Po 14 latach, drugi raz w historii, nasi siatkarze zdobyli złoty medal mistrzostw Europy.

W finale biało-czerwoni wygrali z Włochami 3:0. Już od pierwszego seta nasi siatkarze zdominowali rywala, a zarazem gospodarza imprezy. Polacy triumfowali w pierwszej partii spotkania w Rzymie 25:20, w drugiej – 25:21, a w trzeciej 25:23.

Warto dodać, że polscy Siatkarze po raz pierwszy w historii wywalczyli dwa złote medale w jednym sezonie – w lipcu wygrali Ligę Narodów i wczoraj mistrzostwa Europy.

Serdecznie gratulujemy!!!

Takie dziwne kółko zarobili nad Kraków

Relacja z powitania na lotnisku Chopina w Waeszawie.

Polscy złoci chłopcy w Warszawie.

Autor: Wojciech Szpura