem w solarności przy okrągłym stole został nasz kraj sprzęty jak sadziło Po to już wszystko zostało sprzedane kto wziął za te wszystkie fabryki bo naród.nic nie dostał a było to przecież państwa niech pan Schetyna odpowie i ten pan Wałęsa który miał puścić złodziej w skarpetkach

  65. Rafał58 16 maja 2017 w 07:36

    zgadzam się z Panią w 100% ale nie podoba mnie się że nikt ze zdrajców jeszcze nie siedzi jeżeli wkrótce tak się nie stanie nie macie mojego głosu na następne wybory i pewnie setek tysięcy Polaków za mordę i do pierdla złodziei przekrętasów zrajców a wy pozwalacie uciekać im na zacód ukrainę przykład sienkiewicz nowak

  66. PAWEŁ 16 maja 2017 w 08:05

    Myślę, że takich ludzi jak Pani są w Polsce MILIONY, dla których WOLNA POLSKA jest treścią i sensem życia ! Jak długo jeszcze w Polsce najwięcej będą mieli do POwiedzenia ludzie , którzy ciągną PrOfity z WYSŁUGIWANIA SIĘ OBCYM interesom i zdradzie POLSKIEJ RACJI STANU !! Nazywanie tych ludzi „obrońcami demokracji ” jest szyderstwem i kpiną z PRAWDY !! Czas najwyższy wprowadzić do Kodesku Karnego zapis o ZDRADZIE NARODOWEJ za którą będzie orzekana jedna kara : PRZEPADEK MIENIA i DOŻYWOCIE !! A wtedy w końcu może staniemy się de facto WOLNYM i NIEPODLEGŁYM KRAJEM !!

  67. renata 16 maja 2017 w 08:17

    Dzięki za prawdę i odwagę.Opcja państwa na czele z Schetyną nie może się udać bo Polacy nigdy nie wyrażą zgody na to.

  68. Maria Blomquist 16 maja 2017 w 09:13

    Zgadzam sie z wypowiedzia Pani. Dokladnie to samo mam na sercu. Dziekuje serdecznie klaniam Sie Szczesc Boze.

  69. Stan 16 maja 2017 w 10:03

    W 100% zgadzam sie z pania co do przytoczonych przymladow – na to jak wyglada polska- trzeba nad tym plakac- albo sie wziac za tych zlodzieni i aferzystow.
    Ja w przeciwienstwie di pani chce zyc w kraju moich dziadkow i ojca – tyljo aby to bylo mozliwe trze a tu solidne pkrzadki porobic- na poczatek proponuje ; wszystkim zlodziejom odcinac reke ktora kradla- wtedy nikt nie zaglosuje za jednorekim 🙂- chocby byl promowany na wielkiego lidera? .
    Pozniej upodzadkowanie zycia pitycznego bylo by banalnie proste – zostaja tylko uczciwi ! , ( tylko czy z obecnych liderow rzadzoncych czy opozycjii – ktos bu sie z nich zostal? – mysle ze nie😎
    I wtedy oddac wladze nowym – nieumoczonym w afery – wyksztalconym ludziom – gdyby do tego nakims cudem doszlo to 3miliony emigrantow moglo by wrocic do ojczyzny , zyc normalnym zyciem u siebie
    Rozwiazaniem polskich pfoblemow jest- pozbycie sie zlodzieji rozkradajacych nasz kraj – bo polska to piek y i bovaty kraj – tylmo jest od dawna za bardzi rozkradana
    Pozdrawiam
    PS ; gdyby ktos chcial wprowadzic moj pomysl – mam w domu katane i chetnie obetne pare zlodziejskich lal, toporkiem od dziadka chetnie odrabie pare ryjii od koryta – bo cywilizowane sposoby naprawy kraju u nas nie maja szans powodzenia 😎
    Stanislaw Chowaniec
    Od prawie 30 lat emigrant ekonomiczny
    Pseudonim „janosik”

  70. Wiesław 16 maja 2017 w 13:34

    Cieszę się, że nie jestem osamotniony w opiniach na temat tzw. PO, Ryszarda Petru i innych ludzi szkodzących Polsce! Gratuluję Autorce tego postu właściwych i przez to cennych diagnoz pseudo politycznej działalności towarzystwa nazywającego nazywającego siebie obrońcami demokracji:):):)i. Gdyby nie żenada ich poczynań, mógłbym powiedzieć o używających słowa demokracja w kontekście zdrady interesów własnego narodu, że istnieją jeszcze w Polsce ludzie, którzy mają poczucie humoru. Tymczasem oni istnieją na zasadzie spuścizny po niemiecko-rosyjskiego spisku, wymierzonego przeciwko naszej Ojczyźnie!

  71. Adi 16 maja 2017 w 13:53

    Brawo Pani Elżbieto. Ja również nie chcę zyć w takim kraju,ale to jest mój kraj i nie myślę się stąd wyprowadzać. Trzeba więc przegonić z tąd ę całą POwską bandę najlepiej w pizdu do Izraela albo jeszcze dalej.

  72. Stefan 16 maja 2017 w 14:57

    Zgadzam się z Panią Elżbietom Morawiec.

  73. Bogusława 16 maja 2017 w 15:40

    Popieram jak najbardziej .

  74. Janina Tomasiewicz 16 maja 2017 w 17:54

    Są w Polsce mądrzy ludzie i niejednokrotnie wstrzymują sie od głosu . Popieram Panią Morawiec 100 %. Teraz kiedy mamy możliwości w internet widzimy jak partie opozycyjne rozgoryczone bo nie maja dojścia by dalej Polskę rujnować i obywateli podatników.mimo ze nie mieszkam w Polsce zyje Polska na codzień od miasta gdzie strumyki jak Polskie płyną i kwitną kaczeńce. Chciałabym zeby Polacy otwarli oczy którzy wciąż nie doceniają Prezydenta Andrzeja Dudy ktory jest z góry dany Polsce.” Boże Błogosław Ojczyznę Moją”

  75. TERESA GAJEWSKA 16 maja 2017 w 19:30

    JEST PANI WIELKA I BARDZO MĄDRA ZGADZAM SIĘ Z KAŻDYM PANI SŁOWEM

  76. Anna 16 maja 2017 w 19:40

    Zgadzam się w całości z treścią Pani listu to samo odczuwam co Pani. Mądrze to Pani ujęła. Dziękuję i pozdrawiam

  77. ana 16 maja 2017 w 19:46

    Podpisuję się obiema rękami!!!!!!

  78. Zygmunt 16 maja 2017 w 20:07

    Pani wypunktowalo znakomicie to wszystko co jest zmora dla naszego narodu.,czyli ta wsciekla i poplatana w swoich zamiarach opozycja.Takiego zaklamania jak oni prezentuja to nie znajdzie nigdzie nawet na krancach tego swiata.

  79. Jerzy Janczak 16 maja 2017 w 20:54

    Myślę,że wszyscy zdrowo rozsądkowi Polacy popierają Pani poglądy i są podobnie jak Pani mocno zaniepokojeni postawą oraz działaniami tak zwanej totalnej opozycji,która chce doprowadzić do obalenia legalnego Rządu.Nie pozwolimy na zdradę i antypolskie działania.

  80. Jemiola Andrzej 16 maja 2017 w 20:55

    Milo. Dzieki internetowi mozna napisac. Pozdrawiam Tuska. Stan Panie Donald przed kamera i zrob spokoj w Mojej Polsce. Prosze

  81. Włodzimierz 16 maja 2017 w 22:26

    O Boże drogi! Czy Ty to czytasz? Czy Ty to widzisz? To wszystko piszą Twoje baranki. Baranki Boże.

  82. Slumi80 16 maja 2017 w 22:36

    Jednym słowem nie chcemy żyć w kraju POPISPSLSLD więc czemu głosujcie ciągle na nich ?? Przecież wiecie że obie partie przez które jest teraz konflikt (POPIS) są pasożytami , zdrajcami i szkodzą nam wszystkim , więc wybieranie mniejszego zła utrzymuje także tych przeciw którym głosujcie ( totalna zdrada lub pisuar ) bo trzyma cały układ . Wybierzcie inne partie !! Jest wiele z ludźmi którzy nie są skomprokitowani , sprawdźcie na litość Boską chociaż czy ma program a nie tak jak z nowośmieszną by . Polska to nasze wspólne dobro i naszych potomnych , przecież większości zależy na tym kraju bo miejsc na świecie pięknych miejsc , ale miejsce urodzenia jedno

  83. Zeta Reticuli IV. 17 maja 2017 w 03:48

    Pomaleńku po Katyniu odbuduwujemy prawdziwe polskie elity.Oby tak dalej .Opzycja już nie ma żadnych szans.

  84. Błażej 17 maja 2017 w 05:23

    zgadzam się z Panią w 100%

  85. ryszard 17 maja 2017 w 07:49

    Brawo! Ja też nie chcę tego wszystkiego!

  86. Robert 17 maja 2017 w 08:37

    Gratuluję !
    Z Pani listu wprost wypływa miłość do bliźniego a jeśli tutaj pojawiły się jakieś wpisy, iż z Pani listu wypływa nienawiść to są to zwykłe pomówienia ludzi omamionych TVN-em !
    Czyż nie ? 🙂

  87. Andrzej 17 maja 2017 w 09:56

    Przecież to co się działo za czasów rządów PO i PSL -U to jedna wielka masakra dla zwykłych obywateli tego ukochanego kraju , rudy co nie wymawia „r ” ze swoimi żołnierzami upodlili nas do kwadratu wysłali na poniewierkę kilkaset tysięcy obywateli RP za chlebem na zachód ,zabrał zasiłek pogrzebowy no co prawda nie cały ale część ,podwyższył Vat ,Offe poszło się j….ać ,tyrać kazał do 67 roku życia i gra wielkiego Klossa i teraz jakie to dobre dziubki bo walczą o demokrację ,szczena wyprowadza ciemny lud na demonstrację i licytuję się ile to było ( a nie za ile ?) wstyd i hańba tej pseudo partii złodziei i malwersantów oby suweren rozliczył ich i jak mówi guru L.W. puścił w skarpetkach.

  88. GRZEGORZ 17 maja 2017 w 12:02

    Brawo P. DOKTOR WYPOWIEDZI pani są tak prawdziwe, źe juź niewiele mroźna dodać.Zdecydowana większość naszego narodu to patrioci,którzy widzą pozytywne działania tego rządu na rzecz naszego kraju i obywateli.Nigdy więcej rząďów Po czy tego zarozumialca z Nowoczesnej Petru.Pan Petru i Schetyna to jedno wielkie kłamstwo i korupcja.Co to za ludzie którzy jeszcze ich popierają.Nigdy więcej ich rządzenia

  89. Kazimierz 17 maja 2017 w 13:52

    Popieram w 100%.

  90. ryszard 17 maja 2017 w 15:03

    Popieram w 100% BRAWO !!!

  91. siwy 17 maja 2017 w 17:30

    Popieram 🙂

  92. siwy 17 maja 2017 w 17:31

    zgadzam sie z Tą Panią

  93. Wieslawa 17 maja 2017 w 18:07

    Podpisuje się pod tym listem w !00%. Uważam że dosyć już drwin z narodu, miarka się przelała i dziękuje serdecznie Pani za takie jasne i oczywiste ujęcie sprawy.

  94. jurek 17 maja 2017 w 19:27

    tak bardzo popieram i podpisuje sie calkowicie mam 68 lat i zawsze popieralem PIS

  95. Sylwia 17 maja 2017 w 21:59

    Dziekuje!

  96. Jan 18 maja 2017 w 15:57

    Ludzie wykształceni /nawet w PRL/powinni widzieć,że lepiej zapobiegać niż chorować. Trzeba posiadać w Kraju taką ordynację wyborczą,która uniemożliwiała by przejęcie władz przez jedno stronnictwo polityczne. Tak jak w rodzinie konieczne
    jest uwzględnienie interesu wszystkich członków.
    Wyborca idąc do urny powinien mieć prawo nie tylko do głosu za danym kandydatem,ale również do głosu sprzeciwu do osób wobec których nie mam zaufania.Ja więc wybieram dając dwa znaki plus na formacje które popieram ale daję
    jeden znak minus na osobę ,którą nie popieram.. Jestem pewien,że wielu aktualnych „polityków” zdobyłoby ujemne saldo.
    Tylko jak to zrobić bo sami politycy nie zaakceptują takiej ordynacji.

  97. adam 18 maja 2017 w 23:21

    Ludzie jeśli się łudzicie że za platfusów będzie lepiej to się obudżcie i o przytomniejcie a propo pisu też nie lubię

  98. Jacek 21 maja 2017 w 17:49

    Towarzystwo wzajemnej adoracji…. praktycznie każdy punkt jest zmysloną insynuacją. To na KULu szerzy się takie poszanowanie dla poglądów drugiego człowieka? Pani w ogóle jest wierząca? Ale w co ? Czy pani uważa że Bóg nienawidzi opozycję? Właściwie to kto jak nie pani powinna zastanowić się nad swoim przesłaniem? No i co pani sugeruje? Pan Schetyna ma wyjechać czy może wszyscy którzy nie zgadzają się z PIS? Zapewniam panią że jestem wierzący i nie akceptuje rządów tej zakłamane partii …. mam siedzieć cicho? Morda w kubeł? Na tym polega wolność słowa i demokracja.

  99. Boguslaw 25 czerwca 2017 w 19:59

    „PO było grupą przestępczą!”
    Nocne koszmary w PO i właścicieli III RP. „Nietykalni” i ”święte krowy” potwornie „ryczą” .
    Bestie w czarnych togach zniszczyły niejedno życie.
    Obojętność tej nadzwyczajnej kasty wobec krzywdy ludzi jest porażająca.
    Zbrodniarze z orłami na piersiach nadal orzekają w polskich sądach.
    Osądzamy togowych zbrodniarzy zagnieżdżonych w polskich sądach.
    http://www.oglaszamy24.pl/ogloszenie/2080782958/Zbrodniarze-z-orlami-na-piersiach-nadal-orzekaja-w-polskich-sadach-Czesc-1.html

  100. sławomir 26 czerwca 2017 w 07:33

    Brawo , popieram Panią W 100%

  101. janina 26 czerwca 2017 w 10:48

    podpisuje sie i popieram PIS

  102. lubicz56 26 czerwca 2017 w 10:55

    … NIE jestem członkinią PiS … i dalej już można sobie w zasadzie odpuścić. Zgodnie z goebbelsowską zasadą, nie, nie nienawidzę Żydów, ale …

  103. Krzysztof 26 czerwca 2017 w 11:48

    Przerażają mnie te „Polki i Polacy” co nie używają polskich znaków i opluwają Unię. Wszędzie na świecie są ludzie nie zadowoleni z kasty rządzącej. Zazwyczaj władza ludzi ogłupia, a nadmiar władzy rodzi tyranów. Wiele z wypowiedzi tu obecnych świadczy o braku rozsądnego i samodzielnego myślenia.PO ma mnóstwo grzechów i błędów na swoim sumieniu, ale trzeba myśleć rozsądnie i zastanowić się jakie błędy i co zamierza nowa władza. Ile kolesiostwa, bezkarności, nagłych fortun i nie jasnych spraw dzieje się po zmianie rządzących. W chwili obecnej bardzo trudno mi było by zdecydować na kogo miałbym zagłosować. Zachęcam do bardzie krytycznych ocen wszystkich polityków nawet tych z ulubionej partii. Politycy z natury mijają się z prawdą a nawet kłamią.

  104. Jacek 26 czerwca 2017 w 11:50

    Nie chce zyc w kraju w który tytuły doktorskie piastują osoby popierające reżim pisowski i terroryzm watykański . Ty gebelsowska , zakłamana hipokrytko .Ani słowa prawdy nie powiedziałas , oszustko .

  105. Jaś 26 czerwca 2017 w 12:08

    A ty byłeś w kościółku pomodlić się o rozum?

  106. Henryk 26 czerwca 2017 w 17:05

    Kiedy PiS zwyciężył w ostatnich wyborach i rozpoczął realizacje swojego programu ,opozycja grzmiała, że budżet się zawali, że będziemy izolowani,że PiS doprowadzi Polskę do ruiny. Nic z tych rzeczy się nie wydarzyło, a wprost przeciwnie żyje się nam Polakom lepiej ,a przede wszystkim godniej .

  107. jan 26 czerwca 2017 w 17:15

    Pani dr Morawiec. Ma pani poczucie humoru bo logiki i obiektywizmu w pani liście nie ma za grosz, myślę ,że ten tekst będzie wykorzystany przez satyryków i kabareciarzy.

  108. Tadeusz 26 czerwca 2017 w 18:10

    Mam 71 lat jestem emerytem z cienką emeryturą, popieram Pani spostrzeżenia i wspólnie tłumaczmy ludziom, prawdziwym Polakom, że obrana droga jest słuszna i nie dajmy tym kombinatorom dojść do władzy bo stanie się katastrofa.

  109. Wojciech Raiter 26 czerwca 2017 w 18:38

    Wojciech Raiter
    Podpisuję się pod listem pani Elżbiety

  110. Piotr 26 czerwca 2017 w 23:58

    Zgadzam się z autorką tego tekstu

  111. rysiek67 27 czerwca 2017 w 06:55

    Wg. mnie koncem tego „chocholego tanca” bedzie po prostu finansowe bankructwo Polski. Smialo zmierzamy w tym kierunku. Do zgody politycznej raczej nie dojdzie nigdy, poniewaz stanowiska PiSu, Kosciola i Opozycji, takiej jaka jest we wszystkich kwestiach, wiadomo jakich, sa zbyt skrajne. Dobrze bedzie, jesli uda sie ocalic nasza niepodleglosc, i ile ona juz nie jest fikcja. W kazdym razie nic dobrego nas nie czeka. Szkoda. Zamordyzm, rodzacy sie na naszych oczach faszyzm i ksenofobia nie moga byc fundamentem zdrowego Panstwa.