Formuła Okiem Jaszczura

23. i 24. października na torze w Hiszpańskiej Barcelonie na starcie trzech wyścigów znajdzie się Polak – młody i zdolny kierowca Filip Kaminiarz.

Filip Kaminiarz – Crypto Tower Racing Team(Euroformula Open)foto:FotoSpeedy | Crypto Tower Racing

Zawody serii Euroformula Open w Barcelonie na torze znanym z GP Formuły 1 (jak większość pozostałych , na których rozgrywane są zawody F3). Polak w kwalifikacjach był dziesiąty. o Zawodach we Włoszech gdzie na słynnej „Montzy” zdobył pierwsze podium w Euroformule Open ma nadzieję, na kolejne sukcesy.
W ostatnim akordzie debiutanckiego sezonu w F3 kierowcy w miejscowości Montmelo pod Barceloną gdzie położony jest tor będą walczyć jak zwykle w trzech wyścigach.  Tor Circuit de Barcelona-Catalunya: https://www.facebook.com/circuitcat/

Tor jest specyficzny – najdłuższa prosta ma 1 kilometr, natomiast reszta trasy (długość toru 4,6 km) jest bardzo kręta. Obiekt jest popularny jako miejsce przeróżnych zawodów sportu motoryzacyjnego.
Mam nadzieję, że hiszpańska arena zmagań będzie łaskawa dla naszego Torreadora w czarnej Dallarze F320 Spiess z numerem 88. – Filip do boju !!!

W klasyfikacji generalnej Polak zajmuje 9.miejsce w stawce 23.kierowców z 78. punktami.

Filip Kaminiarz (Euroformula Open) Crypto Tower Racing Team foto:FotoSpeedy | Crypto Tower Racing

Filip Kaminiarz, utalentowany 19. letni kierowca swoją pasję rozpoczął „materializować” w Kia Platinum Cup – serii wyścigów, w których pokazał, ze pasja i miłość do ścigania jest okraszona talentem i jak wtedy na 15. latka umiejętnościami. Potencjał i możliwości Filipa wciąż rosną a Polak rozwija się z wyścigu na wyścig.

Filip Kaminiarz – Crypto Tower Racing Team(Euroformula Open) i jego Czarna Dallara F320 Spiess z numerem 88. foto:FotoSpeedy | Crypto Tower Racing

Zdobył wicemistrzostwo bliskowschodniej Formuły Gulf i to w pierwszym debiutanckim sezonie przesiadając się do jednomiejscowego bolidu. Występował z powodzeniem w Formule 4. 3. lata temu po raz pierwszy Polak znalazł się na podium w wyścigu Formuły 4. Wtedy 16. letni kierowca wywalczył trzecie miejsce w wyścigu na torze Jarama koło Madrytu.

Polski kierowca od marca 2021 roku jeździ w mistrzowskim zespole Crypto Tower Racing Team. Technicznie zespół wspiera Motopark.

Kierowca pochodzący z , który jest związany z Lesznem wdarł się z impetem do Euroformuły Open.

EFO jest swoistym przedsionkiem prowadzącym do magicznego świata Formuły 1. Japoński zespół, w którym Kaminiarz nabiera doświadczenia w każdym sezonie ma ambitne plany. Reprezentant Polski cały czas czyni postępy. Rezultaty są coraz lepsze a zwłaszcza technika jazdy. Nabierane doświadczenie jest bezcenne. Kaminiarz we wrześniu wywalczył swoje pierwsze podium w F3. Polak na 21. wyścigów w Euroformuła Open punktował w 14. z nich.

W poprzednim sezonie zespół Crypto Tower Racing Team wraz z Motopark Team wywalczyli mistrzostwo F3 jako zespół i indywidualnie – mistrzem został chiński kierowca Ye Yifei.

Polak w zespole Crypto Tower Racing Team jeździ z dwoma innymi kierowcami. Team oprócz Polaka tworzą: Malezyjczyk, Nazim Azman oraz Brytyjczyk, Louis Foster.

Oto skrót startów Polaka w debiutanckim sezonie:

Na włoskim torze Montza pierwszy wyścig kończy na 5. miejscu, w drugim wyścigu zajmuje 3. stopień podium. W trzecim wyścigu jest na 9. pozycji.

W Austrii na torze Red Bull Ring Polak wywalczył w pierwszym wyścigu 13. pozycję w drugim był 12. a w trzecim zajął 11.miejsce.

Na włoskim słynnym torze Imola Filip Kaminiarz nie miał szczęścia w pierwszym wyścigu doszło do wypadku na 8. okrążeniu bedąc na 8. miejscu. W drugim wyścigu na pięć okrążeń przed końcem rywalizacji jego bolid ponownie uległ wypadkowi i uszkodzeniu. Dopiero w trzecim wyścigu Polak dojechał i wywalczył 7. miejsce choć przez dłuższy czas był szósty.

Na Węgrzech na znanym torze Hungaroring polski kierowca w 1. oraz 2. wyścigu zajął 8. miejsce. W trzecim wyścigu zajął miejsce 10.

Belgii na torze Spa-Francorchamps Filip Kaminiarz w pierwszym wyścigu zająłmiejsce tuż za podium – 4. W drugim był siódmy, a trzeci wyścig ukończył ponownie na 4. pozycji.

We Francji na torze Circuit Paul Ricard Polak wywalczył ósme miejsce startowe w pierwszym wyścigu lecz z powodu problemów z elektroniką w kierownicy musiał wycofać się z wyścigu. W drugim starcie zaczynał z ostatniej pozycji ale zdołał wywalczyć na mecie 9. miejsce. W trzecim wyśc